reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

brak zabkow

Kopka

Fanka BB :)
Dołączył(a)
30 Sierpień 2011
Postów
905
Miasto
Plymouth
Troszke zaczynam sie martwic bo moja corcia-9,5 miesiaca nie ma jeszcze ani jednego zabka,nawet rozpulchnionych dziaselek.Wiem,ze zabki wychodza dzieciom w roznych okresach zycia,ale ja jednka powoli odczuwam pewien niepokoj czy wszystko jest wporzadku. Co prawda dziaselka ja swedza,ale swedza ja juz od kilku miesiecy,a zabkow nadal brak. Czy powinnam isc z mala na przeswietlenie dziasel,zeby sprawdzic czy sa zaczatki na zaby mleczne ?
 
reklama
Mojej córce bardzo późno wyszły ząbki ale za to hurtowo- ma 13 m-cy i już 9 ząbków a zaczęły jej wychodzić jak miała 8 m-cy.
Może i u Was będzie podobnie.
 
byc moze,ale jednak sie nie pokoje i coraz bardziej mysle nad tym zeby isc na przeswietenie.

Witaj

Zupełnie się tym nie przejmuj. Twój maluszek jest za mały na prześwietlenie, dlatego ta opcja sprawdzenia odpada.

Moje osobiste dzieci miały pierwsze ząbki dawno po skończonym roczku: chodziły , mówiły a ząbków nie było. Za to jak już wyrosły to były mocno zmineralizowane.

Daj czas sobie i maluszkowi. Popytaj rodziców i teściów jak u Was przebiegało ząbkowanie, często jest podobnie u dzieci.

Jeśli do 18mc życia nie będzie ząbków wtedy konieczna będzie wizyta u dentysty pedodonty, ale do tego macie jeszcze czas.

pozdrawiam
Katarzyna Buss-Maleszka
 
dziekuje za odpwiedz,bardzo mnie Pani uspokoila.Z tego co mowili rodzice i tesciowie to nam tez zabki dosc pozno wyszly,wiec moze Nadia poszla w nasze slady.Jeszcze raz dziekuje i pozdrawiam
 
nic się nie martwcie.
my na pierwszego ząbka czekaliśmy 18 m-cy
nabawiłam się ostrej depresji, ale w końcu wyszedł i po nim wszystkie kolejne
jest ok i u Was tak będzie;-)
 
reklama
co prawda 5 zabkow wyszlo juz jakies 4 miesiace temu,ale wszystkie sa jakby do polowy i nie wiem czy takie juz zostana czy moze udac sie na wizyte kontrolna do dentysty?
 
Do góry