reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Brak zarodka i wysoka beta

GosiaZ92

Początkująca w BB
Dołączył(a)
14 Czerwiec 2022
Postów
26
Hej. Ostatnią miesiączkę miałam 27.04, 28.05 wyszedł mi pozytywny test ciążowy, robiłam go w dzień planowanego okresu, 11.06 zrobiłam betę wyszła aż 33 000. Co nie zgadza mi się bo według bety to aż 7 tydz a jak dla mnie to jestem w ciąży max 5. Bo mam dłuższe cykle 32 dni. i owulacje mialam ok 13-15.05. 13.06 byłam na pierwszym USG, i tu zonk, puste jajo, tzn jakiś cień był ale nic poza tym. Idę na kolejne USG za 9 dni, przepisał mi luteinę. Martwię się i nie wiem co myśleć o tej wysokiej becie. Dodam, że mam objawy ciąży.
 

Załączniki

  • IMG_20220614_120354.jpg
    IMG_20220614_120354.jpg
    1,5 MB · Wyświetleń: 521
reklama
Coś tam się majaczy w pęcherzyku 🤔 musisz poczekać, ewentualnie możesz za dzień lub dwa udać się do innego ginekologa. Może być że inny lekarz będzie miał dokładniejsze USG, albo za dwa dni będzie już pięknie wszystko widać, ale może też być puste jajo. Też przez to przechodziłam. W tej ciąży u mnie lekarz nie widział pęcherzyka, wysłał do szpitala z skierowaniem strasząc ciążą pozamaciczną a w szpitalu pytali się ci to za lekarz, bo pęcherzyk pięknie widoczny. Wiele też jest historii że niektóre dziewczyny usłyszały też że puste jajo, postanowiły jeszcze kilka dni poczekać i pokazywał się zarodek. Także wszystko się może zdarzyć. Póki co nie trać nadziei 😉
 
Hej. Ostatnią miesiączkę miałam 27.04, 28.05 wyszedł mi pozytywny test ciążowy, robiłam go w dzień planowanego okresu, 11.06 zrobiłam betę wyszła aż 33 000. Co nie zgadza mi się bo według bety to aż 7 tydz a jak dla mnie to jestem w ciąży max 5. Bo mam dłuższe cykle 32 dni. i owulacje mialam ok 13-15.05. 13.06 byłam na pierwszym USG, i tu zonk, puste jajo, tzn jakiś cień był ale nic poza tym. Idę na kolejne USG za 9 dni, przepisał mi luteinę. Martwię się i nie wiem co myśleć o tej wysokiej becie. Dodam, że mam objawy ciąży.
Jeśli owulację miałaś około 14.05, to jesteś obecnie w 6+2. I wg mnie przy tej becie powinnaś mieć chociaż pęcherzyk żółtkowy (a tak naprawdę i zarodek, ale ok może sprzęt do kitu). Wg mnie powinnaś sprawdzić, co się dzieje z beta (czy w ogóle rośnie, przyrost na tym etapie jest mniej ważny) i albo czekać te 9 dni, albo iść szybciej. Jeśli pójdziesz szybciej, to i tak lekarz każe Ci czekać, ale szczerze - nie czekałabym 9 dni biorąc leki. Bo jeśli ciąża nie rokuje, to leki blokują organizm.

Przytulam i trzymam kciuki za Was❤️
 
Ja byłam u gina według OM 6 TC+2 dni. Był tylko pusty pęcherzyk, bez pęcherzyka żółtkowego. Pęcherzyk ciążowy miał wtedy 9mm. Nie dostałam żadnych leków, lekarz kazał przyjść za dwa tygodnie. Po dwóch tygodniach okazało się że pojawił się pęcherzyk żółtkowy i prawdopodobnie zarodek już się rozwijał, ale lekarz nie miał pewności. Kazał wrócić za tydzień. Po tygodniu oczekiwania na USG był już widoczny zarodek z bijącym sercem. Według OM byłam tego dania w 9tc+1 dzień a z USG gdzie pokazał się zarodek ciaza była młodsza o całe 10 dni czyli z USG wychodzi 8 tc+1 dzień. Więc jest zawsze szansa. Trzeba czekać.
 
Jeśli owulację miałaś około 14.05, to jesteś obecnie w 6+2. I wg mnie przy tej becie powinnaś mieć chociaż pęcherzyk żółtkowy (a tak naprawdę i zarodek, ale ok może sprzęt do kitu). Wg mnie powinnaś sprawdzić, co się dzieje z beta (czy w ogóle rośnie, przyrost na tym etapie jest mniej ważny) i albo czekać te 9 dni, albo iść szybciej. Jeśli pójdziesz szybciej, to i tak lekarz każe Ci czekać, ale szczerze - nie czekałabym 9 dni biorąc leki. Bo jeśli ciąża nie rokuje, to leki blokują organizm.

Przytulam i trzymam kciuki za Was❤️
Od OM tak, ale od zapłodnienia wychodzi 4+2. Nie lubię tego liczenia wieku ciąży " od ostatniej miesiączki" skoro faktycznie jest młodsza.
 
Od OM tak, ale od zapłodnienia wychodzi 4+2. Nie lubię tego liczenia wieku ciąży " od ostatniej miesiączki" skoro faktycznie jest młodsza.
Ale ciążę właśnie tak się liczy. Nigdy nie robi się tego od momentu zapłodnienia bo nie wiesz kiedy ono było.
 
@jasani Liczy się z OM, ale uwzględniając długość cyklu. Większość kalkulatorów w necie tego nie robi, więc jak ktoś ma dłuższe cykle, to mu tego nie wylicza.
 
reklama
Do góry