reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

brak ubezpiczenia

Dołączył(a)
6 Maj 2016
Postów
1
witam mam pewien problem jestem w ciąży pracowałam na umowę tymczasową 1,5 roku 2 czerwca kończy mi się umowa poszłam do urzędu pracy ale tam powiedzieli że jestem zdolna do rynku pracy czy należy mi się jakiś zasiłek
 
reklama
Nie wiem czy po pracy tymczasowej przysługuje zasiłek, ale nawet jako kobieta bezrobotna, nie mająca ubezpieczenia jesteś chroniona do czasu skończenia połogu(6tyg po porodzie). Czyli możesz korzystać z lekarza, szpitala itp
A może możesz jeszcze podjąć pracę?
 
Jesli byla to umowa o prace, nawet na czas okreslony, to zasilek przysluguje . Po zakonczeniu umowy normalnie zarejestruj sie w UP. O ile nic sie nie zmienilo , to zasilek dla bezrobotnych nalezy sie po przepracowanoiu roku w ciagu 1,5 roku. To, ze nalezysz do rynku pracy, to racja. Wiec normalnie rejestrujesz sie jako poszukujaca pracy z prawem do zasilku, z wszystkimi wynikajacymi z tego prawami i obowiazkami. Ale o tym to juz powiedza ci w UP, podczas rejestracji.
Warto pamiertac tez o tym, ze kobietom, ktore nie byly ubezpieczone, przez rok po porodzie przysluguje zasilek na dziecko , bodajze 1000 zl .
 
Do góry