reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Brzuszki, diety i ćwiczenia - czyli figura i forma po porodzie

Dołączył(a)
17 Lipiec 2012
Postów
363
Witajcie dziewczyny!

Wrzucam nowy wątek, czyli co dzieje się z naszym ciałem po porodzie.

Zauważyłam, że sporo dziewczyn się o to martwi. Kiedy stracę zbędne kilogramy? Kiedy brzuch wróci do normy? Co z piersiami i rozstępami?

Więc piszemy dziewczyny ile straciłyśmy po samym porodzie, ile nam jeszcze zostało, jak szybko pozbyłyśmy się reszty zbędnych kilogramów.
Czy diety, ćwiczenia nam pomagają? Czy mamy w ogóle na to czas? Czy karmienie piersią ułatwia odchudzanie?

A może gdy pojawiła się na świecie ta mała, wspaniała istota, waga juz nie jest taka istotna? Zajęła dalekie miejsce na liście naszych priorytetów?

Do odważnych świat należy - możemy wrzucać tez swoje zdjęcia!
 
reklama
to ja zaczne
w ciazy przybralam 9 kg, najwiecej na sam koniec.
teraz jest tydz po porodzie, a ja mam wage jak przed ciążą :)
oczywiscie brzuszek jeszcze jest bo sie wszystko kurczy

zastanawiam sie kiedy po cc mozna zaczac cw??
 
Często jest to sprawa indywidualna, należy zapytać sie lekarza. Ja chodzę sporo na rożne zajęcia i panie instruktorki mówią ze po normalnym porodzie to około 6 tyg, po cc 8 tyg. Mozna zacząć po cc wcześniej, ale nie angażować w to bardzo brzuszka.
 
ja waże dwa kilo mniej niż przed ciążą, al ei tak mam jeszcze dwadzieścia kilo do zrzucenia -chciałabym ważyć tyle co przed ślubem :-D
 
Przed ciążą: 58 kg
Dzień przed cc: 70,1kg
Dzisiaj: 58,8 kg. Czyli jeszcze 0,8 kg mi zostało.


betina co do cwiczen to ja dostałam ksiazeczke od poloznej z cwiczeniami od pierwszego dnia pierwsze z nich sa w pozycji lezacej krecenie nadgarstkami i stopami w kostkach i stopniowo coraz trudniejsze ale ja nie mam na nie czasu :(
 
W ciąży przytyłam 10-11kg, 5 dni po porodzie już ważyłam tyle ile na początku ciąży czyli 66kg:) brzuch zrobił mi się całkiem płaski w 3 dobie po porodzie, skóra jest jeszcze taka troche luźniejsza ale nie wygląda źle:). Mam nadzieje że uda mi się jeszcze zgubić jakies 6-8kg, bo z wagą 58-60kg bym się naprawdę dobrze czuła:)
 
bardzo dobry watek:)

Przed ciazą 54,8 kg
Ostatni tydzień ciazy 63 kg
Obecnie 56 kg
wiec teorytycznie pozostaje 1,2 kg ale chcę wrócic do wagi w ktorej czułam sie najlepiej czyli ok 53 kg
 
A jak to jest z obwodem bioder? Bo mi troche sie powiększyl i zastanawiam sie czy po porodzie wrócę do normy o swoich spodni?
 
reklama
U mnie zostało jeszcze zostało cosik do zrzucenia, ale może Gabi wyssie ze mnie :-)
A ćwiczyć zamierzam, tyle że jeszcze nie teraz.
Co do bioder to powinny wrócić do normy, mnie po pierwszym dziecku po miesiącu wszystko się unormowało.

Deizzi co to za ćwiczenia masz???
 
Do góry