reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Brzuch po CC a 2 i 3 ciąża

Hej dziewczyny ja świeżo po laparoskopii. Miałam mieć laparotomie ale lekarz postanowił spróbować. Zabieg trwał dwie i pół godziny. W znieczuleniu ogólnym. Jest o tyle lepsze od tego z cc bo od razu ma się czucie. Leżałam prawie dobę z cewnikiem i dwie doby z drenem. Wstałam na drugi dzień po operacji. Dziś już 3 doba po zabiegu czuje się z dnia na dzień coraz lepiej. Nie odczuwalam bólu jak po cc. Jedyny ból to trochę podobny jak na miesiączke. Trochę szczypie w miejscu szwów ale do wytrzymania. Biorę paracetamol. Mam nadzieję że dziś pójdę do domu. :)
Ja jutro mam laparoskopie, powiedz miałaś dziurke nad pepkiem i dwie gdzies nizej? Mam nadzeje ze bede tak sprawnie dochodzuc do siebie jak ty
 
reklama
Ja jutro mam laparoskopie, powiedz miałaś dziurke nad pepkiem i dwie gdzies nizej? Mam nadzeje ze bede tak sprawnie dochodzuc do siebie jak ty

Pewnie jesteś już po zabiegu. Ja miałam 4 dziurki jedna w pepku. Lekarz kazał nam wstrzymać się z ciążą rok. Za dwa miesiące się okaże jak gruba jest blizna
 
Ja też miałam blizne po cc, za mała to ona nie była, ale siostra kupiła mi w aptece bio oil i smarowałam no i muszę przyznać, że zrobiła się mniej wypukła, bledsza, potem coraz niewidoczna, więc też warto wypróbować ten olejek.
 
Hej. Dziewczyny czy ktoras z Was miala laparotomie w Zabrzu ? Mam termin na 13 grudnia. Jakies opinie ? Dziewczyny napiszcie prosze jak to u Was wygladalo ? Jak rekonwalescencja ? Pozdrawiam
 
Hej. Dziewczyny czy ktoras z Was miala laparotomie w Zabrzu ? Mam termin na 13 grudnia. Jakies opinie ? Dziewczyny napiszcie prosze jak to u Was wygladalo ? Jak rekonwalescencja ? Pozdrawiam
Ja mialam laparoskopie w Gdańsku. We srode jade na ściągnięcie szwów i pierwsza kontrole. Kolejna ta kluczowa za 3-4mc. Rekonwalescencja zgodnie z zaleceniami dr 6tyg. polegajaca na maksymalnym oszczedzaniu sie. Pierwszy tydzien chodzic tylko jesli trzeba, glownie za potrzeba. Odróżniać pecherz co 2 godz. Wiadomo kazdy przypadek inny. U mnie po cc i po laparotomi zwiazenej z ciaza w bliznie, blizna zawsze sie rozchodzila. Stad moze takie zalecienia. Dlatego ten czas taki dlugi i taki, nad wyraz
 
Wiadomo i zabieg i oszczedzanie moga nie dac zadowalajacego efektu. Ale chce byc pewna ze zrobilam wsztstko. Staram sie byc dobrej mysli, ale licze sie z niepowodzeniem
 
Laparotomia to ostateczność. Ja również idąc do szpitala miałam ją mieć ale ostatecznie lekarz postanowił spróbować laparoskopii i jestem bardzo szczęśliwa z tego powodu minęło 10 dni A ja się czuje jak bym w ogóle nie miała operacji. L4 dostałam 3 tygodnie od operacji ale i tak lekarz który mi dawał wypis stwierdził że daje się tylko 2 tygodnie po laparoskopii.... Więc okres rekonwalescencji jest naprawdę mały w porównaniu z cc (czyli laparotomii).
 
reklama
Do góry