reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Brak reakcji na skurcze

Cykle mialam raczej regularne ale dziecko prawdopodobnie zostalo poczete tuz przed okresem . Wtedy chyba sie cos rozregulowalo. Nie robilam bety . . . Teraz zaluje . Bo robilam wiele testow bo wychodzily blade i bylam niepewna

Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka
 
reklama
Cykle mialam raczej regularne ale dziecko prawdopodobnie zostalo poczete tuz przed okresem . Wtedy chyba sie cos rozregulowalo. Nie robilam bety . . . Teraz zaluje . Bo robilam wiele testow bo wychodzily blade i bylam niepewna

Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka
blade to normalne bo niski poziom hcg wczesna ciaza ja mialam pierwsza bardzo blada pozniej juz grantowe ::p
nie ma prawa byc nawet bardzo jasnej jak nie ma ciazy:)
ale \przy regularnych cyklach owulacja tak pozno hmm
 
Kochana ja miesiąc przed porodem zostałam skierowana przez moją gin niby ze względu na opuchlizne nóg i rąk śle jak się później okazało chciała dokładnie sprawdzić przepływy bo na usg widziała ze córka jest bardzo mała. Od początku ciąży rosła szybko większość wymiarów miała zawsze ponad normę co wskazywało by ze będzie duża albo ciąża wcześniejsza... przepływy wyszły ok po trzech dniach wróciłam do domu według ostatniej miesiączki przy regularnych cyklach termin miałam na 4 listopad. Zaczęłam rodzic 38 tydz i 6 dzień akurat kilka godz przed porodem. Miałam wizytę u pani doktor stwierdziła że córka waży do trzech kilo urodziłam 2640g kruszyne... strasznie się bałam śle to nie waga najważniejsza jest zdrowa po 6 tyg podwoiła wagę urodzeniowa zrównać się z rówieśnikami... po 6 miesiącach raczkowala i w stawała przy meblach... jak miała 9 miesięcy chodziła sama... mówić zaczęła na rok... obecnie ma 20 miesięcy mówi całymi zdaniami... zna kilka wierszyków i ciągle opowiada pyta buzia się nie zamyka... jest dużo mądrzejsza i bardziej rozwinięta od swoich rówieśnikow... nikt kto na nią w rej chwili patrzy nie wierzy ze urodziła się trochę ponad dwa u pół kilo... x twoich opowieści wynika ze tez będziesz miała drobne dziecko... nie życzę Ci dużego dziecka bo takie rodzi die ciężej ale ZDROWEGO...
U mnie też na ktg ten sam problem... niby mało die ruszyła i mało skakalo tętno...
 
Ja jedyne czego chce uniknac to przedwczwsnego i niepotrzebnego szpitala. No bo jaki jest sens bym kwitnela tam w nieskonczonosc tymbardziej kiedy mam dwulatka jeszcze

Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka
 
Zrobilam te przeplywy . Niekotore rzeczy z dopplera sa ponizej lub ponad skala ale pan doktor nie mowil zeby cokolwiek bylo nie ok . Mowil ze jest wszystko dobrze i ze mierzyl tez inne rzeczy. Ja chodze juz na ktg od jakiegos czasu i nie bylo nieprawidlowosci. Moja ciaza nie byla taka w 100% zaplanowana. Myslelismy o drugim maluchu ale myslelismy. A tu nagle niespodzianka nieoczekiwana i tak naprawde wlasnie nie wiedzialam kiedy w nia zaszlam bo nie byl to jakis okres staran i nijak do moich regularnych cykli nie pasowalo mi zebym zaszla w ciaze

Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka
 
Zaniak mi lekarz liczyl ciaze według usg przez moje nieregularne cykle:)
Bo jak poszlam po tescie do gina to powinnam byc w 6 tyg od om i zarodek powinien byc a tu nic czarno bylo plakalam ze cos nie tak a okazalo sie ze to byl 3/4 tydzień dopiero:)
Beta ladnie rosla :)
Takze hm według Twojej Pani doktor masz ciaze donoszon a według drugiego lekarza nie i teraz nie wiaodmo czy wpisza czy wczesniaki jakbys urodziła przed 38 tygodniem.
A nie ustalila Ci daty porodu po usg genetycznym i polowkowym?
Bo daty z tych usg biora pod uwage:)
Ja urodzilam w terminie dokładnie wyznaczonym przez mojego lekarza z usg rzadko sie zdaza haha:D
A co do wagi to powiem Ci ze moj synek mial od 25 tyg glowke wieksza o 3 tyg lekarz uspokajal i tłumaczył ze moze ktores z nas tak miało bo wszytskie usg wychodza super i sprawdzał glowke dodatkowo zawsze i wszystko ok i ze może taka jego uroda albo ktores z nas taka miało ze ma bardziej okragla niz jajowata i ze jak donosze do końca to sie wyrowna pewnie bo rosla główka potem mogla stanac w miejscu i rosnac brzuszek i faktycznie poszlam w 38 tyg na wizytę i glowka idealnie wyrownana do 38 tyg:)
I ze usg to tylko glupia maszyna ma zakodowane wymiary i ze co drugi dzidziuś u niego tak ma
Wiec jesli Twoja coreczka jest 4 tyg do tylu to moze byc taka jej uroda rosla rosla i przestala i według usg jest dopasowana do 36 tyg mimo ze masz termin porodu juz:)
Siedz w domu oni Cie beda trzymać w szpitalu bo maja z tego kase:)
I kontroluj przepływy co tydzien i chodz na ktg:)
No i ruchy zebys czula:)
 
Chcialabym siedziec w domu ile sie da ale jak juz minie ten tydzien od dnia w karcie to sie nie obronie przed szpitalem :( a to juz w czwartek. Tak bardzo tam nie chce ale co moge??? Robie co moge teraz ze by urodzic :D . Wszystkie domowe metody dlugie spacery zakupy z malym itp ale nic ... Nic nie zmienia sie . Mala nie chce i juz

Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka
 
Powiem tylko tyle, ja urodziłam się w 38 tyg i wazylam 2100 więc taka uroda, w skali apgar 10/10 więc po prostu niektóre dzieci są zdrowe ale małe. ;) i teraz ja jestem w ciąży, tydzień 39, a dziecko wychodzi z usg 2950 choć powinno mieć ok 3300 w tym momencie. Nic z tym nie zrobię, bo to orientacyjna waga, ale lekarz mówi że ok, to muszę mu wierzyć

Napisane na HTC Desire 820G PLUS dual sim w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
No nawet to dobrze jak te dzieciaczki male . W moim odczuciu lepszy mniejszy dzidzius niz znow ponad 4 kg ale jednak to wszystko mnie wykancza. Sama nie wiem jak duza ta ciaza. Mala lezy nisko. Bardzo nisko . Uciska . Od trzech dni czuje skurcze. O podobnej sile sa i mijaja . I juz wariuje. Ile tak mozna... Juz marzy mi sie zeby urodzic i miec to za soba

Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka
 
reklama
Do góry