reklama

Brzuszki w ciąży?

Temat na forum 'Zdrowa mama' rozpoczęty przez mlodaszczesliwamama, 5 Październik 2012.

1. mlodaszczesliwamama

mlodaszczesliwamama Zaciekawiona BB

Z góry przepraszam jesli gdzies juz jest podobny temat;). Wiecie może czy mozna robic w miare rozsadku, nie zbyt intensywne brzuszki krotkie w ciąży? Przed ciąża duzo cwiczylam, teraz tez staram sie byc aktywna, glownie robie cwiczenia dla kobiet w ciazy ale porobilabym tez brzuszki.. ;)? W pierwszym trymestrze robilam je regularnie i dobrze sie czulam, ale czy dalej moge je robic, w 2 trymestrze? pozdrawiam;)

2. nadalka

nadalka Mama Igusi <3

ja bym jednak chyba zrezygnowała.. może jakaś inna gimastyka dla kobiet w ciązy ??? :)

3. reklama
  4. Asheara

Asheara I can't get no sleep.

mlodaszczesliwamama - Ja bym radziła Ci na razie sobie odpuścić. Lepiej nie przemęczać dolnych partii..
    Wiadomo - ważne jest, żeby zachować dobrą kondycję, ale ja bym postawiła na ćwiczenia dla kobiet w ciąży.
    A może basen? :blink:

5. Kasiulka_1980

Kasiulka_1980 Mama Hani i Mai :-)

Ja w pierwszej ciąży chodziłam na siłownię i mój trener powiedział, że nie mogę wykonywać żadnych ćwiczeń na mięśnie brzucha! Więc nie wolno

6. beata26

beata26 szczęśliwa mamusia :)

czytałam Twoje pytanie rano, a że byłam dziś na usg to spytałam ginka. Powiedział że w żadnym wypadku nie powinno się wykonywać ćwiczeń obciążających w ten sposób mieśnie brzucha. Jak już to spacery, pływanie itp.

7. illusion87

illusion87 Fanka BB :)

Tak jak piszą dziewczyny wyżej, niestety trzeba zrezygnować z ćwiczeń konkretnie na tę partię ciała. Ja przed ciążą też byłam bardzo aktywna, no ale jest wiele innych zajęć, które nie skupiają się na samym brzuchu, a na niego wpływają. Polecam szczególnie pływanie, które wpływa na całą sylwetkę i dodatkowo odciąża stawy i kręgosłup :)

8. mlodaszczesliwamama

mlodaszczesliwamama Zaciekawiona BB

Własnie tego sie balam:-) zalezy mi na tych brzuszkach ale wiadomo, dzidzius ważniejszy. Ćwiczenia dla kobiet w ciazy są wporzadku ale czasem kiedy je wykonuje czuje sie jakbym wogole nie cwiczyla..poki co;). Basen to dobry pomysl, trzeba bedzie sie zmobilizowac i zaczac gdzies jezdzic. Dzięki za odpowiedzi, tez sie zapytam mojego ginekologa co mysli na ten temat ale faktycznie, jeszcze sie nie spotkalam z odpowiedzia na tak co do brzuszkow:-)

9. illusion87

illusion87 Fanka BB :)

mlodaszczesliwamama jeszcze zaczniesz czuć spadek kondycji jak brzuszek Ci urośnie i wtedy te ćwiczenia będą tak akurat:-p

10. reklama
  11. little.bee

little.bee Zaciekawiona BB

Ja bym na Twoim miejscu zdecydowała się na ćwiczenia pod okiem specjalisty...bałabym się samodzielnie decydować co powinnam, a czego nie powinnam w ciąży...

Poleć forum