reklama
  1. Szukasz niebanalnych prezentów. Zobacz, o potrafią wyczarować babyboomowe mamusie. Sama tworzysz unikalne rzeczy? Napisz do mnie! czekam na maila od ciebie. aniaslu

Zamknij powiadomienie

Brozowa wydzielina tylko na papierze w 6 tygodniu ciąży

Temat na forum 'Ciąża, poród, połóg' rozpoczęty przez pchelka10.05, 12 Sierpień 2018.

1. pchelka10.05

pchelka10.05 Zadomowiona(y)

Najlepsze odpowiedzi:
    4
    Dziewczyny byłam wczoraj u gina z tym jakby to powiedzieć brozowym sluzem na papierze toaletowym. Zrobił badanie,, pobrał cytologię i zrobił usg
    Piękny zarodek :)
    Idealnie usg zgadza się z ostatnią miesiączka co do dnia
    Dostałam luteine dopochwowo 2x1 tabletkę 100mg,, do tego witaminy mam kupić i kwas foliowy cały czas brać
    Ale zauważyłam że ja mam tą wydzielina brozowa tylko na papierze i tylko 2 x dziennie po wysiłku tzn leżę cały dzień ale chodzi mi o wysiłek np kichne,, po wyróżnieniu a mam straszne zaparcia
    Teraz mam do gina za 3 tygodnie
    I kurde martwi mnie to bo wkładka czysta a ta brozowa wydzielina jest tylko 2xdziennie na papierze toaletowym
    Miał ktoś tak ?
    Dodam że jestem w 6 tygodniu ciąży

2. Ania0306

Ania0306 Zaangażowana w BB

Najlepsze odpowiedzi:
    5
    Cześć :) Myślę, że nie powinnaś się martwić skoro na usg wszytko ok. Bierzesz luteinę to jesteś bezpieczna. A właśnie często we wczesnej ciąży z niskiego progesteronu tak może być. Staraj się oszczędzać i dużo odpoczywaj. Oczywiście jakby się pogorszyło to idź jak najszybciej do lekarza przed planowaną wizytą.

3. reklama
  4. shaggy

shaggy Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    1
    Na zaparcia kup evaqu to są czopki na zaparcia. nie wolno za długo nie robić ani przec a wysiłek wzmaga pękanie krwinek a stad te plamienia. jeśli chodzi o brązy to miej na uwadze że najpierw to była krew ze sluzem ( rozowe) a zanim wyjdzie na zewnątrz to jest wtedy brązowe. Jestem w 34 tc. mam tak od początku. moim problemem jest to że na początku ciazy mialam dwa krwiaki a teraz też pojawiaja sie brązy wtedy kiefy czuje że rozciąga mi się macica to następnego dnia rano mam brązy. mam silnie wrażliwa i ukrwiona macice i pochwe wiec jeśli coś robie typu odkurzanie obiad i zakupy to następnego dnia juz brudze. czasem taka uroda kazdej z nas. ja przywyklam. na początku ciazy to do szpitala czy lekarza bieglam ale ciągle nic nie widzieli to dałam sobie spokój.

5. pchelka10.05

Najlepsze odpowiedzi:
    4
    Hej, dzięki za odpowiedź

Mam czopki glicerynowe ale one na mnie prawie wogole nie działają i w szoku jestem bo nieraz przed ciąża je używałam i były ok
    A te czopki Evaqua to to samo co te glicerynowe ?

6. shaggy

Najlepsze odpowiedzi:
    1
    Nie do końca to to samo. na mnie glicerynowe nie działały a te od lekarza to wystarczył jeden. Te działają na zasadzie pęcherzyków powietrza. Są całkowicie bezpieczne. polecam.

7. pchelka10.05

Najlepsze odpowiedzi:
    4
    Dzięki a one są na receptę ?

8. Olusiaczek19

Olusiaczek19 Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Hej ja miałam na początku brązowe plamienia i to nie raz całą wkładkę też się martwiłam dostalam luteine i lezalam później w szpitalu z tego powodu. Prawdopodobnie u mnie było to spowodowane tym że mam polipa ale też występuje bóle brzucha które mam do teraz 17 tydzień. Będzie dobrze dbaj o siebie i maluszka

9. shaggy

Najlepsze odpowiedzi:
    1
    Nie. Normalnie w aptece kupisz:)

10. reklama
  11. pchelka10.05

Najlepsze odpowiedzi:
    4
    Ja wkładkę mam czysciutka
    Tylko z rana i wieczora mam na papierze ale zauważyłam że to przy np umyciu 5 szklanek , przy wywieszeniu 4 koszulek z prania itp
    No i mam tylko na papierze toaletowym

Ostatnia edycja: 12 Sierpień 2018
  12. Chloe.Chloe

Chloe.Chloe Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    1
    Ja tez mialam takie plamienia "cappucino" polaczone z bolami brzucha. Zalecenia to luteina i bardzo oszczedny teyb zycia. U mnie to pomagalo. Ostatnie plamienia mialam juz w trzecim teymestrze i znowu dostalam luteine. Przez cala ciaze mialam bole brzucha i okresowo plamienia (czesto na raz lub tylko bole brzucha). Stosuj sie do zalecen lekarza i sie oszczedzaj - u mnie to zadzialalo i jestem teraz w 36 tc.
    Co do zaparc to sprobuj zmodyfikowac diete, bo ze silne parcie jest niewskazane to jedno, a drugie, ze mozesz dorobic sie hemoroidow, a to jest straszne. Jest wiele sposobow na poprawe perystaltyki i unormowanie rytmu wyproznien. Sprobuj pic na czczo szklanke wody z lyzeczka miodu. Jedz owsianke na sniadanie z suszonymi sliwkami lub morelami zalanymi wieczorem wrzadkiem. Trzeba tez jesc duzo warzyw i pic odpowiednio duzo plynow. Czasami zaparcia wynikaja ze zbyt malej ilosci tluszczow w diecie dlatego warto do posilku dodawac oliwe lub wypic lyzeczke/lyzke.
    Silne zaparcia w koncowce ciazy moga wywolac nawet przedwczesny porod.

Poleć forum