reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Brak widocznego zarodka

Dołączył(a)
5 Wrzesień 2020
Postów
13
Dzień dobry,
ostatnia miesiączka 12.07.2020 r. Mam PCO i nieregularne cykle - czasami 32, 34 nawet do 40 dni. 03.09 wizyta u ginekologa. Pęcherzyk ciążowy 17x11 mm, pęchęrzyk żółtkowy 4,3 mm. Brak widocznego echa zarodka. Czy wszystko jest okej skoro zarodka nadal nie widać? Jak liczyć tydzień ciąży?
 
reklama
Rozwiązanie
Nie pamiętam wymiarów, ale u mnie w 5 tygodniu nie było nic na usg, a w 8 już serduszko. Poczekaj, a jak się niepokoisz zrób badanie beta hcg (30-35 zł/badanie). Po dwóch dniach przyrost powinien być minimum 60% (jak dobrze pamiętam). To nie gwarancja zdrowej ciąży ale wskazówka czy dziecko sie rozwija. Niestety dużo błędnych zapłodnień kończy się do 12 tygodnia ciąży.
Nie pamiętam wymiarów, ale u mnie w 5 tygodniu nie było nic na usg, a w 8 już serduszko. Poczekaj, a jak się niepokoisz zrób badanie beta hcg (30-35 zł/badanie). Po dwóch dniach przyrost powinien być minimum 60% (jak dobrze pamiętam). To nie gwarancja zdrowej ciąży ale wskazówka czy dziecko sie rozwija. Niestety dużo błędnych zapłodnień kończy się do 12 tygodnia ciąży.
 
Rozwiązanie
Do góry