reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

braki w pozwie o ustalenie ojcostwa i alimenty

Dołączył(a)
3 Styczeń 2012
Postów
1
witam,
złożyłam pozew o ustalenie ojcostwa i alimenty (dla 21miesięcznej córki), ale mój pozew okazał się niekompletny i sąd wezwał mnie do usunięcia braków formalnych i uiszczenia kosztów sądowych.
W związku z tym mam kilka pytań:
1. domagam się o pozwanego zasądzenia na moja rzecz roszczeń regresowych z tytułu poniesionych kosztów utrzymania dziecka od dnia porodu do chwili złożenia wniosku. Mam podać konkretna kwotę i od tej kwoty zostanie naliczona opłata. Czy to jest procent od tej kwoty, czy stała. Jak nalicza się tą opłatę, na jaką sumę powinnam być przygotowana?

2.mam dołączyć zaśw. o wysokości i źródłach dochodów. Posiadam zaś. z ZUS-u o zasiłku macierzyńskim, decyzje o nadaniu statusu osoby bezrobotnej, decyzje z GOPS o pobieranym zasiłku rodzinnym i dodatku z tyt samotnego wych. dziecka, oraz paski płacowe z poprzedniej pracy. Tylko, że na tych drukach(paskach płacowych) nie ma odręcznego podpisu osoby wystawiającej tylko taki skanowany.A wiem że załączniki muszą być w oryginale. Czy mogą być te? czy o wystawienie nowych zaśw. powinnam poprosić byłego pracodawce?

3.mam również dołączyć faktury i rachunki z wyprawkę. posiadam paragony i to niekompletne. Więc czy paragony również mogą być czy nie. Czy napisać, że kompletując wyprawkę nie brałam złożenia pozwu o alimenty (bo tak było) i nie posiadam stosownych faktur. Czy przedstawić te które posiadam?

4.mam dołączyć zaśw. o swoim stanie majątkowym. I tego kompletnie nie rozumiem. Czyli co mam przedstawić, skoro wszystkie dochody przedstawiam na zaśw. dot. pkt 2. Dodatkowo przedstawię zaśw. z US. I co jeszcze??? nie mam pojęcia

Jeśli wyraziłam się w sposób niezrozumiały, proszę pytać wyjaśnie.
proszę o odpowiedzi
 
reklama
Do góry