reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Brak pęcherzyka w obrazie usg.

Poprostuasia

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
16 Październik 2019
Postów
60
Dziewczyny, według ostatniej miesiączki w dniu usg czyli 23 października ciąża powinna mieć 5 tygodni i 2 dni. Niestety w macicy nie bylo nic widać oprócz ogniska implantacji... (to też watpliwy obraz czy to napewno to)
IMG_20191028_085849.jpg
Czy któraś z Was tak miała i ciąża okazała się młodsza niż w rzeczywistości? 16.10 miałam lekkie jednorazowe plamienie, był to dzien w którym wykonałam test ciazowy. Wyszedł pozytywny lecz kreska była blada.

Pierwsza beta 17.10 - 70
Druga beta 21.10 - 285
Trzecia beta 23.10 - 785
Czwarta beta 25.10 - 2050

Czy mogę mieć jeszcze jakaś nadzieję że będzie ok? Następne usg 6 listopada.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Rozwiązanie
To że dla mamy każdy objaw może być niepokojący to rozumiem, ale można zadzwonić do ginekologa i zapytać o niepokojące objawy - Nie trzeba z każdą rzeczą biec na IP. Izba przyjęć nie jest po to żeby biegać na nią z bolącą od miesiąca nogą, w ten sposób osoba naprawdę potrzebująca pomocy może jej nie uzyskać na czas. Nie wzywasz do bolącego gardla pogotowia a uwaszasz że jest to powód do żeby iść na IP i dostać się szybciej do lekarza? Są przypadki z którymi idziesz na IP jak brak ruchów dziecka, silne bóle czy krwawienie, a są takie o które wystarczy zapytać swojego ginekologa.
Jak można porównać bol gardła do strachu o własne dziecko. Przecież ono jest w brzuchu, nie wiem co sie z nim dzieje, a co ginekolog to jasnowidz? Wolę...
Dziewczyny, według ostatniej miesiączki w dniu usg czyli 23 października ciąża powinna mieć 5 tygodni i 2 dni. Niestety w macicy nie bylo nic widać oprócz ogniska implantacji... (to też watpliwy obraz czy to napewno to)
Zobacz załącznik 1038819Czy któraś z Was tak miała i ciąża okazała się młodsza niż w rzeczywistości? 16.10 miałam lekkie jednorazowe plamienie, był to dzien w którym wykonałam test ciazowy, który wyszedł pozytywny lecz kreska była blada.

Pierwsza beta 17.10 - 70
Druga beta 21.10 - 285
Trzecia beta 23.10 - 785
Czwarta beta 25.10 - 2050

Czy mogę mieć jeszcze jakaś nadzieję że będzie ok? Następne usg 6 listopada.
Za wcześnie poszłaś do lekarza
 
Dziewczyny, według ostatniej miesiączki w dniu usg czyli 23 października ciąża powinna mieć 5 tygodni i 2 dni. Niestety w macicy nie bylo nic widać oprócz ogniska implantacji... (to też watpliwy obraz czy to napewno to)
Zobacz załącznik 1038819Czy któraś z Was tak miała i ciąża okazała się młodsza niż w rzeczywistości? 16.10 miałam lekkie jednorazowe plamienie, był to dzien w którym wykonałam test ciazowy, który wyszedł pozytywny lecz kreska była blada.

Pierwsza beta 17.10 - 70
Druga beta 21.10 - 285
Trzecia beta 23.10 - 785
Czwarta beta 25.10 - 2050

Czy mogę mieć jeszcze jakaś nadzieję że będzie ok? Następne usg 6 listopada.
Pęcherzyk widać przy becie ok.1000 w zależności od sprzętu lekarza i indywidualnych cech ciąży. Więc skoro Ty miałaś 700 to obstawiam że za wcześnie poszłaś i już np. w tym momencie jakbyś się wybrała to pęcherzyk by był. Także bez stresu, na razie mieścisz się we wszystkich widełkach a wizyta u ginekologa prawdopodobnie była po prostu zbyt szybka :)
 
