reklama

Brak okresu?

Temat na forum 'Zdrowa mama' rozpoczęty przez Motylek09, 7 Luty 2011.

1. Motylek09

Motylek09 Zaciekawiona BB

Dziś zorientowałam się że okres spóźnia mi się 2 miesiące:baffled:(wiedziałam że się spóźnia ale nie że aż tyle;/)

Czy przyczyną braku okresu może być szybkie przytycie? W bardzo krótkim czasie przytyłam 7 kg (brak ruchu, dużo jadłam itp ogólnie mam tendencję do tycia) Tydzień temu robiłam test i nic... (pół roku temu przestałam brać tabletki anty bo źle się po nich czułam) Jutro chyba lecę po kilka testów... Nie mogę nawet spać.. nie jestem gotowa na drugie dziecko:(

2. maggan

maggan Zaciekawiona BB

Witaj,
    Szczerze mówiąc nie słyszałam o braku okresu z powodu przytycia. Już szybciej ze stresu.
    Ale jeśli brałaś tabletki i Ci nie służyły, to może poziom hormonów jest zaburzony. Poprzednio tzn. od odstawienia tabletek do teraz miesiączki były regularne?
    Myślę, że gdybyś była w 2 (a właściwie w 3) miesiącu, to każdy test to już wykryje. Tak mi się przynajmniej wydaje.
    Generalnie polecam wizytę u lekarza, bo to trochę duże opóźnienie.
    pozdrawiam

3. reklama
  4. Motylek09

Od odstawienia tabletek były w miarę reg tzn +/- ok 5 dni (nigdy nie miałam idealnego cyklu)
    Ostatnią miesiączkę miałam 11.12 ... Myślę że zrobię jutro kilka testów i wybiorę się do lekarza:( Z tego wszystkiego mam wrażenie żę mi się coś rusza w brzuchu ale to psychika...

5. ada85

ada85 Zaciekawiona BB

mi też opóźnienia okresu kojarzą się bardziej ze stresem (lub utratą wagi), zrób test i się nie stresuj Powodzenia

6. Motylek09

Zrobiłam już 3 testy hmm chyba czas na lekarza...

7. .Aneta.

.Aneta. Fanka BB :)

I jak tam? Wyjasniło się cos z tym okresem? Mi kiedyś spóźnił się 30 dni i do teraz nie wiem w sumie przez co:baffled:

8. młoda mamka

młoda mamka Fanka BB :)

ja miałam problemy z okresem jak się potem okazało przez żle dobrane leki na WZJ , teraz biorę asamax i jest dobrze i powiem Ci szczerze że przyczyną nie może być Twoje przytycie, dziewczyny które mocno chudną i mają anoreksję przestają dostawać okres, może to jakieś nerwy?

9. Motylek09

Uff we wtorek dostałam kamień spadł mi z serca.... hmmm nerwy nie wiem chyba nie wydaje mi się że odstawienie tebletek trochę rozregulowało mi cykl ....

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi:)

10. reklama
  11. perełka47

perełka47 Zaciekawiona BB

Witam.
    Powinnam dostac okres okolo 16-17.02 do tej pory nie mam,bylam u ginekologa,ale nic nie stwierdzil,nie mam zadnej torbieli ani nic...Mam tez maly apetyt,wczoraj mialam bole glowy,zawroty głowy i nie dobrze sie czułam,niedawno też miałam bóle w dole brzucha po lewej stronie.
    Może też miałyscie takie objawy?

12. aga555

aga555 kwiecień05/grudzień07

Witam!

Dziewczyny pomozcie ostatnia miesiaczke mialam 21.01.2011 do tej pory jej nie mam robilam pare testow ale wynik byl neg. nie wiem co sie dzieje przez ostatnie 2 tyg. tak troszke prztylam na pewno ok 3kg ale nie mysle zeby to bylo z tym zwiazane
    Z jednej strony mysle czy to nie stres bo wlasnie odeszlam od meza a on ciagle mi robi jakies jazdy i moze przez to sie denerwoje i okresu nie ma
    A powiedcie czy moze byc tez to bo obenie jestem z moim nowym facetem chodzi o to ze wlasnie od ostatniego okresu kochalismy sie praktycznie codziennie i bez zabezpieczenia i zawsze konczyl w srodku
    Na prawdę nie wiem co jest czy moze cos z hormonami i dlatego wlasnie zaczelam cos tyc
    Jak ktos moze cos doradzic napiszcie moze ktos wie jakie ewentualnie badania zrobic

Pozdrawiam

Poleć forum