reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Brak wypróżnień u dwutygodniowego noworodka

marta_mamaoli

Początkująca w BB
Dołączył(a)
13 Marzec 2020
Postów
17
Dziewczyny,
Drogie Mamy,
pomóżcie. Za chwilę będę siwa. Moja córeczka ma dwa tygodnie. Urodzona z waga 3740, w dniu wypisu ze szpitala miała 3500. Aktualnie mamy około 4000, wiec coś tam przybieramy. Karmię wyłącznie piersią, chociaz o laktację stoczyłam straszna walkę po porodzie. Ale teraz bardzo się martwię czy na pewno wszystko jest ok, bo mała od 5 dni nie robi kupki. Pediatra twierdzi, ze brzuszek jest miękki i ze na piersi dziecko może robić nawet raz w tygodniu. Z kolei położna upiera się, ze raz dziennie kupka powinna być. Nie wiem już co myśleć. Mała (jak już zaśnie) to śpi spokojnie. Kiedy się budzi często od razu wrzeszczy ale uspokaja się przy piersi wiec to chyba głód. Tylko co z tym wypróżnieniem ? Strasznie się martwię...
 
reklama
Rozwiązanie
Wczesniej jakos nic konkretnego nie pisalas, dopiero teraz widze, ze po edycji ktoregos wczesniejszego posta z jednego zdania zrobilo sie ich nagle dziesiec ;] Tak to tylko ogolniki. Powyzszy post tez poprawiony i udoskonalony - po co? Nie kazdy ma czas i ochote czytac wszystko od nowa. No matter.
Tak czy inaczej zycze milego dnia, a Mamie by Jej problem sie rozwiazal.
reklama
Link do: Brak kupy u noworodka - powody, charakterystyka stolca Może to Ci pomoże i uspokoi do końca?Wg tego artykułu wszystko jest ok.Dziecko ładnie przybiera i pewnie jego organizm wchłania całe mleczko.Akurat u mnie mały robił 3-4 kupy dziennie.Jak skończył 4miesiace zaczął robić 1 kupę na dwa dni. Pielegniarka środowiskowa kręciła nosem ze tak nie powinno być. Uznałam że taki urok naszej służby zdrowia.
 
Dziewczyny,
Drogie Mamy,
pomóżcie. Za chwilę będę siwa. Moja córeczka ma dwa tygodnie. Urodzona z waga 3740, w dniu wypisu ze szpitala miała 3500. Aktualnie mamy około 4000, wiec coś tam przybieramy. Karmię wyłącznie piersią, chociaz o laktację stoczyłam straszna walkę po porodzie. Ale teraz bardzo się martwię czy na pewno wszystko jest ok, bo mała od 5 dni nie robi kupki. Pediatra twierdzi, ze brzuszek jest miękki i ze na piersi dziecko może robić nawet raz w tygodniu. Z kolei położna upiera się, ze raz dziennie kupka powinna być. Nie wiem już co myśleć. Mała (jak już zaśnie) to śpi spokojnie. Kiedy się budzi często od razu wrzeszczy ale uspokaja się przy piersi wiec to chyba głód. Tylko co z tym wypróżnieniem ? Strasznie się martwię...

Skontaktuj się z CDL.

W tym wieku kupka musi być codziennie.
Pieluszek dobowo ile moczy?
Być może coś przeszkadza - smoczek, krótkie wędzidełko, złe ssanie itd.
 
Dla swietego spokoju zadzwon do CDL jak napisala Aguu. Ja przy swoim dziecku nauczylam sie, ze nic nie jest ksiazkowe. Moja Anaszka 3 zabek dostala w wieku 13 mies., gdzie forumowe Maluchy w Jej wieku maja juz po 6-8 zebow. Pierwszy i drugi dostala w wieku 6 mies.
Kupka przy KP do 6 tyg powinna byc 'teoretycznie' kazdego dnia i to po kilka razy - ale jesli Twoje Dziecko zrobi normalna papkowata kupke o mniej wiecej zoltawym kolorze i bez wiekszego wysilku to ja bym zaufala pediatrze :)

I tak jak ktoras z Dziewczyn napisala - wazne, ze przybiera na wadze. Glowka do gory :)
 
Dla swietego spokoju zadzwon do CDL jak napisala Aguu. Ja przy swoim dziecku nauczylam sie, ze nic nie jest ksiazkowe. Moja Anaszka 3 zabek dostala w wieku 13 mies., gdzie forumowe Maluchy w Jej wieku maja juz po 6-8 zebow. Pierwszy i drugi dostala w wieku 6 mies.
Kupka przy KP do 6 tyg powinna byc 'teoretycznie' kazdego dnia i to po kilka razy - ale jesli Twoje Dziecko zrobi normalna papkowata kupke o mniej wiecej zoltawym kolorze i bez wiekszego wysilku to ja bym zaufala pediatrze :)
Megi moje dwie córki w wieku 2.5 miesiąca miały wyrżnięte dwa zęby.Tez uważam że trzeba trochę ufać pediatrze ,bo i dzieci rozwijają się w swoim tempie.
 
Megi moje dwie córki w wieku 2.5 miesiąca miały wyrżnięte dwa zęby.Tez uważam że trzeba trochę ufać pediatrze ,bo i dzieci rozwijają się w swoim tempie.
To dopiero ciekawostka :) Pewnie pozostale szybko wyszly? Bo u nas dopiero druga gorna jedynka w natarciu :)

Ehh zawsze sa zmartwienia o Maluchy. Nasza Nastka ulewala, ale to tak intensywnie do prawie 9 mies. i tez myslalam, ze osiwieje ;)
 
To dopiero ciekawostka :) Pewnie pozostale szybko wyszly? Bo u nas dopiero druga gorna jedynka w natarciu :)

Ehh zawsze sa zmartwienia o Maluchy. Nasza Nastka ulewala, ale to tak intensywnie do prawie 9 mies. i tez myslalam, ze osiwieje ;)
Pierwsza w wieku 6.5 miesiąca miała 6 zębów a druga w wieku 7 miesięcy 8 zębów.Lekarze nie wierzyli dopóki nie zobaczyli.Taki ich urok.😉Teraz mam synka 5 miesięcy i 3 tyg. i dopiero ma 2 ząbki i też mi bardzo ulewal .Też bardzo się martwiłam.Teraz trochę odpuścił no i mam dobrego pediatrę.Mam swój rozum ale ufam jej.
 
reklama
Do góry