reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Brak okresu, a wynik testów negatywny

Frankie

Początkująca w BB
Dołączył(a)
22 Październik 2017
Postów
15
Witam,
Zacznijmy od tego, że aktywna seksualnie jestem od niezbyt długiego czasu, mam 19 lat i łącznie odbyłam z moim chłopakiem może około 15 stosunków.

A teraz pytanie i objaśnienie całej sytuacji.. Nie do końca wiem o co może chodzić w mojej sytuacji i to mnie martwi..
29 września uprawiałam seks z moim chłopakiem i pękła prezerwatywa, dostała się do mnie niewielka ilość nasienia ( która na drugi dzień wysikałam.. Jak rano wstałam z łóżka to czułam, że coś ze mnie leci coś na kształt okresu, ale to było to nasienie ) był to 14/15 dzień cyklu, tydzień później znów to robiliśmy i trwało to ponad godzinę, byłam obolała w środku przez cały drugi dzień ( i myślę, że to może przez to się mogło coś stać? ) ponieważ był to pierwszy raz kiedy kochalismy się tsk długo i "mocniej" jak zazwyczaj..
Aktualnie okres spóźnia mi się o tydzień, nie czuję nic w brzuchu, piersi są mniejsze niż zazwyczaj i takie bardzo miękkie, ale najbardziej martwi mnie to, że 3 dni po spodziewanym okresie zaobserwowalam brązowe plamki na wkladce i tak już od 4-5 dni codziennie mam takie plamki i nie wiedzieliśmy dlaczego się one pojawiły..

W piątek zrobiliśmy test ciążowy - wyszedł negatywny
W niedzielę zrobiliśmy nowy i również negatywny

Ktoś wie co może mi dolegac? Czy mogę być w ciąży? Lub może jest to coś kompletnie innego?
 
reklama
Jeżeli testy negatywne to raczej nie jesteś w ciąży. Możesz zrobić badanie bhcg.brak okresu nie jest równoznaczny z ciążą. Może masz infekcje albo jesteś tak zestresowana całą tą sytuacją więc okres się spóźnia.jeśli nie jesteś pewna to idź do ginekologa :)
 
Żadne zabezpieczenie nie daje 100% pewnosci. To raz.

Dwa. Jesteś młodą dziewczyną, cale morze dobrego, spokojnego seksu przed Tobą. Wystarczy poczekać na odpowiedni czas, na stabilizacje... Nie szkoda Ci nerwów na takie akcje? Nie marnuj swojego życia na takie akcje. Poczekaj. Masz czas. Teraz idź, baw się, ucz, ciesz sobą, zyciem.

Trzy. Zrób bete. Bedziesz wiedziała. Różne mogą być przyczyny takiegostanu rzeczy nie tylko ciąża- od późniejszej owulacji po zmiany hormonalne, stres, choroba, infekcja.
 
Zgadzam się z Tobą mamunia86, lecz jednak cała sytuacja jednak nie daje mi spokoju.. Zwłaszcza przez te brązowe plamki które codziennie się pojawiają na wkladce / majtkach.. Testy mnie trochę uspokoiły, ale no nie dają one takiej pewności, że wiem, że na bank nie jestem w ciąży.. Zawsze tydzień przed okresem bolą mnie piersi, a teraz już tydzień mi się okres spóźnia, a piersi są jak flaki.. Zmalały, w dotyku są całkiem inne.. Więc wygląda tak jakby przez conajmniej kolejny tydzień bym miała nie dostać tego okresu
 
Również uważam że w ciazy nie jesteś
Możesz zrobić badanie beta hcg jeśli chcesz się na 10000 upewnić albo iść do ginekologa zbada i powie czym może być spowodowany brak okresu.
 
A czy te badanie beta powie mi tylko czy jestem w ciąży czy nie czy może będzie można z tego badania też wywnioskować dlaczego okres mi się tak bardzo spóźnia jeśli to nie ciąża?
 
Badanie beta jest do ustalenia czy jest sie w ciazy czy nie a nie na co ewentualnie chorujesz.Jeśli to nie ciąża to idź do lekarza i sprawdź czy wszystko w porządku. Może to tylko stres ale wypadałoby zadbać o zdrowie i sprawdzić
 
po 1 - idz na badanie beta hcg to wykluczy lub potwierdzi ciaze
po 2 - czy masz regularne okresy ? ja np naleze do tych kobiet ktore mie4waja okres co 32-34 dni wiec wiadomo owulacja jest u mnie poznbiej niz u kobiet majacych cykl 28 dniowy.
Jesli ty rownież tak masz ciaza jest jak najbardziej mozliwa i test moglby jej jeszcze nie wykryc
po 3 - jesli nie jestes w ciazy takie plamienia moga swiadczyc np. o nadzerce (ja tak miewalam) lub najzwyczajniej w swiecie obtarlas sie tam w srodku po ostrzejszym seksie :)
 
reklama
Okres mam regularny, jeśli się spóźnial to max 2 dni, więc można powiedzieć, że cykl 28-30 dni
No właśnie też tak myślałam, że może przez ten długi i ostrzejszy seks mógł coś tak zrobić, że plamienia mam, ale wydaje mi się, że to nie to bo czasu minęło zbyt dużo.. Prawie 2 tygodnie minęły od tego seksu, a rozpoczęciem plamienia..
 
Do góry