reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Brak wypróżnień u dwutygodniowego noworodka

marta_mamaoli

Początkująca w BB
Dołączył(a)
13 Marzec 2020
Postów
17
Dziewczyny,
Drogie Mamy,
pomóżcie. Za chwilę będę siwa. Moja córeczka ma dwa tygodnie. Urodzona z waga 3740, w dniu wypisu ze szpitala miała 3500. Aktualnie mamy około 4000, wiec coś tam przybieramy. Karmię wyłącznie piersią, chociaz o laktację stoczyłam straszna walkę po porodzie. Ale teraz bardzo się martwię czy na pewno wszystko jest ok, bo mała od 5 dni nie robi kupki. Pediatra twierdzi, ze brzuszek jest miękki i ze na piersi dziecko może robić nawet raz w tygodniu. Z kolei położna upiera się, ze raz dziennie kupka powinna być. Nie wiem już co myśleć. Mała (jak już zaśnie) to śpi spokojnie. Kiedy się budzi często od razu wrzeszczy ale uspokaja się przy piersi wiec to chyba głód. Tylko co z tym wypróżnieniem ? Strasznie się martwię...
 
reklama
Rozwiązanie
Wczesniej jakos nic konkretnego nie pisalas, dopiero teraz widze, ze po edycji ktoregos wczesniejszego posta z jednego zdania zrobilo sie ich nagle dziesiec ;] Tak to tylko ogolniki. Powyzszy post tez poprawiony i udoskonalony - po co? Nie kazdy ma czas i ochote czytac wszystko od nowa. No matter.
Tak czy inaczej zycze milego dnia, a Mamie by Jej problem sie rozwiazal.
Jak brzuszek miękki, to widocznie tak ma być. Najważniejsze że moczy pieluchy. Obserwuj czy nic się nie dzieje i czy kupa, która będzie, będzie miała normalny kolor i konsystencję. Uważam że w tej kwestii powinnaś zaufać pediatrze.
 
Na piersi może tak być, jeśli mała ma miekki brzuszek, nie pręży się, nie podkurcza nóżek z bolu, śpi spokojnie to poprostu taki jej urok na chwilę obecną, co się może wkrótce zmienić oczywiście.
 
reklama
reklama
Dziękuje Wam za odpowiedzi. I za wsparcie. To moje pierwsze, długo wyczekiwane dziecko i boje się absolutnie wszystkiego... Moje dziecko budzi się i od razu płacze, co jest w sumie typowe dla noworodka, a ja od razu podpisuje to pod ból. I szaleje ... :)
 
Do góry