reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Brak tętna dzieciątka

Grabcia123

Fanka BB :)
Dołączył(a)
14 Kwiecień 2016
Postów
2 219
Witam,
piszę ponieważ jestem przerażona...
Zacznę od początku..17.04 zaczeła się moja ostatnia miesiączka, trwała 6 dni...Później oczywiscie starania...
W środę (25.05) ujrzałam przepiękne II kreseczki, powtórzyłam tez i w piątek, również pozytywnie.
Moje szczęscie trwało do wczoraj.... miała pierwsza wizytę u lekarza, z wywiadu, obliczeń itd wiadomo 6 tydzien, pierwsze badania super, przyszło do USG okazało się że pęcherzyk ciążowy jest za mały jak na 6 tydz, i nie ma tętna :( .... za tydzień mam ponowne USG.... miał ktoś podobną sytuacje??
 
reklama
To za wcześnie na serduszko .... do lekarza najwcześniej powinnaś iść ok. 7-8 tc

Ja serduszko młodego usłyszałam 8t3d wcześniej miałam wizytę 5t4d i tez tylko pęcherzyk był ...
Nie zamartwiaj się bo to dzidzi szkodzi :)
 
Proszę Cię nie denerwuj się. 6 tydzień to baaaardzo wczesny etap ciąży i absolutnie tętno nie musi być jeszcze widoczne na usg. Pozatym wszystko tak naprawdę zależy od tego kiedy miałaś owulację a nie kiedy była ostatnia miesiączka. Owulacja mogła być później niż przypuszczasz i ciąża może być tak naprawdę mlodsza. Na tym etapie ciąży każdy dzien jest na wagę złota. Ja miałam pierwsze usg w 5t3d i też był tylko pecherzyk widoczny. Na spokojnie udałam się na kolejne usg w 7t5d i był widoczny kropek i serduszko :) Jeśli bardzo się denerwujesz zrób badanie beta hcg w odstępie 2-3 dni i sprawdź przyrost. Jeśli będzie prawidłowy to znaczy że ciąża rozwija się prawidłowo. Powodzenia i wszystkiego dobrego :)
 
U mnie na poczattku obie ciaze byly o tydzien mniejsze. Pierwsza wizyta w 1 ciazy byla 8t2d z usg 7t2d, a w drugiej ciazy 7tc wg usg 6tc. Za drugimrazem na wizycieuslyszalam tylko ciaza mala, ale zywa i nakaz przyjscia ponownego za 2 tyg. A moj gin tak mowi jak jeszcze serca nie widac, iec mysle, ze za drugim razem moglo serduszka jeszcze nie byc.
 
Nie masz sie czym przejmowac:-) ja serduszko swojej kruszynki uslyszalam dopiero w 8 tygodniu ciazy. Wczesniej w 4 tygodniu ciazy tez nic nie bylo slychac(sam pecherzyk) tak samo jak i w 5 tc (tylko zarodek byl ale jeszcze bez serduszka)
 
dziękuje wam...trochę jestem spokojniejsza... lekarz mi powiedzial ze w 6 tyg powinno chociaz byc widac serduszko ( a naprawde najlepszy lekarz na okolicę wiec nie mam wątpliwości) naczytałam sie o martwych ciążach...pozostaje mi czekać do poniedziałku :) chociaż może się skuszę na bete :)
 
Widzialam serduszko 6+1. Ale jeszcze przed samym scanem zaznaczono, że ciąża może być młodsza lub serduszko jeszcze nie widoczny, czym nienalezy się zupełnie przejmować. Takich przypadków jest bardzo dużo. Nie czytaj przykrych histori po necie. Każdemu mogą się one przydarzyć ale póki co Ty nie masz powodów do zmartwień.
 
reklama
Hej kochana! Ja miałam podobnie...a nawet chyba gorzej bo w 7tyg miałam PUSTY pęcherzyk ciążowy dodatni, nawet bez ciałka żółtego...a 2tygodnie później ciałko żółte,zarodek i bijące serduszko :) Nie martw się, być może tak jak mnie zawyżają wiek ciąży a tak naprawdę jest młodsza :* Będzie ok ♥
 
Do góry