reklama

brak ubezpiczenia

Temat na forum 'Potrzebuję porady' rozpoczęty przez kasiafedorczak, 6 Maj 2016.

1. kasiafedorczak

kasiafedorczak Początkująca w BB

witam mam pewien problem jestem w ciąży pracowałam na umowę tymczasową 1,5 roku 2 czerwca kończy mi się umowa poszłam do urzędu pracy ale tam powiedzieli że jestem zdolna do rynku pracy czy należy mi się jakiś zasiłek

2. NaNa8

NaNa8 Fanka BB :)

Nie wiem czy po pracy tymczasowej przysługuje zasiłek, ale nawet jako kobieta bezrobotna, nie mająca ubezpieczenia jesteś chroniona do czasu skończenia połogu(6tyg po porodzie). Czyli możesz korzystać z lekarza, szpitala itp
    A może możesz jeszcze podjąć pracę?

3. reklama
  4. happybeti

happybeti show must go on...

Jesli byla to umowa o prace, nawet na czas okreslony, to zasilek przysluguje . Po zakonczeniu umowy normalnie zarejestruj sie w UP. O ile nic sie nie zmienilo , to zasilek dla bezrobotnych nalezy sie po przepracowanoiu roku w ciagu 1,5 roku. To, ze nalezysz do rynku pracy, to racja. Wiec normalnie rejestrujesz sie jako poszukujaca pracy z prawem do zasilku, z wszystkimi wynikajacymi z tego prawami i obowiazkami. Ale o tym to juz powiedza ci w UP, podczas rejestracji.
    Warto pamiertac tez o tym, ze kobietom, ktore nie byly ubezpieczone, przez rok po porodzie przysluguje zasilek na dziecko , bodajze 1000 zl .

Poleć forum