reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Brzuch po CC a 2 i 3 ciąża

reklama
Wczoraj byłam na monitoringu i lekarz tylko sprawdził wielkośc Niche, nie rozumiem czemu nie pochylil się nad grubością blizny:( wyznaczył dzień owulacji ale co z tego skoro nie odpowiedział czy przy niche moge się w ogóle starac:( w sobotę kolejna wizyta u doktora który specjalizuje się w tym temacie. Czy wiadomo ze ktoś z takim objawem zaszedł w ciąże bez powikłań i ja donosil a w czasie ciąży macica nie pekla?
 
Wczoraj byłam na monitoringu i lekarz tylko sprawdził wielkośc Niche, nie rozumiem czemu nie pochylil się nad grubością blizny:( wyznaczył dzień owulacji ale co z tego skoro nie odpowiedział czy przy niche moge się w ogóle starac:( w sobotę kolejna wizyta u doktora który specjalizuje się w tym temacie. Czy wiadomo ze ktoś z takim objawem zaszedł w ciąże bez powikłań i ja donosil a w czasie ciąży macica nie pekla?
Na pewno. We wielu krajach się tego nie sprawdza. A u nas też było wiele przypadków dziewczyn co teoretycznie wgl nie powinno zachodzić w ciążę i skończyło się ok. Z tego co mi wiadomo mniej istotna jest wielkość NICHE, ważniejsza jest grubość blizny w najcieńszym miejscu. I uważa się że 2.5 mm jest minimalna bezpieczna gruboscia. Chociaż nikt nie da pewności że będzie ok. Ale nawet przy 5mm może też blizna się rozejsc. Może być cienka i rozciagliwa A może być gruba i sztywna. Dopiero będąc w ciąży okaże się jak blizna się zachowa.
 
Rozumiem... wiadomo że lekarze wola się asekurowac i nie powiedzą na 100% czy z takim objawem można się starac. Poproszę o zmierzenie grubości tej blizny na usg w sb, żałuję że wczoraj o to nie poprosiłam, ale bylam w szoku i za bardzo nie wiedzialam co to takiego to niche...Czy ktoś się orientuje czy ubytek 4x8 mm to już duża wada?
 
Rozumiem... wiadomo że lekarze wola się asekurowac i nie powiedzą na 100% czy z takim objawem można się starac. Poproszę o zmierzenie grubości tej blizny na usg w sb, żałuję że wczoraj o to nie poprosiłam, ale bylam w szoku i za bardzo nie wiedzialam co to takiego to niche...Czy ktoś się orientuje czy ubytek 4x8 mm to już duża wada?
Nie wiem czy duża. Ja mam większą i to po 2 korektach [emoji6] Ale udało się poprawić grubość i spokojnie mogę się starać.
 
OK czyli teraz kluczowa jest ocena grubości blizny. A czy mogę spytać jakie wymiary ma obecnie Twój ubytek?
Ostatnio wcale mi nie zmierzyła wielkości ubytku tylko grubość blizny. Powiedziała że to jedyny parametr który nas interesuje. Grubosc 3.1mm . Na poprzedniej wizycie 2 m-ce po operacji miałam ubytek 8.4×6.6 I grubość była 3.9. Więc możliwe że jak grubość się trochę zmniejszyła to ubytek trochę urósł. Ale to ponoć nieistotne.
 
reklama
Do góry