reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Brzuszki w ciąży?

mlodaszczesliwamama

Początkująca w BB
Dołączył(a)
14 Sierpień 2012
Postów
29
Z góry przepraszam jesli gdzies juz jest podobny temat;). Wiecie może czy mozna robic w miare rozsadku, nie zbyt intensywne brzuszki krotkie w ciąży? Przed ciąża duzo cwiczylam, teraz tez staram sie byc aktywna, glownie robie cwiczenia dla kobiet w ciazy ale porobilabym tez brzuszki.. ;)? W pierwszym trymestrze robilam je regularnie i dobrze sie czulam, ale czy dalej moge je robic, w 2 trymestrze? pozdrawiam;)
 
reklama
mlodaszczesliwamama - Ja bym radziła Ci na razie sobie odpuścić. Lepiej nie przemęczać dolnych partii..
Wiadomo - ważne jest, żeby zachować dobrą kondycję, ale ja bym postawiła na ćwiczenia dla kobiet w ciąży.
A może basen? :blink:
 
Ja w pierwszej ciąży chodziłam na siłownię i mój trener powiedział, że nie mogę wykonywać żadnych ćwiczeń na mięśnie brzucha! Więc nie wolno
 
czytałam Twoje pytanie rano, a że byłam dziś na usg to spytałam ginka. Powiedział że w żadnym wypadku nie powinno się wykonywać ćwiczeń obciążających w ten sposób mieśnie brzucha. Jak już to spacery, pływanie itp.
 
Tak jak piszą dziewczyny wyżej, niestety trzeba zrezygnować z ćwiczeń konkretnie na tę partię ciała. Ja przed ciążą też byłam bardzo aktywna, no ale jest wiele innych zajęć, które nie skupiają się na samym brzuchu, a na niego wpływają. Polecam szczególnie pływanie, które wpływa na całą sylwetkę i dodatkowo odciąża stawy i kręgosłup :)
 
Własnie tego sie balam:-) zalezy mi na tych brzuszkach ale wiadomo, dzidzius ważniejszy. Ćwiczenia dla kobiet w ciazy są wporzadku ale czasem kiedy je wykonuje czuje sie jakbym wogole nie cwiczyla..poki co;). Basen to dobry pomysl, trzeba bedzie sie zmobilizowac i zaczac gdzies jezdzic. Dzięki za odpowiedzi, tez sie zapytam mojego ginekologa co mysli na ten temat ale faktycznie, jeszcze sie nie spotkalam z odpowiedzia na tak co do brzuszkow:-)
 
reklama
Ja bym na Twoim miejscu zdecydowała się na ćwiczenia pod okiem specjalisty...bałabym się samodzielnie decydować co powinnam, a czego nie powinnam w ciąży...
 
reklama
Do góry