reklama

brak zabkow

Temat na forum 'Zdrowe zęby - porady dentysty' rozpoczęty przez Kopka, 15 Czerwiec 2012.

1. Kopka

Kopka Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Troszke zaczynam sie martwic bo moja corcia-9,5 miesiaca nie ma jeszcze ani jednego zabka,nawet rozpulchnionych dziaselek.Wiem,ze zabki wychodza dzieciom w roznych okresach zycia,ale ja jednka powoli odczuwam pewien niepokoj czy wszystko jest wporzadku. Co prawda dziaselka ja swedza,ale swedza ja juz od kilku miesiecy,a zabkow nadal brak. Czy powinnam isc z mala na przeswietlenie dziasel,zeby sprawdzic czy sa zaczatki na zaby mleczne ?

2. ninanineczka

ninanineczka Zaciekawiona BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Mojej córce bardzo późno wyszły ząbki ale za to hurtowo- ma 13 m-cy i już 9 ząbków a zaczęły jej wychodzić jak miała 8 m-cy.
    Może i u Was będzie podobnie.

3. reklama
  4. Kopka

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    byc moze,ale jednak sie nie pokoje i coraz bardziej mysle nad tym zeby isc na przeswietenie.

5. Katarzyna Buss-Maleszka

Katarzyna Buss-Maleszka Zaangażowana w BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Witaj

Zupełnie się tym nie przejmuj. Twój maluszek jest za mały na prześwietlenie, dlatego ta opcja sprawdzenia odpada.

Moje osobiste dzieci miały pierwsze ząbki dawno po skończonym roczku: chodziły , mówiły a ząbków nie było. Za to jak już wyrosły to były mocno zmineralizowane.

Daj czas sobie i maluszkowi. Popytaj rodziców i teściów jak u Was przebiegało ząbkowanie, często jest podobnie u dzieci.

Jeśli do 18mc życia nie będzie ząbków wtedy konieczna będzie wizyta u dentysty pedodonty, ale do tego macie jeszcze czas.

pozdrawiam
    Katarzyna Buss-Maleszka

6. Kopka

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    dziekuje za odpwiedz,bardzo mnie Pani uspokoila.Z tego co mowili rodzice i tesciowie to nam tez zabki dosc pozno wyszly,wiec moze Nadia poszla w nasze slady.Jeszcze raz dziekuje i pozdrawiam

7. Joanna-Mama Hani

Joanna-Mama Hani Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    nic się nie martwcie.
    my na pierwszego ząbka czekaliśmy 18 m-cy
    nabawiłam się ostrej depresji, ale w końcu wyszedł i po nim wszystkie kolejne
    jest ok i u Was tak będzie;-)

8. Kopka

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    co prawda 5 zabkow wyszlo juz jakies 4 miesiace temu,ale wszystkie sa jakby do polowy i nie wiem czy takie juz zostana czy moze udac sie na wizyte kontrolna do dentysty?

Poleć forum