reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Brak pęcherzyka w 5 tc

Dołączył(a)
11 Luty 2022
Postów
4
Hej dziewczyny. Jestem tu nowa i trochę zestresowana swoją obecną sytuacją.
Ostatnią miesiączkę miałam 06.01.22 a pierwszy test ciążowy zrobiłam 03.02 z bardzo słabą drugą kreską więc powtórzyłam go następnego dnia i już wykazał bardziej widoczną drugą kreskę. W niedziele 06.02 powtórzyłam test w dniu spodziewanej miesiączki i zrobiłam dwa z różnych firm i obie kreski już były ładnie widoczne. Umówiłam się na wizytę 08.02 po wcześniejszej konsultacji telefonicznej Pani doktor stwierdziła, że coś już powinno być widać. Na tej wizycie okazało się, że pęcherzyka nie ma ale Pani doktor do której chodziłam z poprzednią ciążą stwierdziła bez wyjaśnień, że tu ciąża NA PEWNO będzie. Ale coś mi nie dawało spokoju i poszłam do innego lekarza wczoraj 10.02 gdzie Pan doktor z ostatniej miesiączki wyliczył mi równe 5 tygodni ciąży ale po dokładnym badaniu dopochwowym nie znalazł pęcherzyka. Nie wykluczał, że może się jeszcze pojawić ale poinformował mnie, że istnieje ryzyko ciąży pozamacicznej więc to mnie trochę podłamało. Wysłał mnie na betę którą robiłam dziś rano i następną mam robić w poniedziałek. Wiem, że żadna z was nie jest w stanie mi wywróżyć co będzie ale potrzebuje się wygadać i poczytać ewentualnych waszych podobnych przeżyć.
 
reklama
Dokładnie polecam zrobić bete i za 48h powtórzyć. W tedy będzie wiadomo czy ciąża dobrze się rozwija. Ja byłam w 5tc i nie było pęcherzyka. W 6 Tc już był pęcherzyk i serduszko. Także spokojnie bądź dobrej myśli.
 
beta-HCG
432,8 mIU/ml
taki jest pierwszy wynik mojej bety

No to już masz odpowiedź dlaczego nie było widać nic na USG, po 48h powinno się zrobić przyrost (ale to niedziela, więc pewnie łatwiej będzie w poniedziałek). Musi być min. 66%
Myślę, że pod koniec przyszłego tygodnia możesz już iść spokojnie na USG i już powinien być przynajmniej pęcherzyk
 
beta-HCG
432,8 mIU/ml
taki jest pierwszy wynik mojej bety
To nic dziwnego że nic nie widać. Ale jak na 5tc to dobra beta. Pojutrze nie pójdziesz więc w poniedziałek dopiero. Powinna wzrosnąć do poniedziałku o ok 1200 moim zdaniem. w internecie masz kalkulatory przyrostu bety. Myślę że nie masz się co jeszcze martwić. Wszytsko będzie dobrze. 😀
 
Aaa pamiętaj że owulacja mogła się przesunąć i wg OM masz 5tc a w rzeczywistości może ciąża być młodsza o tydzień dlatego trzeba uzbroić się w cierpliwość. Nie denerwować i cieszyć się ładna betą 😀
 
reklama
Do góry