reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bromergon- wysoka prolaktyna

No tak tsh jest bardzo ważne ja mam 1.2 wiec mam w normie a bierzesz eutyrox ? Ja biorę 25 całą ciążę.
Nie biorę dopiero teraz po 3 cyklach jak się nie udało z ciążą a po 6 msc po poronieniu zrobiłam prolaktynę i TSH, jutro idę do endokrynologa, więc napewno dostanę leki
 
reklama
A powiedz mi też się tak źle czułaś po bromergonie ? Ja już powoli nie ogarniam przede wszystkim mnie strasznie dobija ból mięśni tak jak bym miała za mało magnezu i robiły by się skurcze
Powiem szczerze że jak się naczytałam opinii o tym leku to mi się płakać chciało bo ja przez tą prolaktynę myślałam że umrę. Ciągłe zmęczenie a jak zaczęłam brać bromegron to jak nowo nowonarodzona.Bardzo dobrze się czułam po tym leku jak bym go w ogóle nie brała.
 
Powiem szczerze że jak się naczytałam opinii o tym leku to mi się płakać chciało bo ja przez tą prolaktynę myślałam że umrę. Ciągłe zmęczenie a jak zaczęłam brać bromegron to jak nowo nowonarodzona.Bardzo dobrze się czułam po tym leku jak bym go w ogóle nie brała.
Oj to ja kompletnie odwrotnie, zmęczenie to raczej zganiam na tarczycę mam nadzieję, że dziś po wizycie skończy się ten problem, ale bromergon mnie wkoncu wykończy :/
 
Witam wszystkich !
Biorę Bromergon 5 dzień , pierwsze 2 dni odczuwałam efekty uboczne ( ciagle było mi niedobrze ) ale juz 3 dnia wszystko ustało i jak narazie nie odczuwam żadnych zmian . Myśle, ze poprostu organizm musi przyzwyczaić sie do tego leku a potem juz jest normalnie.
 
Co do odstawiania
W obu ciążach odstawialam stopniowo po pozytywnym teście. Obie ciąże donoszone, dzieci zdrowe.

1,5 roku po skończeniu karmienia piersią nadal miałam pokarm, poziom prolaktyny przy normie do niespełna 500 miałam ok 1600.
Po bromergonie czułam się tak koszmarnie, że powiedziałam lekarce że za nic do niego nie wrócę. Dała mi dostinex, drogi lek (100 zł za 8 tabletek), ale zero skutków ubocznych. Bierze się 2 tabletki w tygodniu, po 1 opakowaniu nie mam pokarmu, więc na pewno niższa prolaktyna. Właśnie zbieram się na badania ;)

Miłego dnia I szczęśliwego bycia w ciąży ;)

Pozdrawiam
 
Ja też brałam bromergon , tylko przez pierwsze dwa dni bolała mnie głowa i byłam senna a później organizm się przyzwyczaił. Było warto, już po 2 miesiącach z bromergonem zaszłam w ciążę :)
 
@czekamnaskarb ja dziś mam wizytę u endo. Prolaktyna na poziomie 34 (norma do 23) po tabletce 440... myślisz ze lek pomoże i ze prolaktyna ma wpływ na zajście? Owulacje są, potwierdzone monitoringiem
 
reklama
@czekamnaskarb ja dziś mam wizytę u endo. Prolaktyna na poziomie 34 (norma do 23) po tabletce 440... myślisz ze lek pomoże i ze prolaktyna ma wpływ na zajście? Owulacje są, potwierdzone monitoringiem
Ja miałam 39 i nie brałam tabletki. W drugim miesiącu stosowania leku sprawdziłam sobie, spadła do 5 :) okazało się tez, że właśnie w tym samym miesiącu zaszłam w ciążę. Też uważam, że owulację miałam, ale może rzeczywiście prolaktyna blokowała zajście w ciążę. Mam nadzieję, że Tobie też się szybciutko uda! Bromergon szybko działa, daj znać po wizycie. Trzymam kciuki!
 
Do góry