reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Brzydki zapach z buziaka

Lilijanna

Fanka BB :)
Dołączył(a)
11 Styczeń 2010
Postów
7 815
Miasto
wlkp
Moja Córka ma 1,5 roku. Ma już od dłuższego czasu wszystkie zęby oprócz 5, choć ręki sobie uciąć nie dam ;-)

Nie lubi czynności mycia zębów, jeszcze z tatusiem tak, ale sytuacja zmusiła nas do bycia bez tatusia w dni robocze. Ząbki myjemy wieczorem, rano niestety nie zawsze :zawstydzona/y: I wiem, że muszę to zmienić. Natomiast normalnie z buźki wydobywa Jej się brzydki zapach, szczególnie po wypiciu mleka, po śnie. W południe i nad ranem. Dodam, że u mnie pojawia się ten sam problem, ale raz na jakiś czas.


Już się zastanawiałam nad zmianą pasty dla dzieci, może jakąś bardziej miętową? Czy może Pani coś polecić?

No i jak zachęcić takiego Szkraba do mycia ząbków? Problem pojawił się jakieś 2 m-ce temu, wcześniej ząbki były myte bezproblemowo. Jak jest mąż to on myje zęby razem z nią i wtedy jest to zabawa. Ale w tygodniu mam przegwizdane.

Dodam, że słodycze je okazjonalnie, natomiast u mojej mamy pije wodę z sokiem z hyćki i to jest dość słodkie i zastanawiam się czy to nie jest winowajca.

Bardzo dziękuję za odpowiedź.
 
reklama
Witaj

Już sama odpowiedziałaś sobie na pytanie.

Brzydki zapach jest spowodowany rozkladajacymi się resztkami mleka i jedzenia z nocy i rana i południa. Jest to doskonala pożywka dla bakterii.

Jedyna rada na taki stan - to zacząc córce myć zęby.
Rodzaj pasty nie ma tu znaczenia bo najważniejsze jest samo szczotkowanie.

To Pani jest mamą i Pani decyduje o tym co dla córki jest dobre. Musi Pani popracować nad autorytetem bo bedzie miała Pani problem na wizycie u dentysty, fryzjera i wszedzie gdzie dziecko musi miec "coś" zrobione.

Pozdrawiam
KBM
 
Do góry