Pęcherzyk widać przy becie ok.1000 w zależności od sprzętu lekarza i indywidualnych cech ciąży. Więc skoro Ty miałaś 700 to obstawiam że za wcześnie poszłaś i już np. w tym momencie jakbyś się wybrała to pęcherzyk by był. Także bez stresu, na razie mieścisz się we wszystkich widełkach a wizyta u ginekologa prawdopodobnie była po prostu zbyt szybka :)
Poszłam do lekarza bo odczulam okropny ból podbrzusza, zrobiło mi sie słabo, i po prostu się przerazilam, a lekarz nastraszyl mnie ze nie widać nic i że może rozwija się nieprawidłowo :(
 
Nigdy nie zrozumiem, dlaczego lekarze mówią, że ciąża nie rozwija się prawidłowo, tylko dlatego, że nie widać pęcherzyka! Przecież u każdej kobiety pęcherzyk widać w innym dniu, u każdej hormon hcg rośnie w innym tempie... Nie przejmuj się, bo wszystko jest dobrze. Za wcześnie poszłaś do lekarza, powinnaś iść ok. 7 tygodnia. Wtedy byłoby widać już także bijące serduszko.
 
Nigdy nie zrozumiem, dlaczego lekarze mówią, że ciąża nie rozwija się prawidłowo, tylko dlatego, że nie widać pęcherzyka! Przecież u każdej kobiety pęcherzyk widać w innym dniu, u każdej hormon hcg rośnie w innym tempie... Nie przejmuj się, bo wszystko jest dobrze. Za wcześnie poszłaś do lekarza, powinnaś iść ok. 7 tygodnia. Wtedy byłoby widać już także bijące serduszko.
Tak jak pisałam, chciałam pójść na przełomie 6, 7 tygodnia ale tak mnie zabolało w podbrzuszu, że aż przukucnęłam i prawie zaslablam. Ból trwał około 30 sekund dlatego postanowiłam pójść już wtedy
 
Poszłam do lekarza bo odczulam okropny ból podbrzusza, zrobiło mi sie słabo, i po prostu się przerazilam, a lekarz nastraszyl mnie ze nie widać nic i że może rozwija się nieprawidłowo :(
Skoro nic nie widział bo beta była za niska żeby coś zobaczył to nie powinien nic mówić. Zmian lekarza. Bo każdy od razu by Ci powiedział że to za wczesnie
 
reklama
Skoro nic nie widział bo beta była za niska żeby coś zobaczył to nie powinien nic mówić. Zmian lekarza. Bo każdy od razu by Ci powiedział że to za wczesnie
Właśnie to jeden z najlepszych ginekologów w moim miescie, zawsze do niego chodziłam... I jeśli chodzi o inne sprawy to był super, bardzo delikatny i rzeczowy a przede wszystkim miły. A na tej wizycie był oschly i po prostu byłam w szoku gdy powiedział mi żebym odstawila luteine, bo jak ciąża jest wadliwa to i to jej nie utrzyma. A brałam ponieważ miałam niski progesteron i żeby szybko skonsultować ten wynik zapisałam się do innego ginekologa tak, by po prostu coś zaradzil na to-to było zaraz przy pierwszej becie. Oprócz tego miałam silne skurcze macicy i okropne bóle, a po luteinie mi przeszło. Mój stały ginekolog kazal odstawić i powiedział o poronieniu w taki sposób jak by po prostu mówił o czymś oczywistym... To było okropne i nie wiem czy czekać do tego 6 listopada czy pójść do innego wcześniej...
 
reklama
Właśnie to jeden z najlepszych ginekologów w moim miescie, zawsze do niego chodziłam... I jeśli chodzi o inne sprawy to był super, bardzo delikatny i rzeczowy a przede wszystkim miły. A na tej wizycie był oschly i po prostu byłam w szoku gdy powiedział mi żebym odstawila luteine, bo jak ciąża jest wadliwa to i to jej nie utrzyma. A brałam ponieważ miałam niski progesteron i żeby szybko skonsultować ten wynik zapisałam się do innego ginekologa tak, by po prostu coś zaradzil na to-to było zaraz przy pierwszej becie. Oprócz tego miałam silne skurcze macicy i okropne bóle, a po luteinie mi przeszło. Mój stały ginekolog kazal odstawić i powiedział o poronieniu w taki sposób jak by po prostu mówił o czymś oczywistym... To było okropne i nie wiem czy czekać do tego 6 listopada czy pójść do innego wcześniej...
Teraz już powinien być widoczny pęcherzyka więc powinnaś iść do innego żebyś się nie denerwowala bo to szkodzi dziecku
 
Do góry