reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Brak ubezpieczenia a poród

Yonce

Fanka BB :)
Dołączył(a)
2 Listopad 2019
Postów
1 173
Dzień dobry, bardzo proszę o pomoc. Sytuacja wyglada tak,że zanim zaszłam w ciąże byłam zatrudniona na czas określony do 30.04.2020..oczywiście umowa miała mi zostać przedłużona do dnia porodu,ale 12.03.2020 firma sądownie ogłosiła upadłość i początkiem kwietnia dostałam świadectwo pracy (niestety brak tam informacji o upadłości firmy, pisałam wniosek o sprostowanie,ale pozostawiono to bez odpowiedzi). Od listopada przebywam na zwolnieniu chorobowym, które mam niestety do jutra. Jutro tj 01.06 lub we wtorek (02.06) mam się zgłosić do szpitala na wywoływanie porodu, ponieważ jestem już po terminie. Czy w takim razie skoro nie będę już ubezpieczona będę musiała płacić za poród? Jak to wyglada? Bardzo proszę o pomoc
 
reklama
Rozwiązanie
Dziewczyny pomocy! Nie wiem co robić a musze dać szybko odpowiedz. Tak jak kiedyś pisałam moja firma upadła a ja dostałam złe świadectwo pracy ( brak informacji o upadłości co było warunkiem żebym otrzymała macierzyński). Pisałam do kadr o poprawę od maja i dosralsm odpowiedz z kadr ,że są dwie opcje :albo mnie zatrudniają od nowa i wszystkie procedury ponownie robią albo daja mi korekte swiadectwa i zwolnienie za porozumieniem stron. Problem w tym ze do dziś miałam złożyć wniosek o urlop macierzyński bo mija 21 dni od porodu i nie wiem która opcja jest najlepsza?
Tak się właśnie zastanawiam - a firma ma wydane postanowienie sądowe o ogłoszeniu upadłości czy dopiero złożyła wniosek?

Wniosek złożyli w grudniu a sąd ogłosił upadłość 12.03 i nad firma teraz czuwa syndyk z którym kontakt jest zerowy. Nie odpowiedział na mój wniosek o poprawę świadectwa ani na zapytania w sprawie Zusu. Jednym słowem nie wiem nic 😪
 
reklama
Dziewczyny pomocy! Nie wiem co robić a musze dać szybko odpowiedz. Tak jak kiedyś pisałam moja firma upadła a ja dostałam złe świadectwo pracy ( brak informacji o upadłości co było warunkiem żebym otrzymała macierzyński). Pisałam do kadr o poprawę od maja i dosralsm odpowiedz z kadr ,że są dwie opcje :albo mnie zatrudniają od nowa i wszystkie procedury ponownie robią albo daja mi korekte swiadectwa i zwolnienie za porozumieniem stron. Problem w tym ze do dziś miałam złożyć wniosek o urlop macierzyński bo mija 21 dni od porodu i nie wiem która opcja jest najlepsza?
 
Rozwiązanie
Do góry