reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Brak ruchów na usg

ewpa

Początkująca w BB
Dołączył(a)
3 Czerwiec 2016
Postów
19
Cześć, mam pytanie. A może znajdą się dziewczyny, które też tak miały.

Byłam na usg dzisiaj. Dziecko sie nie ruszało, techniczka probowała go/ją obudzić, ale się nie udało. Niby wszystko jest w porządku, serce, nóżki, rece, buzia, główka, łożysko, pępowina etc. Pod koniec zapytała się czy mi się śpieszy i jak nie to, żebym poszła się czegoś słodkiego napić i przejść i za 20 min zrobi jeszcze raz usg, bo ona potrzebuje więcej ruchów do jakiś badań. Tak zrobiłam, wypiłam 0,5 l coca-coli i wróciłam. Dziecko trochę nóżkami poruszało i techniczka stwierdziła, że ona już rozmawiała z doktorem i że najlepiej jak doktor sam wykona usg i czy mam czas najlepiej jutro, żebym się cały weekend nie zamartwiała.
Dodam, że jestem w 21 tyg. Jak byłam na usg ostatnio w 12 tyg to on/ona też spało.

Ktoś miał podobnie?
 
reklama
Mój maluch też zazwyczaj śpi na usg, wyjątkiem było ostatnie gdzie szalało jak na dobrej imprezie. A tak ogólnie to czujesz ruchy maleństwa czy z tym też słabo?
 
U mnie też tak bywało. Dziecko spało w najlepsze. Jeśli to twoja I ciąża, to możesz jeszcze nie czuć ruchów dziecka. Ja nie czułam w 21 t.c. Albo inaczej: raz czułam, a potem przez dwa dni nie czułam. Więc oczywiście panika. Telefon, lekarz. Lekarz powiedział, że to normalne. Dziecko jest jeszcze małe. A na USG sobie spało po prostu. Miało leniwy dzień. Było ospałe, zwłaszcza przy jesiennej pogodzie. Mi położna mówiła, że dzieci nawet w brzuchu mają swoje nastroje. Jeśli bije serduszko - wszytko jest w porządku. Ale idź na spokojnie na to badanie i daj znać, jak poszło. Ja trzymam za malucha kciuki. :)
 
Przed kolejnym USG proponuję ptasie mleczko - zjadłam prawie pół opakowania i lekarz nie był w stanie pomiarów zdjąć, tak mi się dziecko kręciło ;-)
Skoro serduszko bije, to nie masz czym się martwić. Chodzeniem przez 20minut uśpiłaś dziecko ponownie. Ja bym zjadła coś słodkiego i się nie ruszała ;-)
 
Do góry