reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bruksella

Hej!
moj maz jak zobaczyl opis do twojego artykulu to od razu sie domyslil ze o Belgie chodzi hihi
dobre obserwacje!
przekonalam sie jednak do rodzenia w Belgii i nawet juz tutaj do szkoly rodzenia chodze, troche jest nawiedzona hehe, ale co tam.
szpitale tez pozwiedzalam i wybralam jeden, ktory najbardziej mi sie podobal, teraz zmieniam lekarza na takiego, ktory tam pracuje.
moja mama zaoferowala sie ze przyjedzie do mnie jak sie dzidzia bedzie rodzic, zeby mnie wspierac :D
wlasciwie, to ciesze sie ze bede rodzic tutaj, bo obedzie sie bez zamieszania i maly bedzie mial tutejszy akt urodzenia.
ostatnio udalo nam sie przebrnac przez belgijska biurokracje i wzielismy slub w tutejszym ratuszu :D
 
reklama
Witam no to gratuluje! :)
Cieszę się że artykuł się podoba ;D
No my też mamy biurokrację za sobą a ślub w czerwcu najprawdopodobniej bo jeszcze dokładnie nie wybrałam daty :).
A jak się czujesz?? No i jak tam maluszek się miewa?
 
dziekuje, dziekuje, miewam sie calkiem dobrze :D
oczywcie brzuszek coraz wiekszy (zaczeli mnie podrywac murzyni hehe) a do tego wiadomo jaka jest zima w Belgii.......co prawda dzisiaj widzialam troche niebieskiego nieba!!!!
maluszek podskakuje wesolo w brzuszku, w poniedzialek idziemy go ogladac.

niedlugo bedziemy znowu do Brukseli jechac zglosic slub do ambasady, a potem pewnie z malym sie troche najezdzimy.
czy twoja mala jest Belgijka?bo wciaz nam sie nie udalo wyciagnac od nich tutaj informacji o obywatelstwie dla dziecka, a chcielibysmy, zeby maly mial podwojne.

widze, ze jestesmy chyba jedynymi mamami z Belgii aktywnymi na tym forum!
 
no i ze mnie gbur ;) bo nie zapytalam jak wy sie czujecie!!!
mam nadzieje, ze nie dobila was ta belgijska zima!
bo wiem jak ona sie okropnie wdaje we znaki!fuj!
oby slonko duzo swiecilo!
 
Witam
Dziękuje u nas też w porządku, mała juz się zaaklimatyzowała także bez problemu znosi tą pogodę, ja przez pierwszy rok dużo chorowałam ale teraz jest w porządku.
Co do obywatelstwa to dziecko które urodzi się tutaj nie ma obywatelstwa.
Taki stan rzeczy jest tylko w USA kiedyś tutaj tak było ale już źnieśli.
Natomiast jeśli macie tutaj papiery no to dziecko je również otrzyma bez problemu :).

U nas dzisaij raz słonko, raz deszcz.. takżę tak byle jak było.
 
u nas tez raz slonko, raz grad, belgijska wiosna ;)
w ogole to nam sie jeszcze podoba jeden belgijski zwyczaj:
listy urodzeniowe w sklepach :D
geboorte lijstjes, czyli zostawiasz w sklepie liste tego czego potrzebujesz i wysylasz znajomym i rodzinie , w ktorym sklepie......oni tam ida i robia zakupy, prezenty dla dzidzi :D
niestety ten zwyczaj bardziej wchodzi w gre jezeli cala rodzina tutaj mieszka.....ale cos wykombinujemy ;)
 
Czesc dziewczyny!
Od kilku miesiecy mieszkam w Brukseli (Evere) i powoli przymierzam sie do mysli o urodzeniu dziecka w Belgii. Obecnie jestem na etapie szukania wszystkich informacji o wszystkim, tzn: dobry ginekolog/poloznik (mam ubezpieczenie belgijskie zdrowotne + na szpitale i ciagly problem z jezykami innymi niz polski i angielski ;D), dobry zlobek/przedszkole (i jak to tutaj funkcjonuje), wszelkie "nagrody pieniezne" typu "becikowe" jakie mozna wyciagnac od rzadu belgijskiego ;).

Pozdrawiam
N
 
reklama
Do góry