reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Brak siku

Jeszcze dodam że od 2 tygodnia życia małego mam problem żeby go odbić po karmieniu , po prostu czasem się uda ale częściej się nie udaje i mały ulewa może nie dużo i nie martwię się tym , jednak ma taki refluks, jakby chciał zwymiotować a nie może i nic nie wylatuje ... Ciężko mi z tym bo boje się że w nocy się udławi czy coś ...lekarze mówią że to kolka , nie wiem skąd te podejrzenia mały nie płacze non stop po parę godzin , a to że odrywa się od piersi bo nie wiem czy nie woli w butelce jeść skoro odciągam pokarm i ma ten refluks to nie musi oznaczać kolek
Na pewno nie rezygnuj z piersi, bo gdyby się okazało, że ma alergię, to może być łatwiej karmić piersią niż mm. Przez to, co działo się z córką testem przewrażliwiona na tym punkcie. A ponieważ przez to przechodziłam, to wiem, , że to ciężka Natalia, bo małego dziecka raczej nie przebadają.
Na początek spróbuj podać jakiś syneticon. Może poprawi się sposób odbijania. Twój syn może niedogodności ciała "zajadać", bo to najprostszy sposób łagodzenia wszelkich dolegliwości. To nie zarzut. Po prostu może być ci łatwiej zrozumieć dziecko i sprawdzić, czy rzeczywiście tak jest. Do ok 3 miesiąca życia kształtuje się ośrodek głodu i sytości i dziecko może się wręcz jeszcze przejadać. Jeśli dobrze dostawiasz do piersi, to jest możliwe, że twoje dziecko nie musi odbijać. Wiem, to dziwnie brzmi, ale tak bywa. Mój syn nie odbijał. Do ok 3 miesiąca życia też zamyka się odźwiernik, czyli ta "klapka" żołądka, która powoduje, że jedzenie się nie cofa. Dlatego dziecko ulewa. Warto wtedy po jedzeniu układać dziecko na bok w pozycji bezpiecznej. Gdy się uleje, to ono sobie z tym poradzi i raczej mała szansa, by się zachlysnelo. Może wtedy spokojniej będziesz spać.
 
reklama
Do góry