reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Brak owulacji przy karmieniu piersia

Wiesz prolaktyna potrafi skutecznie zablokować jajniki i owulację. U mnie miesiączki wróciły po 8 tyg od porodu. Organizm zaczął podejmować próby owulacji (prowadziłam obserwację objawowo termiczną) ok 8 miesiąca po, a owulacja wróciła dopiero po 11. Jak zaczęłam stopniowe redukowanie. Widocznie mój organizm potrzebował mniejszej częstotliwości karmień. Trzymam kciuki, żeby udało się wam jak najszybciej 🙂
a napiszesz jak redukowałas i do jakich ilości zeszlas?
 
reklama
Mam identyczne obawy i podobną sytuację. Moj roczniak tez cycoholik i potrafi czasem nawet co poł godziny pić, w nocy budzi się na picie rowniez. Nie wiem czy mam owulację, chcialabym monitorować cykl. To jest w ogole na NFZ, czy trzeba uderzać do np. klinik niepłodnosci prywatnie? Z jednej strony chcialabym drugiego malucha, a z drugiej nie chcialabym konczyc karmienia, bo nie chce miec wyrzutow sumienia, gdy się.nie uda z drugim dzieckiem..Ile czasu chcialabys karmić?
 
a napiszesz jak redukowałas i do jakich ilości zeszlas?
Eliminowałam po jednym. Najpierw oczywiście w dzień. Zaczynałam od tych, które nie były "do drzemki'. Pierwsze pomijałam to obiadowe, bo obiad to taki dosyć kaloryczny posiłek. I tak minimum 2 tygodnie, czasami miesiąc i kolejne. Zależało czy np akurat nie jest chora, czy nie idą zęby. Kolejne u mnie padło akurat na to z podwieczorku. Jak zaszłam w ciążę to z 6 karmień w dzień zostały nam 3, w nocy miałyśmy 1-2, wcześniej 3-4. Możesz być tak, że w twoim przypadku wystarczy zredukować np. 1-2 dwa. Kwestia indywidualna.
 
KP już dwa lata i jestem w 14 tc. Dostałam tylko jedna miesiączkę po której zaszłam w ciążę. Oczywiście zdawałam sobie sprawę że jest to możliwe ale o 1 dziecko staraliśmy się 1,5 roku więc wyobraźcie sobie nasze zdziwienie 😂 Natura umie robić psikusa. 😉
 
Do góry