reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Brak zarodka w 7 tygodniu ciąży

reklama
Cześć dziewczyny.
Lekarz na wizycie stwierdził, 7 tydzień ciąży, ale brak akcji serca, po 4 dniach kazał przyjść do szpitala na zabieg..
Poszłam do innego lekarza tam stwierdził, że ciąża ma 6-7 tydzień, przez nieregularne miesiączki nie mogą obliczyć dokładnie. Nadal brak akcji serca, mam zrobić badania Bety i sprawdzić czy będzie rosła.
Ostatnia @ 27.08, po @ nic nie oblicza, często miałam nieregularne. Czy jest szansa, że usłyszę serduszko mojego maleństwa ??
 
Witam!!!

Po ponad roku starań zaszłam w upragnioną pierwszą ciążę. Nie mogłam uwierzyć w swoje szczęście kiedy zobaczyłam na teście upragnione dwie kreseczki. Na drugi dzień zrobiłąm betę, która potwierdziłą 2-4 tydzień ciąży. Umówiłam się na wizytę do lekarza, jednak było jeszcze zawcześnie by cokolwiek zobaczyć. W szóstym tygodniu na kolejnym USG widać było pęcherzyk ciążowy i ciałko żółte. Nie było widać zarodka. W poniedziałek (7 tc i dwa dni) byłam na kolejnej wizycie ciałko żółte miało juz 6 mm, a pęcherzyk 27 mm. Zarodka nadal brak :( Lekarka kazala przyjsc za tydzien ale podejrzewa puste jajo płodowe. Czy jest jeszcze szansa, żeby zarodek się pojawił??????????
 
Pozdrawiam serdecznie wszystkich .
Tak czytałam forum i zdecydowałam się napisać bo sama znajduje się w takiej sytuacji :( na badaniu w siódmym tygodniu ciąży widać pęcherzyk czarna plama i nie ma zarodka :((( ostatnia miesiączkę miałam 14 lutego. Krwawienia nie miałam czasem widzę lekkie plamienia.do kontroli mam przyjść w poniedziałek . Strasznie mi smutno i ciężko. Staram się pogodzić z tą myślą że się nie udało :(
 
Czesc dziewczyny przeczytałam wasze wszystkie historie i jestem w podobnej sytuacji przez co jestem załamana pierwsze dziecko urodziłam 9 lat temu urodził się zdrowy śliczny chłopczyk chociaż ciąże miałam zagrożona w 6 miesiącu miałam zakładany krążek podtrzymujacy ciąże bo mam za krótką szynkę macicy i zaczęło mi wszystko opadać ale teraz od ponad 2 lat starań o kolejne dziecko w koncu zaszłam w upragnioną ciąże i nie wiem co mam zrobić byłam na pierwszej wizycie lekarz powiedział że jest pecherzyk Ale jest to bardzo wczesna ciąża za 2 tygodnie kolejna wizyta i powiedział że pecherzyk urosnal Ale nie ma zarodka powiedział że jest to 4 5 tydzień i mam za w tyg znowu przyjść bo powiedział że według ostatniej miesiączki powinnam mieć początek 2 miesiąca Ale że mam problemy z okresami ze raz jest raz go nie ma to moze zaszlam później w ciąże albo się nie rozwija prawidlowo. Poszłam do innego ginekologa też prywatnie bo zależało mi na czasie i drugi mi powiedział że mam 6 tydzień i 2 dni i ze nie ma szans na pojawienie się zarodka bo jeśli mam już 6 tydzień to już się on nie pojawi i dał mi skierowanie na zabieg... Nie wiem co mam w tej sytuacji zrobić ale wydaje mi się ze powinnam iść na tą wizytę od tego pierwszego ginekologa i wtedy po raz ostatni się upewnić przeczekać te 2 tygodnie chociaż są to najtrudniejsze dni w moim życiu proszę Was o rady co wy w tej sytuacji byście zrobiły bo ja się boję robić sobie znowu nadzieję że będzie dobrze bo nie chcę jeszcze bardziej cierpieć. Dziękuję za wszystkie odpowiedzi pozdrawiam
 
@ewelaaa do 8tc zarodek moze sie pojawic. I tak dlugo sie czeka, by miec pewnosc. Przechodzilam to 2razy. Moje historie skonczyly sie zle, ale znam takie, ktore biegaja po swiecie i maja imiona. Poczekaj, bo na zabieg zawsze jest czas. Zwlaszcza, ze mowiesz o nieregularnych cyklach. A to owulacja decyduje o wieku ciazy. By zlagodzic oczekiwanie mozesz zrobic przyrost beta hcg. Jesli przyrasta prawidlowo, to masz duze szanse na pomyslny rozwoj sytuacji
 
@Destino Dziękuję bardzo za odpowiedz i pomoc. Zrobię tak jak napisałaś i jutro rano pójdę zrobić badanie krwi i zobaczę co mi wyjdzie... Ale nie wiem któremu lekarzowi mam ufać i wierzyć skoro obojgu wyszły odmienne tygodnie mojej ciąży z obliczeń wymaru pęcherzyka
 
@ewelaaa pomiar w duzej mierze zalerzy od umiejetnosci operatora i jakosci sprzetu. Tak w ogole, to wieksze znaczenie ma, czy w pecherzyku jest cialko zolte, bo ono lepiej rokuje niz pusty. Wazne jest tez ile czasu minelo od okresu, choc tak jak pisalam, bardziej liczy sie owulacja, bo ona okresla wiek ciazy. Pozna owulacja, to mlodsza ciaza i mniej widac na usg. Przyrost 48h beta hcg pokaże, czy jest prawidlowy i jest sens czekac na dalszy pozytywny rozwoj. Dziwie sie, ze zaden z lekarzy ci go nie zlecil. Na wczesnym etapie badanie krwi i usg razem wziete daja jasny opis sytuacji.
 
@Destino 17 sierpnia robiłam badanie krwi w szpitalu i mi wyszło 321 a 19 sierpnia sama prywatnie robiłam i wyszło 624 i od tego czasu mi żaden lekarz nie zlecił tego badania więc nie wiem ile powinnam teraz mieć a okres ostatni miałam 5 i 6 lipca Tak jak pisałam mam kłopoty z tymi okresami raz miałam 2 dni raz 5 dni a czasami nie miałam nawet miesiąc... Teraz 19 będę miała wizytę kolejną u tego pierwszego ginekologa to się wszystkiego dowiem Ale aż się boję tam iść
 
reklama
Robienie badania beta hcg ma średni sens jeżeli nie wiadomo który to może być tydzień ciąży. Po pierwsze badanie i tak trzeba zrobić dwa razy w odstępie 48 godzin i porównać dwa wyniki a po drugie około 7 tygodnia beta nie przyrasta już tak szybko i właściwie trudno ocenić czy wynik będzie prawidłowy czy nie. Po 7 tc prawidłowy jej rozwój ocenia się na podstawie USG. Ja bym nie robiła bety bo to tylko wyrzucone pieniądze.
A kiedy iść na zabieg?
Ja bym poszła dopiero wtedy kiedy wg usg jasne będzie, że ciąża się nie rozwija- pęcherzyk nie urośnie albo zmaleje. Wtedy jasne będzie, że ciąża nie rośnie...
 
Do góry