reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Brązowe plamienia na początku wczesnej ciąży .

Okej , super nawet jakby to była ciaza pozamaciczna to chyba ginekolog powinien o tym wiedzieć a nie ja mam teraz podejrzewać ze to może być ciaza pozamaciczna, teraz mam sobie gdybać? No i rozumiem troszke tej wypowiedzi . Po to bylam u ginekologa żeby się dowiedzieć a nie podejrzewać? To "cos"
Ciążę pozamaciczna nie tak łatwo zdiagnozować na początkowym etapie. Czemu tak bardzo wzbraniasz się przed pójściem na IP? My nie jesteśmy lekarzami. Masz non stop plamienia, które nie są normalne. Idź do innego lekarza i to szybko albo na IP.
 
reklama
Wlasnie wiem , ewentualnie mogło dość pozniej do zapłodnienia, bo gdyby każda kobieta zachodziła w ciążę tylko i wyłącznie w dni płodne to nie byłoby tyle wpadek .

I dziwne dla mnie było to że nawet nie zalecił mi zrobic badania beta
Ale zajść w ciążę można tylko w dni płodne bo jak inaczej?
 
Wlasnie wiem , ewentualnie mogło dość pozniej do zapłodnienia, bo gdyby każda kobieta zachodziła w ciążę tylko i wyłącznie w dni płodne to nie byłoby tyle wpadek .

I dziwne dla mnie było to że nawet nie zalecił mi zrobic badania beta
Wybacz, ale muszę wyprowadzić Cię z błędu - nie da się zajść w ciążę w dni niepłodne, stąd właśnie ta ich nazwa. Kobiecie owulacja może się przesunąć, dlatego często panuje opinia, że da się zajść w niepłodne, a to po prostu kwestia "przestawienia" cyklu. Tak samo można mieć cykl bezowulacyjny, mimo że objawy dni płodnych i owulacji występują. Możesz sobie sprawdzić na jakiś rzetelnych stronach lub spytać lekarza jeśli mi nie wierzysz :)
 
Postaram się najbardziej merytorycznie jak tylko potrafię.
W ciążę zachodzi się TYLKO w trakcie dni płodnych i ze stosunku w okresie około owulacyjnym. Oczywiście ta część cyklu może się przesunąć i występować w innym terminie niż sądzimy.
Plamienia w ciąży nigdy nie są normalne i każde są powodem do kontroli. Owszem nie każde są niebezpieczne, ale zawsze są stanem wymagającym konsultacji z lekarzem bo nie jest to stan NORMALNY. NIGDY.
Ciąża pozamaciczna bardzo często nie uwidacznia się w obrazie usg i konieczna jest wizyta w szpitalu.
 
Czy ja bagatalizuje sytuację? No nie wydaje mi się, i nawet nie wiem skąd taka ocena , proszę spojrzeć też z drugiej strony a patrzeć tylko na to co byś Ty zrobila , jestes w Polsce możesz sobie przebierać z ginekologami ja tej opcji nie mam .
Bardzo dobrze, że poszłaś do lekarza. Tylko naprawdę nie powiedział Ci on zbyt wiele i trochę "olał" sprawę. Spróbuj z innym lekarzem, nawet w jakimś sąsiednim mieście, koszty spore, ale zawsze możesz od kogoś pożyczyć- ewentualnie szpital. W trosce również o własne zdrowie lepiej to sprawdź, bo możesz dostać krwotok wewnętrzny, jeśli ciąża jest pozamaciczna, a to już zagraża Twojemu życiu. Oczywiście nikt Cię tutaj nie chce straszyć, bo może się okazać, że to nic, ale warto sprawdzić, prawda?
 
I myślę, że na tym możemy skończyć temat. Dziewczyna dostała poradę, głosy wsparcia, a to czy z nich skorzysta, to jej sprawa. A to czy nas denerwuje ignorowanie naszych rad, to nasza sprawa i żeby uniknąć oskarżeń o hejt proponuję pogadać o tym na stronie. Udowodnijmy, żeśmy lepsze i nie dajmy się w to wciągnąć, co mówicie? ;)
 
Bardzo dobrze, że poszłaś do lekarza. Tylko naprawdę nie powiedział Ci on zbyt wiele i trochę "olał" sprawę. Spróbuj z innym lekarzem, nawet w jakimś sąsiednim mieście, koszty spore, ale zawsze możesz od kogoś pożyczyć- ewentualnie szpital. W trosce również o własne zdrowie lepiej to sprawdź, bo możesz dostać krwotok wewnętrzny, jeśli ciąża jest pozamaciczna, a to już zagraża Twojemu życiu. Oczywiście nikt Cię tutaj nie chce straszyć, bo może się okazać, że to nic, ale warto sprawdzić, prawda?
Wlasnie o taką odpowiedź mi chodziło bez ataku , na spokojnie . Powiem Ci tak gdybym szukała ginekologa u siebie w mieście to bym go nie znalazła bo nawet do tego jechałam ponad 100 km, szpital naprawdę dziewczyny jechały z bólem brzucha i plamieniami i zostawali wysyłani po prostu do domu, jeszcze teraz w czasie korony to wgl. Właśnie działam szukam caly czas jakiego innego ginekologa ewentualnie położnej. No ten lekarz to naprawdę porazka , lekarz który tylko czeka na koniec wizyty i jak ladnie podkreśla koszt wizyty. Uwierzysz w to że to lekarz z polecenia ? Pierwszy i ostatni raz, tez bylam w szoku jak powiedział do mnie ze testy to dla niego się wogole nie liczą , to jak kobieta ma sprawdzić ze jest w ciąży? Tak naprawdę dowiedziałam sie tyle że ciąży nie ma , pęcherzyk jest ale wygląda jakby to był 2 tydzień a nie 6 . I że to może być ciaza bardzo wczesna , albo która się prawidłowo nie rozwija , albo jej nie ma 🤯
 
Wlasnie o taką odpowiedź mi chodziło bez ataku , na spokojnie . Powiem Ci tak gdybym szukała ginekologa u siebie w mieście to bym go nie znalazła bo nawet do tego jechałam ponad 100 km, szpital naprawdę dziewczyny jechały z bólem brzucha i plamieniami i zostawali wysyłani po prostu do domu, jeszcze teraz w czasie korony to wgl. Właśnie działam szukam caly czas jakiego innego ginekologa ewentualnie położnej. No ten lekarz to naprawdę porazka , lekarz który tylko czeka na koniec wizyty i jak ladnie podkreśla koszt wizyty. Uwierzysz w to że to lekarz z polecenia ? Pierwszy i ostatni raz, tez bylam w szoku jak powiedział do mnie ze testy to dla niego się wogole nie liczą , to jak kobieta ma sprawdzić ze jest w ciąży? Tak naprawdę dowiedziałam sie tyle że ciąży nie ma , pęcherzyk jest ale wygląda jakby to był 2 tydzień a nie 6 . I że to może być ciaza bardzo wczesna , albo która się prawidłowo nie rozwija , albo jej nie ma 🤯
Ale dlaczego nie pojedziesz do szpitala? Wiesz, że jak to ciąża pozamaciczna i ona dojrzeje, to możesz nawet umrzeć? Odpowiedź mi tylko dlaczego nie szpital?
 
reklama
Do góry