reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Brak wód płodowych

Historia mojego syna ostatecznie ma pozytywny finał [emoji846] Urodził się w 36tc, start w życie miał bardzo trudny, ale to silny chłopak i obecnie ma 7 miesięcy, wciąż pędzi do przodu [emoji846]
Dziękuję ci za twoją historię. Jest niesamowita. Dla mnie też mnóstwo cennych informacji. Dziekuje
 
reklama
Witam.
Jestem w ciąży po raz czwarty. Poprzednie ciąże bez problemów, porody o czasie. Teraz jestem w 13 tygodniu. Po badaniach prenatalnych stwierdzono ryzyko triploidii, ponieważ pani doktor robiąca badanie stwierdziła, że brzuszek jest o tydzień mniejszy niż główka. Poza tym z badania krwi wyszło zwiększone prawdopodobieństwo trisomii chromosomów 13 i 18. Mam zrobić amniopunkcję koło 15 tc (jestem umówiona na 16 marca). Z tym, że jest jeszcze inny problem, mianowicie mało wód...
Kiedy zasugerowałam lekarce amnioinfuzję, powiedziała, że na to za wcześnie a poza tym dziecko nie jest chore dlatego że nie ma wód, ale wód nie ma dlatego, że dziecko jest chore.
Serduszko bije, dzidziuś się rusza, co widać na usg, które mam teraz co tydzień, żeby sprawdzać tętno. Przez tydzień maluszek urósł tylko pół centymetra i wczoraj było widać, że wód jest bardzo mało i nie ma miejsca.
Chciałabym spróbować pójść do innego lekarza, ale takiego, który nie spuści mnie po brzytwie.
Niestety nie znam nikogo takiego w okolicy Katowic i nie mam znajomych, którzy by mi mogli polecić kogoś dobrego.
 
Witam.
Jestem w ciąży po raz czwarty. Poprzednie ciąże bez problemów, porody o czasie. Teraz jestem w 13 tygodniu. Po badaniach prenatalnych stwierdzono ryzyko triploidii, ponieważ pani doktor robiąca badanie stwierdziła, że brzuszek jest o tydzień mniejszy niż główka. Poza tym z badania krwi wyszło zwiększone prawdopodobieństwo trisomii chromosomów 13 i 18. Mam zrobić amniopunkcję koło 15 tc (jestem umówiona na 16 marca). Z tym, że jest jeszcze inny problem, mianowicie mało wód...
Kiedy zasugerowałam lekarce amnioinfuzję, powiedziała, że na to za wcześnie a poza tym dziecko nie jest chore dlatego że nie ma wód, ale wód nie ma dlatego, że dziecko jest chore.
Serduszko bije, dzidziuś się rusza, co widać na usg, które mam teraz co tydzień, żeby sprawdzać tętno. Przez tydzień maluszek urósł tylko pół centymetra i wczoraj było widać, że wód jest bardzo mało i nie ma miejsca.
Chciałabym spróbować pójść do innego lekarza, ale takiego, który nie spuści mnie po brzytwie.
Niestety nie znam nikogo takiego w okolicy Katowic i nie mam znajomych, którzy by mi mogli polecić kogoś dobrego.
Dr Włoch przyjmuje w sonomedico w Żorach, polecam z tej kliniki również dr. Michalskiego, po prenatalnych u lekarza w Katowicach, który stwierdził, że syn ma ZD, dr Michalski zbadał dziecko dokładnie, na spokojnie i powiedział, że syn jest zdrowy. Nie wyrokował od razu jak niektórzy lekarza. Walcz o malucha, bo póki nie ma wyników z amnio nie ma co od razu mówić, że dziecko jest chore.

Jaka miałaś przezierność karkowa i czy było widać kość nosowa ? Brzuszek o tydzień za mały to nie jest tragedia, synek miał o półtora tyg. Krótszą kość udową na pierwszych prenatalnych, a potem już do samego porodu o półtora tygodnia dłuższą, a to też jest marker na ZD.
 
Do góry