reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Brzuch po CC a 2 i 3 ciąża

Hej. Jesteś jeszcze na forum ? Coś wiadomo jaki jest stan po operacji ? Ja jestem 3 tygodnie po poprawieniu blizny po cc. Przy przyjęciu podczas usg wyraźnie było widać ze ubytek w ścianie jest na tyle duży ze nie dałoby rady utrzymać ciąży i macica by pękła. Licze na to ze tym razem doktor dobrze zaszyl.
U mnie niestety operacja nie poprawiła stanu macicy. Blizna znów się nie zrosła prawidłowo. Jestem już po 2 próbie naprawy ubytku. W lutym się dowiem jak poszło tym razem.

Napisane na SM-J710F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
U mnie niestety operacja nie poprawiła stanu macicy. Blizna znów się nie zrosła prawidłowo. Jestem już po 2 próbie naprawy ubytku. W lutym się dowiem jak poszło tym razem.

Napisane na SM-J710F w aplikacji Forum BabyBoom
O kurcze przykro mi :( myślałam ze jest wszystko w porządku jednak po operacji. Aż się boje jak u mnie wygląda :( czekam jeszcze dwa tygodnie na wizytę kontrolna. Czytałam o tym ze macica to poprostu mięsień a mięśnie siła rzeczy się nie zrastaja :( dam znać jak u mnie będzie. I trzymam kciuki żeby tym razem było dobrze u Ciebie. Dziękuję za odpowiedź
 
U mnie niestety operacja nie poprawiła stanu macicy. Blizna znów się nie zrosła prawidłowo. Jestem już po 2 próbie naprawy ubytku. W lutym się dowiem jak poszło tym razem.

Napisane na SM-J710F w aplikacji Forum BabyBoom


A możesz mi powiedzieć po jakim czasie lekarz kontroluje wynik operacji i kiedy ewentualnie zalecil starania o dziecko ?
Ja w wypisie dostałam info ze mam mieć kontrol miesiąc po i tylko tyle. We wczesniejszych rozmowach było rzucone ze min 3 miesiace po operacji nie można zachodzić w ciążę .
 
A możesz mi powiedzieć po jakim czasie lekarz kontroluje wynik operacji i kiedy ewentualnie zalecil starania o dziecko ?
Ja w wypisie dostałam info ze mam mieć kontrol miesiąc po i tylko tyle. We wczesniejszych rozmowach było rzucone ze min 3 miesiace po operacji nie można zachodzić w ciążę .
Ja mam kontrole 3 miesiące po operacji i jeśli byłoby ok to mogę zacząć starania.

Napisane na SM-J710F w aplikacji Forum BabyBoom
 
O kurcze przykro mi :( myślałam ze jest wszystko w porządku jednak po operacji. Aż się boje jak u mnie wygląda :( czekam jeszcze dwa tygodnie na wizytę kontrolna. Czytałam o tym ze macica to poprostu mięsień a mięśnie siła rzeczy się nie zrastaja :( dam znać jak u mnie będzie. I trzymam kciuki żeby tym razem było dobrze u Ciebie. Dziękuję za odpowiedź
Jak tam wizyta kontrolna? Ja jestem po. Blizna 4mm. Szału nie ma. Ale jak się ta grubość utrzyma przez kolejne 3 miesiące to zielone światło.

Napisane na SM-J710F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Jak tam wizyta kontrolna? Ja jestem po. Blizna 4mm. Szału nie ma. Ale jak się ta grubość utrzyma przez kolejne 3 miesiące to zielone światło.

Napisane na SM-J710F w aplikacji Forum BabyBoom

Hej. Ja wczoraj byłam na wizycie. Wg usg blizna 9 mm. Gin powiedział ze juz powinno tak zostać bo ponoć zrost się robi w 7 dni. Ale też będę czekać jeszcze do następnej jakiejś wizyty. No a z ciążą min 3 miesiace kazał odczekac. Nie było juz widać tego ubytku. Oby tak zostało. No to jak u Ciebie 4mm to tez nie jest "tragedia " bo to jest w takim miejscu ze się aż tak nie naciaga ta część macicy podczas ciazy.
Mi się do tego macica naprostowala wiec na plus :) trzymam kciuki żeby zostało albo i lepiej się jeszcze zabliznilo
 
