reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Brzuszki, diety i ćwiczenia - czyli figura i forma po porodzie

reklama
no wydaje mi się ze dobrze, dokładnie.
Ale co tam z kilogramami, dziewczyny bo mi włosy garściami wyłaża od paru dniiiiiiiiiiiiiiiii. Czytałam ze to normalne, no normalnie może i normalne ale nie chce być łysa -miałam długie sliczne włosy. Być może przyczynil się tez do tego stres bo 2 tyg temu zmarł mi tato....No ale macie może jakies rady?????PILNA SPRAWA bo az mój mąż się przeraził jak mu pokazałam ile mi w dłoni zostaje.
 
Aleksp bardzo mi przykro... A co do włosów to mi jak Jasio się urodził wychodziły garściami, po jakimś czasie się uspokoiło. Natomiast jak byłam w ciąży z Mariuszkiem, okazało się że mam niedoczynnośc tarczycy i brałam Eutyrox. Po porodzie z każdym tygodniem brałam mniejszą dawke tego leku, aż po 7 tygodniach wogle przestałam brać, zrobiłam sobie badania i okazało się, że wynik był niby w normie, ale bardzo blisko dolnej granicy, więc moja lekarka nadal kazała mi brać najniższą dawke, bo stwiedziła że po co mają mi wypadać włosy i mam być senna:) i faktycznie teraz włosy nie wypadają. W sierpniu mam sobie zrobić badania i zobaczymy czy nadal mam niedoczynność czy już może wszystko wróciło do normy.

Zazdroszczę wszystkim, które mają czas na ćwiczenia. Ja bym chciała poćwiczyć może nawet nie tyle żeby schudnąc co odpocząć psychicznie:). Ważę teraz 65kg, trochę dużo, ale i tak 2 mniej niż przed ciążą, jem teraz bardzo dużo, stare ubrania są na mnie za duże, brzucha wcale nie mam i skóra wygląda już fajnie:). Jedynie to przydałoby się zgubić parę cenetymerów w udach:) no ale może się zmobilizuję i zaczne ćwiczyć, co wiąże się ze wstawaniem o 5-6 bo wtedy obaj chłopcy śpią:), w dzień nie mam i tak wolnej chwili bo malutki prawie nie śpi, a Jasiek też to niezły pożeracz czasu, a wieczorem już nie mam siły na ćwiczenia, zazwyczaj jakaś praca wtedy na mnie czeka:)
 
Aleksp ogromne wyrazy współczucia.
Co do włosów mnie też tak wychodzą :-( Garściami, są wszędzie.
Madzia83 ja leczę niedoczynność tarczycy od urodzenia, cały czas na lekach jestem i nigdy mi tak włosy nie wypadały jak po ciąży. Z Oliwią miałam tak samo.
 
Dziekuje dziewczyny.
Z tarczyca nie miałam nigdy problemów.
I co robilyscie jak wypadaly po porodzie? Czy to możliwe żeby w tydzień wypadala polowa?
Umowilam się jutro do dermatologa i ginekologa-niech cos zaradza o ile się da.
Dzis chodze w turbanie na glowie żeby nie podrazniac gumkami i spinami licząc ze mniej wyleci
 
Aleksp moja fryzjerka całą ciąże powtarzała żebym się nacieszyła włosami bo później wyjdą garściami... wyrazy współczucia
[*]!

Co do Chodakowskiej to jedno kolano (z którym od dawna mam problem) odmówiło posłuszeństwa i nie jestem wstanie... jeżdżę na rowerku stacjonarnym i robię partię brzuszne...

Natomiast siostra wspominała że kupiła nowego shape'a a tam trening z Tomkiem (kolega Ewki Ch.) i nawet ściąga koszulkę w połowie treningu:) muszę spróbować, może ona tak kolan nie miażdży:)
 
odwiedziłam dermatologa i ginekologa, zrobiłam badania-krew, mocz , tarczyca..-w zyciu nie miałam tak dobrych wynikow. Zalecenia gin-cynk , ograniczenie mleka krowiego ze względu na wrogość w stosunku do cynku, i wcierka robiona ( jutro odbieram z apteki), zakupiłam szampon i odzywke DERMENY i kapsulki VISCHY po czym dermatolożka stuknela się w gowe i mowi ze to tylko do utrzymania kondycji włosa a nie an wypadające wlosy. No wiec działamy. Aha no i przyczyna jest jedna czyli STRES- ciaza dla organizmu kobiety i porod a potem karmienie to jedno wielkie obciazenieorganizmu czyli SZOK/STRES dla niego, do tego doszedł stres ze względy na smierc taty i w 4 dni po tym efekty poszly jak po maśle....
 
reklama
Trytytka rowerek i ćwiczenia na brzuch na pewno dadzą rewelacyjne efekty :-)
Na nogi też mało wykonuję ćwiczeń, a rower stoi u taty (bo miał jeździć) i się kurzy... chyba go przewiozę tu i zacznę go użytkować z powrotem.
Alepksp zatem powodzenia !!!
 
Do góry