reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Brak zarodka 7 tydzień

Ja w poniedziałek miałam wizyte po wielkości zarodka lekarz stwierdził 5 tydzień wszystko okej tylko brak echa zarodka... Bardzo się boję . wtorek beta 3998,6 dziś zrobiłam kolejne badanie czekam na wyniki .
Objawy ciąży w dalszym ciągu mam senność zmęczenie i ból piersi.Czy któraś miała z was kobietki coś podobnego..? Czy to może za wcześnie żeby coś więcej zobaczyć? :(
podobno akcję serca zarodka można złapać jak beta jest ok 10tys.. to, że masz w dalszym ciągu objawy to normalne. Kiedy masz kolejną wizytę? Pierwsza ciąża u mnie to puste jajo, nie było nic w pęcherzyku ciążowym, w drugiej ciąży w 6tc był tylko pęcherzyk ciążowy z żółtkowym, zarodka nie było widać jeszcze i tydzień czy dwa tygodnie po tym USG już był zarodek i serduszko (u mnie jest tydzień różnicy USG a ostatnia miesiączka)
 
reklama
podobno akcję serca zarodka można złapać jak beta jest ok 10tys.. to, że masz w dalszym ciągu objawy to normalne. Kiedy masz kolejną wizytę? Pierwsza ciąża u mnie to puste jajo, nie było nic w pęcherzyku ciążowym, w drugiej ciąży w 6tc był tylko pęcherzyk ciążowy z żółtkowym, zarodka nie było widać jeszcze i tydzień czy dwa tygodnie po tym USG już był zarodek i serduszko (u mnie jest tydzień różnicy USG a ostatnia miesiączka)
Czekam na wyniki dzisiejszej bety i wtedy mam z moim ginekologiem umówić się na wizytę. U mnie pecherzyk żółtkowy był 5 mm.
Ginekolog twierdzi że jeśli beta nie wzrośnie prawidłowo to będę musiała usunąć.. Nie wiem czy to nie za szybko na takie decyzje żeby jeszcze poczekać mam cicha nadzieje ze w końcu się pokaże.. Może owu się przesunęła 🤔
 
Czekam na wyniki dzisiejszej bety i wtedy mam z moim ginekologiem umówić się na wizytę. U mnie pecherzyk żółtkowy był 5 mm.
Ginekolog twierdzi że jeśli beta nie wzrośnie prawidłowo to będę musiała usunąć.. Nie wiem czy to nie za szybko na takie decyzje żeby jeszcze poczekać mam cicha nadzieje ze w końcu się pokaże.. Może owu się przesunęła 🤔
oczywiście, że owulacja mogła Ci się przesunąć i nie rozumiem lekarza, który już na tak wczesnym etapie mówi o usunięciu, porażka 😑 ja w tej ciąży miałam owulację 21dc, a nie 14dc jak książkowo powinno być.. jak jest pęcherzyk żółtkowy to jak dla mnie jest nadzieja jak najbardziej, że za tydzień już będzie zarodek widoczny z serduszkiem.. beta powyżej 1tys. Już nie rośnie tak szybko jak na samym początku.. masz zaufanie do tego lekarza?
 
oczywiście, że owulacja mogła Ci się przesunąć i nie rozumiem lekarza, który już na tak wczesnym etapie mówi o usunięciu, porażka 😑 ja w tej ciąży miałam owulację 21dc, a nie 14dc jak książkowo powinno być.. jak jest pęcherzyk żółtkowy to jak dla mnie jest nadzieja jak najbardziej, że za tydzień już będzie zarodek widoczny z serduszkiem.. beta powyżej 1tys. Już nie rośnie tak szybko jak na samym początku.. masz zaufanie do tego lekarza?
Pierwszy raz u niego byłam niby z polecenia.. Ale ta wiadomością mnie przeraził. Wiem ze internet to wszystko tu ludzie piszą ale czytam że nawet w 10 tyg było dopiero echo zarodka widać.. A mi w 5 tygodniu mówi o usunięciu bo podejrzewa że zatrzymał się w rozwoju i został na tym etapie bo według niego powinno być widać echo. Już sama wariuje a kazał się nie denerwować..
 
Czyli jeszcze nic straconego?
moim zdaniem nic jeszcze straconego i poszłabym za tydzień/dwa na kolejne USG, tym bardziej jak nic się nie dzieje np.krwawienie.. sprawdziłam i u mnie 6 tygodni od ostatniej miesiączki był pęcherzyk ciążowy z żółtkowym, kolejna wizyta w 8tc i już był zarodek i serduszko biło i przy USG okazało się, że ciąża tydzień młodsza, bo owulacja była tydzień później.
 
reklama
Do góry