reklama

Brzuch po CC a 2 i 3 ciąża

Temat na forum 'Staramy się' rozpoczęty przez Antonia2016, 12 Sierpień 2016.

1. Antonia2016

Antonia2016 Fanka BB :)

Hej dziewczyny, jestem na staraczkach głównie w planowaniu płci ;-) Jestem mamą dwóch chłopaków, 11 i 8 lat, porody sn. 7 lat temu przeszłam po ciazach korektę powłok brzusznych gdyż obie ciążę 35+ kg masakrycznie rozwalily mi brzuch. Miałam wycinany fald skóry pod którym robiły mi się rany i odpatzenia i szycie podobne do cc tylko dłuższe. Macica nie była szyta tylko powłoki brzuszne. Z czego mialam wyciety nadmiar skóry. Blizna później zrobiła się gruba,szeroka, teraz juz ok.jest prawie blada :-) po 7 latach! Szukam opini kobiet po cc które później znów są w ciąży. Jak się zachowuje blizna? Bo skóra i tak się rozciagnie, tymbardziej że minęło 7 lat. Niektóre piszą że boli ich blizna w ciąży jak brzuch rośnie... Czy boli ta na macicy? Czy na skórze? Czy blizna sie rozszerza czy jest bardziej pod rosnacym brzuszkiem??? Odzywajcie się dziewczyny jak to u was jest :-)

Napisane na E2105 w aplikacji Forum BabyBoom

2. kinga30

kinga30 Fanka BB :)

Witaj. Jestem po 2 cc. Blizna była pod brzuchem, mnie nie bolała wcale ani w ciąży ani po. Pierwsza cesarke przeszlam super i bylam bardzo dobrze zszyta. Rana była prawie niewidoczna. I nawet lekarz pytal czy to blizna czy odcisniecie :-) przy drugiej ciazy jezeli chodzi o rane nic sie nie dzialo i do samego konca trzymala mimo silnych skurczy od polowy ciazy. Po ciąży brzuch sie ladnie wciagnal a rana juz teraz tez nie jest bardzo widoczna a jestem 16 miesięcy po.

3. reklama
  4. Antonia2016

A czy rozciagala się pod brzuchem, powiększyła się?

5. Antonia2016

Oczywiście pytam podczas rosniecia brzuszka ciazowego

6. kinga30

kinga30 Fanka BB :)

Nic sie nie powiekszala. A na koncu to juz jej wcale nie widziałam :-) zniknęła pod brzuchem :-)

7. aneczek1

aneczek1 Fanka BB :)

Witaj Antonina. Ja też jestem po dwóch cc. W drugą ciążę zaszłam 1,5 roku po pierwszej cesarce. Bliznę miałam niezbyt ładną, ale nic nie bolała. Nie rozciągnęła się też wcale mimo, że w drugiej ciąży miałam naprawdę duży brzuch ze względu na dużo wód. Teraz jestem 3 miesiące po drugiej cesarce i blizna nadal jest widoczna, ale dużo "ładniejsza" niż ta, którą miałam po pierwszej ciąży. Pozdrawiam.

8. Magda36

Magda36 Fanka BB :)

A ja dzisiaj usłyszałam ze po cc została mi dziura na macicy. I nie wiem czy będę mogła mieć kolejna dzidzie. Lekarz stwierdził że to bardzo ryzykowne

Poleć forum