Hej. Ja wczoraj byłam na wizycie. Wg usg blizna 9 mm. Gin powiedział ze juz powinno tak zostać bo ponoć zrost się robi w 7 dni. Ale też będę czekać jeszcze do następnej jakiejś wizyty. No a z ciążą min 3 miesiace kazał odczekac. Nie było juz widać tego ubytku. Oby tak zostało. No to jak u Ciebie 4mm to tez nie jest "tragedia " bo to jest w takim miejscu ze się aż tak nie naciaga ta część macicy podczas ciazy.
Mi się do tego macica naprostowala wiec na plus :) trzymam kciuki żeby zostało albo i lepiej się jeszcze zabliznilo
No to pięknie się u Ciebie zroslo. U mnie widać ten ubytek ale na szczęście są te 4 mm. Przedtem nie miałam nawet 2. Niby nie dużo ale ponoć wystarczająco. A miałaś zwykle usg czy z podaniem soli fizjologicznej?

Napisane na SM-J710F w aplikacji Forum BabyBoom
 
No to pięknie się u Ciebie zroslo. U mnie widać ten ubytek ale na szczęście są te 4 mm. Przedtem nie miałam nawet 2. Niby nie dużo ale ponoć wystarczająco. A miałaś zwykle usg czy z podaniem soli fizjologicznej?

Napisane na SM-J710F w aplikacji Forum BabyBoom

Miałam zwykle usg. Z solą to nawet nie słyszałam że się wykonuje. Może się umowie jeszcze do drugiego lekarza za miesiąc żeby zobaczył innym okiem. Wg tego co mnie operowal jest w porządku i kazał przyjść w ciąży :) a starania zacząć od świąt :) u mnie były 4 mm ale ubytek wyglądał na spory i miałam zrost na którym macica wisiała na otrzewnej i na tej bliznie cienkiej . Jak poprawił to się naprostowala a ze miałam duże tyłozgięcie to już mowa była o IUI, także zobaczymy jak będzie dalej :)
 
Witajcie,
Piszę do Was bo mianowicie mam taki problem....
16 stycznia 2017 mój porod zakończyl się CC. Od tamtej pory miałam dwie wizyty u ginekologa gdzie nie było mowy, że coś jest nie tak...
W sylwestra okazało się, że jestem w ciąży.
Wczoraj miałam pierwsza wizytę u swojego doktora, który prowadził moja pierwsza ciążę. Po wykonaniu USG okazało się, że jestem w 6 tygodniu ciąży i mam ubytek w macicy po cieciu cesarskim. Lekarz powiedział, że nie podejmie się prowadzenia tej ciazy i skierował mnie do szpitala bielanskiego w wawie do profesora.
Wczoraj miałam wykonane USG. Pani Lekarz potwierdziła, że jest ten ubytek ale jakoś za bardzo się tym nie przejęła i nic mi nie opowiedziała.
W poniedziałek mam wizytę u profesora z tym USG. Ciekawe co mi powie...
Ja naczytalam się w internecie mnóstwo i wylalam morze łez...
 
reklama
Witajcie,
Piszę do Was bo mianowicie mam taki problem....
16 stycznia 2017 mój porod zakończyl się CC. Od tamtej pory miałam dwie wizyty u ginekologa gdzie nie było mowy, że coś jest nie tak...
W sylwestra okazało się, że jestem w ciąży.
Wczoraj miałam pierwsza wizytę u swojego doktora, który prowadził moja pierwsza ciążę. Po wykonaniu USG okazało się, że jestem w 6 tygodniu ciąży i mam ubytek w macicy po cieciu cesarskim. Lekarz powiedział, że nie podejmie się prowadzenia tej ciazy i skierował mnie do szpitala bielanskiego w wawie do profesora.
Wczoraj miałam wykonane USG. Pani Lekarz potwierdziła, że jest ten ubytek ale jakoś za bardzo się tym nie przejęła i nic mi nie opowiedziała.
W poniedziałek mam wizytę u profesora z tym USG. Ciekawe co mi powie...
Ja naczytalam się w internecie mnóstwo i wylalam morze łez...
A powiedziano Ci jak gruba jest Blizna? Bo sam ubytek chyba nie jest problemem bardziej grubość blizny. U mnie nie miała nawet 2 mm i miałam naprawiana, to nic nie dało. Więc druga operacja. Teraz grubość 4 mm i jest to wystarczająca grubość na ciążę. Wiadomo czym grubsza tym lepsza.

Napisane na SM-J710F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry