reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Brzuszek

zbuntowana

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
23 Lipiec 2014
Postów
105
Hej dziewczyny :) Jestem w 19 tyg. ciąży a mam strasznie duży brzuch. Wyglądam jakbym była w 6-7 miesiącu ciąży...
Zaczyna mi przeszkadzać ten brzuszek. Nie mogę się schylać , i jest taki strasznie napięty jakbym miała w środku balon który się powiększa.Nie jest taki mięciusi jak na początku. Jeśli siedzę to jest jeszcze w porządku ale gdy stoję to jest jakas masakra, brzuch jest bardzo twardy, a od wczoraj kłuje mnie coś ale dosłownie momentami na dole po bokach.
Dodam że od początku ciąży przytyłam 6 kg. Przed ciążą ważyłam 43 kg... Jak moja mama mnie zobaczyła to stwierdziła że ona z takim brzuchem to do porodu szła.. Obydwie jesteśmy drobne i mamy identyczne figury.. Mam się czym martwić?
 
Ostatnia edycja:
reklama
Wielkość brzucha to sprawa indywidualna, a nawet w każdej ciąży może być inny. Jak lekarz nie widzi nic niepokojącego (ilość wód itd) to nie ma się czym przejmować.
 
Często masz brzuch twardy? To może być stawianie się macicy? Zażywasz magnez? Nospe? Takie częste stawianie się macicy jest niebezpieczne. Może doprowadzić do przedwczesnego porodu. Nie chce Cię straszyć. Ale ja tak właśnie miałam. Mi pomagało tylko leżenie i końskie dawki magnezu. Najlepiej skonsultować to z lekarzem...
 
Co do twardnienia brzucha, mogą pojawiać się już skurcze BH, to fizjologia, ale gdy są zbyt częste skonsultować nie zaszkodzi ;-)
 
Mi jak brzuszek zaczal sie stawiac, to polozna mi powiedziala, ze stawianie sie brzucha najczesciej wystepuje u szczuplych kobiet i zeby sie nie martwic a magnezu ani no spy nie bralam:)i jest wszystko oki:)ale kazda kobieta ma inaczej:):happy2:
 
Do góry