reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Brak przyrostu główki u 5 tygodniowego dziecka

Andzia88

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
6 Wrzesień 2020
Postów
117
Hej,
Bardzo się martwię,ponieważ mojemu synkowi od porodu nie urosła w ogóle glowka,a ma juz 5 tygodni. Synek urodzony sn, dosyć długa była faza parcia. Czy któraś z Was spotkała się z takim przypadkiem,ze obwód główki na poczatku stał w miejscu i dziecko mimo to dobrze sie rozwijalo? Oczywiście zapisałam się już do lekarza i na usg przezciemiączkowe, ale mimo to bardzo się niepokoję. Dodam,że na moje oko i zgodnie z moim stanem wiedzy synek dobrze się rozwija.
 
reklama
Moja córka była na wizycie w 6tyg i glowka urosla o 1 cm. Wiec na moje oko nie masz co się martwić 🤔. Sama mierzysz główkę czy na wizycie Ci powiedzieli ze nic nie urosla ?
 
Hej. Ja bym się na Twoim miejscu za bardzo nie martwiła. Po jednych pomiarach główka mojej córci nawet się zmniejszyła o 1 cm. Obstawiam, że była wcześniej źle zmierzona. Zależy w którym miejscu się zmierzy, dziecko się rusza itd... Kształt główki też się zmienia, bo po długim porodzie może być delikatnie zniekształcona. Sprawdzić nigdy nie zaszkodzi ale bez paniki.
 
Zgadzam się z przedmówczyniami :) dzieci rosną dodatkowo skokowo. Ja pamietam ze chodziłam po ścianach bo corka przez 2 miesiące miala 68 cm długości a na kolejnej wizycie bylo 74 :)
 
Dziękuję za odpowiedzi🙂. Po powrocie z pracy mąż zmierzył główkę i okazało się, że urosla prawidłowo, a ja źle trzymalam miarkę,stąd mój nieprawidłowy pomiar... Mimo to bardzo dziękuję za słowa otuchy❤️.
 
Do góry