reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Brzuch po cesarce

Szczerze to mnie nawet zdziwiło, że ktoś chciałby mieć normalny brzuch po 11 dniach od porodu. Myślałam, że to jakoś troll i aż sprawdziłem, że chyba nie, bo od dawna tu na forum.
Jednak za dużo Instagrama oglądanmy, żeby nie widzieć jak może wyglądać ciało kobiety niespełna dwa tygodnie po porodzie.
Nie martw się. Wszytko wróci do normy

Niestety to znak czasów :(
 
reklama
Ja do dzisiaj się zastanawiam jak pewna celebrytka po cc niosla dziecko w foteliku sama w dniu wypisu, a jej blizna po cc wyglądała lepiej po 3 tyg niż moja po roku 🤣
Ani mi nie mów 🙄 Halejcio po tygodniu miała taką bliznę jak ja nigdy. Nie planuje czwartej cesarki, ale jak się zdarzy to mój mąż za kare będzie musiał kupić mi te wszystkie nowości, co one stosują, choćby miał się zadłużyć
 
Ani mi nie mów 🙄 Halejcio po tygodniu miała taką bliznę jak ja nigdy. Nie planuje czwartej cesarki, ale jak się zdarzy to mój mąż za kare będzie musiał kupić mi te wszystkie nowości, co one stosują, choćby miał się zadłużyć
bo na gwiazdach wszystko się lepiej goi 🤣
 
Ja do dzisiaj się zastanawiam jak pewna celebrytka po cc niosla dziecko w foteliku sama w dniu wypisu, a jej blizna po cc wyglądała lepiej po 3 tyg niż moja po roku 🤣

Ja niosłam sama i nie widzę w tym nic dziwnego. Co do blizny to nie wiem jak wyglądała po tygodniu, ale mi się wydawało że okej. Po 11 latach nawet nie wiem za bardzo gdzie ona jest ;) więc to akurat dla mnie żaden wyczyn. Halejcio z tego co kojarzę rodziła w normalnym NFZtowskim szpitalu. W ogóle sporo celebrytek rodzi ostatnio w państwowych

Może mogła mieć żel przeciw zrostom bo to dość popularne, ale czytałam że nie wiadomo na 100% czy to działa (i nie jest jakieś super drogie chyba koło 600zł) i to raczej wewnątrz niż na zewnątrz. A z innych specyfików to fajne są plastry sutricon - można używać od razu, ale po czasie też. Ja akurat na tę bliznę nie używałam, ale stosowałam u syna po wypadku i super
 
Widzisz ja po cc nie potrafiłam wstać z łóżka, ale każdy inaczej odczuwa ból. Niestety jak to określiły polozne, słabeusz ze mnie 🤭

No ja się generalnie też czułam słabo, jakieś tam bóle odczuwam wewnątrz do dziś. Dlatego drugie sobie urodziłam naturalnie :p ale niemniej jednak fotelik niosłam sama bo jakoś tak nie chciałam nikomu synusia oddać :D

Edit. Mam koleżankę, nie celebrytkę która po trzeciej cc, wróciła sama autem do domu :D
 
u mnie w pierwszy tydzien codziennie ubywał 1 kg i brzuch z dnia na dzien sie robił mniejszy, aktualnie miesiac po cc waze pol kg wiecej niz przed ciaza (przytyłam 12 kg).
Brzuch mam generalnie płaski, chociaz troche flaczek, ale juz 2 tygodnie po cesarce wygladal dobrze. Moze wplywa na to laktacja, bo rozkrecilam ja az za bardzo, nie wiem.
Tak czy siak mysle, ze to kwestia indywidualna, ja mam farta bo serio przy zerowym nakładzie wysilku z mojej strony figura szybko wraca do formy, ale wg mojego doktora macica nie oczyszcza sie prawidlowo, także co z tego ze na zewnatrz jest ok, jak w srodku nie😬
 
11 dni po cesarce chcesz mieć płaski brzuch? Za dużo Instagrama.
Twoje ciało zmieniało się 9 miesięcy więc daj mu czas. Tym bardziej że jesteś po poważnej operacji powłok brzusznych.
Zdrowo się odżywiaj, jak masz chęć i możliwość to karm piersią to szybciej wrócisz do formy. Jak nie, to też da radę. Ale 11 dni to jest naprawdę krótko.
Dzięki!
 
reklama
Do góry