reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Brązowe plamienia na początku wczesnej ciąży .

Jak na dwa tygodnie spóźnienia to kreska jakaś blada. Poza tym lekarz powinien już pęcherzyk zobaczyć a u Ciebie to "coś" to nie wiadomo co jest. Może tutaj być podejrzenie pozamacicznej niestety.
Okej , super nawet jakby to była ciaza pozamaciczna to chyba ginekolog powinien o tym wiedzieć a nie ja mam teraz podejrzewać ze to może być ciaza pozamaciczna, teraz mam sobie gdybać? No i rozumiem troszke tej wypowiedzi . Po to bylam u ginekologa żeby się dowiedzieć a nie podejrzewać? To "cos"
 
reklama
Okej , super nawet jakby to była ciaza pozamaciczna to chyba ginekolog powinien o tym wiedzieć a nie ja mam teraz podejrzewać ze to może być ciaza pozamaciczna, teraz mam sobie gdybać? No i rozumiem troszke tej wypowiedzi . Po to bylam u ginekologa żeby się dowiedzieć a nie podejrzewać? To "cos"
Niestety, ale lekarze są różni. Ja nigdy nie miałem badania 10 minut. Przykro mi, ale z Twojej relacji to raczej nie jest on dobrym specjalistą.
 
Zrobisz jak zechcesz. Ja bym na Twoim miejscu skonsultowała się u innego lekarza, albo na IP. I nie piszę tego złośliwie. różne scenariusze są możliwe w Twojej sytuacji i ja bym nie bagatelizowała.
Czy ja bagatalizuje sytuację? No nie wydaje mi się, i nawet nie wiem skąd taka ocena , proszę spojrzeć też z drugiej strony a patrzeć tylko na to co byś Ty zrobila , jestes w Polsce możesz sobie przebierać z ginekologami ja tej opcji nie mam .
 
Tak słabo to troszkę wygląda.
Co do ciąży pozamacicznej to u mnie pojawiła się dopiero ok 8-9 tygodnia. Wczesniej miałam USG i nic nie było.
Ale oczywiście to nie musi być najgorsze.
 
Niestety, ale lekarze są różni. Ja nigdy nie miałem badania 10 minut. Przykro mi, ale z Twojej relacji to raczej nie jest on dobrym specjalistą.
To juz wiem , nigdy więcej do niego się nie udam , ale wizyta u ginekologa tutaj to koszt 220 euro, wiadomo zaraz zaczna sie komentarze ze skoro pieniądze są ważniejsze niż zdrowie to sobie darujcie bo najpierw trzeba się ustawić na wizytye gdzie termin najbliższy jest za około 2 tygodnie , w szpitalu mi tutaj nie pomogą ponieważ odeślą mnie do domu po prostu, ciąża tutaj jest traktowana jak ciaza dopiero od 12 albo 10 tygodnia.
 
Czy ja bagatalizuje sytuację? No nie wydaje mi się, i nawet nie wiem skąd taka ocena , proszę spojrzeć też z drugiej strony a patrzeć tylko na to co byś Ty zrobila , jestes w Polsce możesz sobie przebierać z ginekologami ja tej opcji nie mam .
Gdybyś nie bagatelizowała to zamiast nas tu atakować, że tak trudno z ginekologiem szukałabyś innego. Albo pojechała na IP.

Nie rozumiem kobiet, które piszą o poradę, a jak dostający jakaś co im nie pasuje to od razu atak.
 
Tak słabo to troszkę wygląda.
Co do ciąży pozamacicznej to u mnie pojawiła się dopiero ok 8-9 tygodnia. Wczesniej miałam USG i nic nie było.
Ale oczywiście to nie musi być najgorsze.
Wlasnie wiem , ewentualnie mogło dość pozniej do zapłodnienia, bo gdyby każda kobieta zachodziła w ciążę tylko i wyłącznie w dni płodne to nie byłoby tyle wpadek .

I dziwne dla mnie było to że nawet nie zalecił mi zrobic badania beta
 
Słuchaj, a może trafiłaś na lekarza ksenofoba, który ma awersję do Polaków i ma Cię gdzieś? Zbył Cię, potraktował źle, więc naprawdę moim zdaniem powinnaś biec do innego. Jeśli mieszkasz w większym mieście to naprawdę nie rozumiem jaki to problem poszukać kogoś innego. Idź do szpitala, powiedz jaka jest sytuacja, powiedz szczerze, że nie wiesz jak sobie poradzić i się boisz. Za granicą nie traktują (zazwyczaj) pacjentów jak petentów w urzędzie skarbowym, myślę, że jeśli się uprzesz i nie odpuścisz to w końcu uzyskasz pomoc i informację.

Oczywiście zrobisz jak zechcesz. Tylko słabo marudzić i narzekać, a nic z problemem nie robić ;)
 
To juz wiem , nigdy więcej do niego się nie udam , ale wizyta u ginekologa tutaj to koszt 220 euro, wiadomo zaraz zaczna sie komentarze ze skoro pieniądze są ważniejsze niż zdrowie to sobie darujcie bo najpierw trzeba się ustawić na wizytye gdzie termin najbliższy jest za około 2 tygodnie , w szpitalu mi tutaj nie pomogą ponieważ odeślą mnie do domu po prostu, ciąża tutaj jest traktowana jak ciaza dopiero od 12 albo 10 tygodnia.
Ale ty masz plamienia. Szczerze? Wątpię, żeby cię odesłali z tym do domu. Mam sporo znajomych i rodziny w krajach gdzie ciążę uznaje się od 12 tc. Ale w przypadku problemów nikt badania nie odnawia.
 
reklama
Czy ja bagatalizuje sytuację? No nie wydaje mi się, i nawet nie wiem skąd taka ocena , proszę spojrzeć też z drugiej strony a patrzeć tylko na to co byś Ty zrobila , jestes w Polsce możesz sobie przebierać z ginekologami ja tej opcji nie mam .
Ja myślę, ze nie ma się co oburzać. Każda z nas stara się doradzić obiektywnie. Mieszkałam za granicą 15lat i wiem, że gdybym podejrzewała, że z ciąża jest coś nie tak, to stanęłabym na głowie, żeby to sprawdzić. Opisane przez Ciebie objawy mogą, choć nie muszą świadczyć o ciąży pozamacicznej a w takim przypadku czas gra największą rolę i jest sprzymierzeńcem. Im wcześniej wykryta tym większe szanse na ocalenie jajowodu. Lekarz widział pęcherzyk, ale sma nie wiedział co to więc może to być pseudo pęcherzyk. Ja podobnie jak koelznakiz proponuję jak najszybciej znaleźć ginekologa, bez względu na cenę. Bo zdrowie jest najważniejsze.
 
Do góry