reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

brak okresu, stres, dziwny kolor uplawow

Witam, ja tez mam pytanko. ostatnio okres spóźniał mi sie tak okolo tygodnia, a jak juz go dostałam to pierwszego dnia miałam go koloru brązowego,duzo skrzepów... poza okresem mam śluz takiego "glutka" :-) biało-kremowego koloru. mialam pare miesiecy temu zapalenie wiec moze sie nie doleczyłam... za tydzien ide na wizyte do ginekologa ale wczesniej wole uslyszec wasze zdanie co to moze byc...
z gory dzieki za odpowiedz
 
reklama
Witam, mimo iz jestem mloda mama niewiem co mam myslec.
Minelo 50 dni a ja nie mam nadal okres. Dodam ze po porodzie okres mialac co ok 30-32dni
 
witam....
mam problem.....od dawna już nie mam okresu ok 3 miesiące :( praktycznie okres w moim zyciu pojawia sie co 3 miesiące....czym może to byc spowodowane?? gdy brałam tabletki antykoncepcyje to okres miałam reegularnie ale trwał tylko 2 dni....i był że tak powiem minimalny...... w tym momencie nie mam okresu juz ok 3 miesiecy. ciąża to chyba nie jest bo nie mam żadnych objawów ani nic.....tyle ze boli mnie dolna cześć brzucha, tzn nie ciągle tylko jak przyjdzie bol to az sie składam z bólu.....:( sos! :(

Witam, mimo iz jestem mloda mama niewiem co mam myslec.
Minelo 50 dni a ja nie mam nadal okres. Dodam ze po porodzie okres mialac co ok 30-32dni
Dziewczyny jeśli coś się spóźnia to nie okres a owulacja - owulacja jest zawsze przed pojawieniem się miesiączki około 10-16 dni przed pojawieniem się krwawienia - nazywa się to Fazą Lutealną (FL). Czyli wynika z tego, że kobieta mająca cykle 28 dniowe może mieć owulację zarówno w 20 dniu cyklu jak również w 12 dniu cyklu - zależy to od długości jej fazy lutealnej.
Jeśli masz przedłużający się czas niepłodności względnej - tzn tej przed owulacją, to wcale nie znaczy, że jest to jakiś stan chorobowy - po prostu twój organizm jest tak zaprogramowany magdzikk i uważam, że branie na siłę hormonów nie ma większego sensu, bo organizm po odstawieniu tabletek może jeszcze bardziej wydłużyć te okresy i będziesz musiała jeszcze dłużej czekać na @.
Jeśli chodzi o plamienia, które opisała jedna z dziewczyn, to prawdopodobnie było krwawienie okołoowulacyjne - przed owulacją szyjka się otwiera i mogą wtedy pojawić się nitki krwi w śluzie. Może być to również związane z przerostem endometrium, które trochę się złuszcza - pozostała część endometrium złuszcza się podczas @.
Najprostszym sposobem aby wiedzieć w jakim momencie cyklu się znajdujesz jest samoobserwacja - z góry chcę powiedzieć, że nie jest to nic trudnego - trzeba się tylko zapoznać z podstawowymi wiadomościami dotyczącymi rozpoznawania płodności cyklu kobiety oraz potrafić obsługiwać termometr - bardzo proste. Kartka papieru i długopis - i samozaparcie w pierwszych dniach - żeby się nie poddać na samym początku.
Wsparcie możecie znaleźć tutaj, spotkacie tam dziewczyny, które rozpoznają swoją płodność po to aby zajść w ciążę lub żeby odkładać (tak, jak ja np). Jeśli jesteście zainteresowane to zapraszam i pomogę, jeśli ktoś mnie o tę pomoc poprosi. W mojej sygnaturze znajduje się odnośnik do mojego nicka na tamtym serwisie. Serwis jest bezpłatny przez 30 dni - czas na wypróbowanie - później trzeba płacić, ale naprawdę się opłaca, a pieniądze nie są takie wielkie.
Lektura:
http://www.mentis.pl/310791-sztuka-planowania-rodziny
lub:
http://rodzinna.pl/sztuka-naturalnego-planowania-rodziny-p-30.html
 
Ostatnia edycja:
witam moze ktos mial tak jak ja opoznia mi sie okres dzis 4 dzien nie mialam nigdy tak fakt staramy sie o dziecko .3tyg temu mialam pobierany wycinek z macicy czy to moze opoznic okres .mam wszystkie objawy bol piersi krzyza .dzieki z gory za odp
 
Do góry