reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bros na komary i inne szkodliwe substancje

Ca.lina094

Aktywna w BB
Dołączył(a)
26 Październik 2020
Postów
93
Hej hej, czy zwracacie uwagę na takie rzeczy jak np. Bros przeciw komarom do kontaktu? Używałam parę dni a dopiero później doczytałam żeby nie używać w pomieszczeniu w którym przebywają dzieci i kobiety w ciąży.... Dwa... Partner malował ostatnio w garażu blat olejem do drewna, leżał tam 24h, wczoraj przyniósł go do domu żeby porządniej wyschło ale drażnił mnie jego zapach, po czym znalazłam kart produktu a tam "Podejrzewa się, że działa szkodliwie na płodność lub na dziecko w łonie matki". Kazałam to odrazu wynieść, ale jednak z 4h to leżało w domu.
I już mam głowę zajęta myślami... Czy myślicie ze takie krótkie styczności mają wpływ na dziecko?
 
reklama
Hej hej, czy zwracacie uwagę na takie rzeczy jak np. Bros przeciw komarom do kontaktu? Używałam parę dni a dopiero później doczytałam żeby nie używać w pomieszczeniu w którym przebywają dzieci i kobiety w ciąży.... Dwa... Partner malował ostatnio w garażu blat olejem do drewna, leżał tam 24h, wczoraj przyniósł go do domu żeby porządniej wyschło ale drażnił mnie jego zapach, po czym znalazłam kart produktu a tam "Podejrzewa się, że działa szkodliwie na płodność lub na dziecko w łonie matki". Kazałam to odrazu wynieść, ale jednak z 4h to leżało w domu.
I już mam głowę zajęta myślami... Czy myślicie ze takie krótkie styczności mają wpływ na dziecko?
Zdarza się. Dobrze, że wyniosłaś, ale na pewno nic się nie stało. Tak to już jest. Ja też w ciążach przy obu synkach wszystko analizowałam. Przy drugim, kilka dni wdychałam wątpliwy „zapach” dywanu kupionego przez internet. A dywan był potrzebny starszemu dziecku, bo uczyło się chodzić. Jest wiele szkodliwych substancji, o których niestety się nie mówi: patrz podkład do twarzy, czy zwykły antyperspirant. Ja wyrzuciłam. Ale jest wiele kobiet, które tego nie robią i wszystko jest OK. Nie zamartwiaj się, bo to stres jest najgorszy. Wszystko jest OK. 😃 Gratulacje!
 
U mnie nie ma opcji nawdychania się czegoolwiek, bo mam mega nadwrażliwość na zapachy🙂 Nawet płynu do płukania używam dla niemowlaków, bo inne są teraz zbyt ostre 😁
Ale tak na poważnie. Pamiętaj, że producenci muszą się zabezpieczyć przed każdą możliwością, więc bardzo na wyrost umieszczają te ostrzeżenia. Czasami dlatego, że nie zrobiono badań, czasami dlatego, że w zakładzie pracy używającym dany środek codziennie po 8 h mogą pracować kobiety w ciąży. Jak już wiesz, to unikaj, ale nawet jak nieświadomie się zdarzyło, to śpij spokojnie.
 
Do góry