reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Brak zarodka i wysoka beta

Autorko, u Ciebie naprawdę trzeba monitorować sytuację, bo jakkolwiek by nie liczyć, masz obraz USG, który nie odpowiada wiekowi ciąży (biorąc pod uwagę to, kiedy był pozytywny test i jaką masz obecnie betę) I może to się różnie skończyć.

Ja miałam późną owulację i wiek ciąży jest wyliczony i brany pod uwagę z USG w 10 TC (wg OM byłby to chyba 12 czy nawet 13 TC). Nikt nie pyta mnie o termin z om.
 
reklama
U mnie też lekarz powiedział, że będziemy trzymać się terminu porodu z pierwszych badań prenatalnych (11-14tc). Ale u mnie akurat daty się pokrywały.

@GosiaZ92 Ogólnie obraz USG, który dołączyłaś nie jest zbyt optymistyczny. Ale różne rzeczy się zdarzają i nie ma co tracić nadziei. Z obrazu USG wynika, że wielkość pęcherzyka odpowiada 6t3d (wg tabelki z netu). No i brak zarodka niestety jest obrazem nieprawidłowym. Ale może to tylko wina sprzętu i umiejętności lekarza - tego nie wiem 🤷‍♀️ Moim zdaniem przy tak wysokiej becie powinien być zarodek.
 
U mnie też lekarz powiedział, że będziemy trzymać się terminu porodu z pierwszych badań prenatalnych (11-14tc). Ale u mnie akurat daty się pokrywały.

@GosiaZ92 Ogólnie obraz USG, który dołączyłaś nie jest zbyt optymistyczny. Ale różne rzeczy się zdarzają i nie ma co tracić nadziei. Z obrazu USG wynika, że wielkość pęcherzyka odpowiada 6t3d (wg tabelki z netu). No i brak zarodka niestety jest obrazem nieprawidłowym. Ale może to tylko wina sprzętu i umiejętności lekarza - tego nie wiem 🤷‍♀️ Moim zdaniem przy tak wysokiej becie powinien być zarodek.
Jestem już przygotowana na najgorsze 😔 nawet się jeszcze nikomu nie pochwaliłam o ciąży i dobrze... 😔
 
To i tak lekarz wykona pomiary na USG i określi wiek ciąży. Jeśli nie będzie pokrywał się z OM, to sobie to odnotuje i określi termin porodu zaznaczając to w karcie ciąży.

No i powiedzmy, że wyjdzie z pomiarów USG, że jesteś w 6tc - a z OM może równie dobrze wynikać, że jesteś w 6tc, jak i w 8tc. Ale w 8tc wówczas nie jesteś!

A co Cię martwi w określeniu wieku ciąży?
Że wychodzi mi 7 tydzień i nic nie widać 😔 nie liczę już na cud, ale zobaczymy, byłe do środy 😕
 
Że wychodzi mi 7 tydzień i nic nie widać 😔 nie liczę już na cud, ale zobaczymy, byłe do środy 😕
Kochana, wybierz dobrego lekarza - tak jak pisze @witch84 - popytaj do kogo warto. Mój lekarz olał, a trafiłam prywatnie do bardzo fajnej babki, która od razu telefon gdzie, jak i kiedy mam się zgłosić. Jeśli mogę coś poradzić - weź kogoś. Ja wracałam samochodem sama i wyłam. Nie wiem, jakim cudem dojechałam do domu.

Jeśli przypuszczenia się potwierdzą i będziesz potrzebowała wsparcia - pisz. Mnie dziewczyny pokierowały krok po kroku. Bardzo mocno Cię przytulam. Przechodziłam to w listopadzie, w środę miałabym termin. A na pocieszenie - rośnie we mnie nowe życie. Nie jesteś sama, cokolwiek się wydarzy.
 
