reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Brak pęcherzyka 24 dni po stosunku

Mama~dwójki

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
8 Czerwiec 2021
Postów
31
Cześć dziewczyny, okres spóźnia mi się już prawie 2 tyg, testy ciążowe pozytywne, beta hcg robiona 4 krotnie, rośnie, co prawda jest nieduża (ostatnia jaką robiłam kilka dni temu 371), ale przyrosty są. Lekarz w badaniu ginekologicznym potwierdził ciążę, wysłał na USG. Na USG niestety nie widać pęcherzyka, lekarz mówi, że pewnie zaszłam w ciążę później i proszę przyjść za tydzień. Ale ja dobrze wiem, kiedy miałam ostatnie zbliżenie i wtedy musiałam zajść w ciążę :) i martwię się, że po ponad 3 tyg od stosunku nie widać pęcherzyka. Być może beta nie doszła jeszcze do 1000, no ale jakoś dla mnie za długo to wszystko trwa... Ja rozumiem, że nie widać zarodka, ale pęcherzyka??? Pytałam, czy to może być w takim razie pozamaciczna, lekarz, że raczej nie bo endometrium jest pogrubione 18mm, widzi ciałko źółte. Ja rozumiem, że muszę poczekać, ale jak czytam ile żyje plemnik, ile trwa wędrówka zapłodnionego jaja do macicy, zagnieżdżanie, produkcja HCG to po prostu wszystko mi się kupy nie trzyma... :./
 
Ostatnia edycja:
reklama
Cześć dziewczyny, okres spóźnia mi się już prawie 2 tyg, testy ciążowe pozytywne, beta hcg robiona 4 krotnie, rośnie, co prawda jest nieduża (ostatnia jaką robiłam kilka dni temu 371), ale przyrosty są. Lekarz w badaniu ginekologicznym potwierdził ciążę, wysłał na USG. Na USG niestety nie widać pęcherzyka, lekarz mówi, że pewnie zaszłam w ciążę później i proszę przyjść za tydzień. Ale ja dobrze wiem, keidy zaszłam w ciążę :) i martwię się, że po ponad 3 tyg od stosunku nie widać pęcherzyka. Być może beta nie doszła jeszcze do 1000, no ale jakoś dla mnie za długo to wszystko trwa... Ja rozumiem, że nie widać zarodka, ale pęcherzyka??? Pytałam, czy to może być w takim razie pozamaciczna, lekarz, że raczej nie bo endometrium jest pogrubione 18mm, widzi ciałko źółte. Ja rozumiem, że muszę poczekać, ale jak czytam ile żyje plemnik, ile trwa wędrówka zapłodnionego jaja do macicy, zagnieżdżanie, produkcja HCG to po prostu wszystko mi się kupy nie trzyma... :./
A skąd wiesz kiedy dokładnie była owulacja? Byłaś na monitoringu? Bo jeżeli nie, to niestety ale pewności "kiedy zaszlaś" mieć nie możesz
 
Data zapłodnienia to nie to samo co data stosunku. Przy becie 371 lekarz na pewno nic nie zobaczy. Nawet i przy 1000 czasem jeszcze nic nie widać.
A podaj daty i wyniki beta hcg.
 
Max to akurat żyje 7 dni i chociaż zdarza się to rzadko to nie jest to niemożliwe.
Data owulacji jest jednak kluczowa.
No i powiedz jak wyglądały te wyniki beta hcg
w 32 dc. 50
w 34 dc. 72
w 36 dc. 176
w 38 dc. 371
Teraz jest 42 dc, USG w 41 dc.. Cykle miałam 29 dniowe przeważnie.
 
reklama
Jeśli dziś jest 42 dc to za jakieś 2 dni już powinno być coś widać.
Czy te 2 pierwsze bety to jestt to samo laboratorium i ta sama godzina?
Bo ten przyrost jest marny, ale pozostałe są już bardzo dobre [emoji3166]
w 32 dc. 50
w 34 dc. 72
w 36 dc. 176
w 38 dc. 371
Teraz jest 42 dc. Cykle miałam 29 dniowe przeważnie.
 
Do góry