reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Brazowe plamienie pod koniec ciazy, prosze o porade

Aniaanka

Fanka BB :)
Dołączył(a)
25 Marzec 2018
Postów
700
Witam. Bardzo prosze o pomoc. Mam termin porodu wedle usg na 9 pazdziernika, ale bede miec cesarskie ciecie wczesniej, jeszcze nie ma terminu. Od wczoraj mam brazowe plamienia/brudzenie. Czy moge pojechac do szpitala na konsultacje w poniedzialek rano? Wtedy bedzie moj lekarz. Czy powinnam jechac teraz lub jutro na sor?
 
reklama
Rozwiązanie
Ania trzymam kciuki za szczęśliwe rozwiązanie, szok że to już za chwilę ;) tak jak lekarz mówi, lepiej jeszcze żebyś chociaż 2 tygodnie maluszka ponosiła pod sercem chociaż do tego 38 tyg., takze oszczędzaj się ;)
Dziekuje Mary :) Jakos zlecialo z jednej strony szybko a z drugiej jakby trwalo cale wieki. Wiem ze dobro maluszla jest najwazniejsze i musze wytrzymac chocby nie wiem jak bylo ciezko. Dziekuje za kciuki :)
Witam. Bardzo prosze o pomoc. Mam termin porodu wedle usg na 9 pazdziernika, ale bede miec cesarskie ciecie wczesniej, jeszcze nie ma terminu. Od wczoraj mam brazowe plamienia/brudzenie. Czy moge pojechac do szpitala na konsultacje w poniedzialek rano? Wtedy bedzie moj lekarz. Czy powinnam jechac teraz lub jutro na sor?
Jeżeli są od wczoraj trwają do chwili obecnej to ja już bym jechała na IP.
 
Plemienia pod koniec ciąży nie zawsze moga byc groźne moga np oznaczac że odchodzić Ci będzie czop śluzowy i poród tuż tuż. Ale lepiej (i będziesz spokojniejsza) jak pojedziesz na IP to nic nie kosztuje a ukoi stres i nerwy!
 
Pojechalam dzis rano do szpitala i okazalo sie ze szyjka jest skrocona ale wszystko jest ok. Plamienia ustaly. jutro ide na usg sprawdzic czy starzeje sie lozysko. Cesarka bedzie prawdopodobnie w przyszlym tygodniu a moze nawet w tym, to zalezy od usg. Ale raczej w przyszlym. To i tak duzo wczesniej niz na podstawie miesiaczki liczonej na poczatku. Ale moj dzidzius jest duzy i na kazydm usg termin porodu wedle usg jest blizszy. Brzuch mam juz bardzo obnizony. Fizycznie jest ciezko.
Cesarka bedzie dlatego ze mam waska drobna miednice a dzidzius jest duzy.
 
No to dobrze ,że to nic złego najważniejsze , moje łożysko już stare ,ale mi termin wychodzi za 3 dni według OM , z usg gina był na 18 .09 ,ale ten się nie sprawdził a ile ma Twój dzidziuś , moja ma mieć między 3400 a 4200 kg
 
To kiedy masz cesarke, juz w czwartek ?
Bylam dzis na usg i okazalo sie ze lozysko nie ma jeszcze cech starzenia. Dzisiaj wyszlo ze termin porodu wedlug usg to 20 pazdziernika, a z miesiaczki to 22 paqzdziernika. Wiec ten termin z usg jest zmienny. Nastawilam sie na cesarke w tym miesiacu. Szyjka ma 29 mm i jest w ksztalcie litery Y.
I mam zalecenie by nie chodzic, tylko siedziec lub polegiwac by szyjka sie nie rozchodzila. Dzisiaj wyszlo ze dzidzius ma wage 2899 gram, a w chwili porodu szacowana waga to 3700-3800.
Jutro dzwonie do mojego lekarza i ciekawe co powie odnosnie terminu cesarki.
 
reklama
Ja nie mam cesarki , ja zamierzam rodzić naturalnie , jeśli łożysko wytrzyma ,a wierzę że tak będzie ;) u mnie szyjka tydzień temu zamknięta ,ale miękka i krótsza
 
reklama
Myslalam ze masz cesarke bo wczesniej pisalas ze bedziesz miec ze wzgledu na wzrok. Mam nadzieje ze porod bedziesz miec w terminie i ze bedzie szybki i lekki. Trzymam kciuki i zazdroszcze ze to juz.
 
Do góry