Kochana, wybierz dobrego lekarza - tak jak pisze @witch84 - popytaj do kogo warto. Mój lekarz olał, a trafiłam prywatnie do bardzo fajnej babki, która od razu telefon gdzie, jak i kiedy mam się zgłosić. Jeśli mogę coś poradzić - weź kogoś. Ja wracałam samochodem sama i wyłam. Nie wiem, jakim cudem dojechałam do domu.

Jeśli przypuszczenia się potwierdzą i będziesz potrzebowała wsparcia - pisz. Mnie dziewczyny pokierowały krok po kroku. Bardzo mocno Cię przytulam. Przechodziłam to w listopadzie, w środę miałabym termin. A na pocieszenie - rośnie we mnie nowe życie. Nie jesteś sama, cokolwiek się wydarzy.
Dziękuję ♥️
 
Hej. Ostatnią miesiączkę miałam 27.04, 28.05 wyszedł mi pozytywny test ciążowy, robiłam go w dzień planowanego okresu, 11.06 zrobiłam betę wyszła aż 33 000. Co nie zgadza mi się bo według bety to aż 7 tydz a jak dla mnie to jestem w ciąży max 5. Bo mam dłuższe cykle 32 dni. i owulacje mialam ok 13-15.05. 13.06 byłam na pierwszym USG, i tu zonk, puste jajo, tzn jakiś cień był ale nic poza tym. Idę na kolejne USG za 9 dni, przepisał mi luteinę. Martwię się i nie wiem co myśleć o tej wysokiej becie. Dodam, że mam objawy ciąży.
Hej 🙂 właśnie jestem po badaniu, wszystko dobrze, jest zarodek i serduszko, wyszło
Hej. Ostatnią miesiączkę miałam 27.04, 28.05 wyszedł mi pozytywny test ciążowy, robiłam go w dzień planowanego okresu, 11.06 zrobiłam betę wyszła aż 33 000. Co nie zgadza mi się bo według bety to aż 7 tydz a jak dla mnie to jestem w ciąży max 5. Bo mam dłuższe cykle 32 dni. i owulacje mialam ok 13-15.05. 13.06 byłam na pierwszym USG, i tu zonk, puste jajo, tzn jakiś cień był ale nic poza tym. Idę na kolejne USG za 9 dni, przepisał mi luteinę. Martwię się i nie wiem co myśleć o tej wysokiej becie. Dodam, że mam o

Hej. Ostatnią miesiączkę miałam 27.04, 28.05 wyszedł mi pozytywny test ciążowy, robiłam go w dzień planowanego okresu, 11.06 zrobiłam betę wyszła aż 33 000. Co nie zgadza mi się bo według bety to aż 7 tydz a jak dla mnie to jestem w ciąży max 5. Bo mam dłuższe cykle 32 dni. i owulacje mialam ok 13-15.05. 13.06 byłam na pierwszym USG, i tu zonk, puste jajo, tzn jakiś cień był ale nic poza tym. Idę na kolejne USG za 9 dni, przepisał mi luteinę. Martwię się i nie wiem co myśleć o tej wysokiej becie. Dodam, że mam objawy ciąży.
Właśnie jestem po USG, wszystko dobrze, jest zarodek i serduszko ♥️ Ciąża jest młodsza o 4 dni i trzeba było troszkę dłużej poczekać 😊
 

Załączniki

  • 16558993518004715558111761801252.jpg
    16558993518004715558111761801252.jpg
    1,3 MB · Wyświetleń: 113
reklama
Hej 🙂 właśnie jestem po badaniu, wszystko dobrze, jest zarodek i serduszko, wyszło



Właśnie jestem po USG, wszystko dobrze, jest zarodek i serduszko ♥️ Ciąża jest młodsza o 4 dni i trzeba było troszkę dłużej poczekać 😊
Czyli taka sama sytuacja jak u mnie. Mówiłam, że trzeba czekać i nic nie jest do końca stracone. Gratulacje :)
 
Do góry