reklama

Brązowy osad na zębach 2-latka!

Temat na forum 'Zdrowe zęby - porady dentysty' rozpoczęty przez Silva, 26 Czerwiec 2013.

1. Silva

Silva Mamusia Szymusia

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Witam,

kilka tygodni temu zauważyłam u mojego dwuletniego synka brązowy osad na górnych jedynkach, osad zlokalizowany jest w górnej połowie zębów na styku z dziąsłem. Osad taki jak dorośli mają po kawie czy herbacie. W żaden sposób nie mogę się go pozbyć, choć szczotkuję synkowi zęby regularnie. Synek nie jada słodyczy, ale je dużo owoców, może to ma jakiś wpływ...? W każdym razie nie wiem czy powinnam się zgłosić do stomatologa? Czy taki osad może być niebezpieczny i prowadzić do próchnicy? I co dentysta będzie w stanie zrobić z takim osadem u dwulatka, który skrajnie nie lubi wizyt u lekarza? Są jakieś zabiegi, które pomogą się pozbyć problemu szybko i bezboleśnie?

Z góry dziękuję za odpowiedź.
    Pozdrawiam,
    Sylwia

2. tytanowa@

tytanowa@ Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
  3. reklama
  4. Katarzyna Buss-Maleszka

Katarzyna Buss-Maleszka Zaangażowana w BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Osad i wczesna próchnicę można bardzo łatwo pomylić dlatego wskazana jest wizyta u stomatologa, aby ocenił to fachowiec. Jeśli to zwykły osad wystarczy wypolerowac zabki i wszytsko zniknie, jeśli jednak to sprawa chorobowe to stomatolog wdroży potrzebne leczenie.
    2 letnie dziecko to idealńy pacjent na wizytę adaptacyjna, maluch ciekawy swiata będzie chciał poznać ńowe rzeczy i bardzo łatwo nawiązuje kontakt ze stomatologiem. Najważniejsze to nie nastawiac sie, ze nic z tego nie będzie tylko potraktowac wizytę jako coś normalnego bez stresowego a dziecko tez tak to będzie odbierać.
    powodzenia
    koniecznie daj znać po wizycie jak było ;)

5. Silva

Silva Mamusia Szymusia

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Bardzo dziękuję za odpowiedź, umówiłam na się na 11 lipca:)

Pozdrawiam,
    Sylwia

6. olcia1983

olcia1983

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    moja Maja ma dopiero 3 zabki (4 zabek wlasnie wychodzi) i tez ma czarny osad na zabkach. Lekarz powiedzial, ze jest to przez zelazo w plynie ktore zazywa, jest to tymczasowe i te przebarwienia maja zniknac. Moze tez zazywacie zelazo?

7. Silva

Silva Mamusia Szymusia

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Olcia, Szymek nie zażywa żelaza ani żadnych innych leków. Osad na jego ząbkach jest jasnobrązowy. Po mocniejszym szczotkowaniu troszkę schodzi więc liczę na to że to tylko osad, a nie próchnica. No ale okaże się podczas wizyty...

8. Katarzyna Buss-Maleszka

Katarzyna Buss-Maleszka Zaangażowana w BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0

Żelazo faktycZnie bardzo przebarwia. Najczęściej aby taki osad wystarczy wypolerowac zabki gumą lub delikatnie wypiaskowac.

Poleć forum