reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

"brzydkie" zabawy

Dołączył(a)
4 Maj 2008
Postów
12
Proszę Was o pomoc...jakiś czas temu przyłapałam mojego 4 latka jak bawił się ze starszym kuzynem(5.5 latka)w zabawę,którą nazwali "kurczak na patyku". Polegała ona na ściągnięciu spodni i lataniu z gołym tyłkiem po pokoju, uderzając się dłońmi w pośladki....oczywiscie chłopcy nie chcieli sie na poczatku przyznac dlaczego mają opuszczone gatki(co wzbudziło mase innych moich podejrzeń), za jakis czas znow przyłapałam ich na tej zabawie,ale tym razem dołączył do nich 3 latek. Póżniej, podczas rozmowy z synem pow, że ten starszy ich namawiał ,że to kest fajne i śmieszne.pogadalismy na temat,że to wcale takie śmieszne nie jest itp, wszystko było ok aż do wczoraj. Wczoraj moj 4 latek bawił sie w pokoju z 3 latkiem, kiedy tam weszłam ten młodszy był bez spodni, a moj syn jak pytałam co to za zabawa(udawałam ciekawosc a nie złość) nie chciał mi pow, mówił że nie wie dlaczego tamten sie rozebrał, kiedy pytałam 3 latka to pow, że kuzyn mu kazał i sobie pokazywali siuśki...nie wiem co o tym myslec...nie wiem co mu mam powiedziec,żeby tak nie robił. Doradzcie cos
 
reklama
nie wiem co ci doradzic w takiej sytuacji:zawstydzona/y:ale moze sproboj z synkiem porozmawiac szczerze i wytlumaczyc ze bieganie bez spodni to jest nieladne i duzi chlopcy tak nie robia i ze ptaszek sluzy to siusiania a nie do pokazywania dziecia moze maly sie zawstydzi i zrozumie o co go prosisz pozdrawiam i koniecznie daj znac jak bedziesz po rozmowie z synem
 
Mialam niedawno podobny problem. Na szczescie szybko sie rozwiazal. Moj synek ma prawie 4lata i razem z kolegami w podobnym wieku pokazywali sobie siuski a nawet wzajemnie dotykali. Wiadomo ze dzieci byly ciekawe i do tego mieli ubaw. Kilka razy wytlumaczylam Filipowize kazdy chlopiec ma pisiola i on jest tylko jego. Ze przeciesz niechodzimy do niani czy na spacer bez spodni i ze nawet na basenie ma majteczki. Tlumaczylam ze to niejest zabawa ta czescia ciala i ze sluzy do siusiania miedzy innymi... Teraz jak chlopaki cos wspomna na ten temat to filip mowi "To moj pisiol niepokaze!!!"
 
Rozmawiałam z synem zaraz po tej zabawie. Tłumaczyłam mu że jego ciało mogą oglądać- mama i tata przy kapieli i dziadkowie, a inni nie powinni. Że mama z tatą tez nikomu nie pokazuja się bez ubranek itp, ale on to wszystko rozumie. Wstydzi się jak pytam dlaczego tak sie bawi i nie chce odpowiadac, ale jak cos tam żartujemy i zejde na ten temat to mówi że to fajna zabawa...nie wiem jak jeszcze mam mu to wytłumaczyc. Syn chodzi do przedszkola, nie chcę aby tam namawiał dzieci do tych wygłupów...Dodam,że od nas napewno nie ma takiego przykładu- owszem widział jak karmiłam piersią młodszego syna, ale wytłumaczyłam,że mały je mleczko z cycusia bo nie ma ząbków i nie umie gryźć i wszystko było ok, nie chcę także być jakąś straszną dewotką przy nim i w bieliźnie chodzę przed małym ale nigdy nie :przyłapał"nas z mężem.
 
nie pozostaje nic innego jak tlumaczyc do skutku
dzieci sa bardzo ciekawskie teraz tez maja taki wiek ze wszystko ich ciekawi i czasem czasu potrzeba aby tak naprawde do nich dotarlo ze taka zabawa wcale nie jest fajna a moze sproboj go zawstydzic ze taki chlopak duzy i pokazuje pisioka pozdrawiam
 
Mój 4,5 latek tez ma teraz fazę zainteresowania siusiakiem.
Myślę, ze to taki wiek i szybko mu przejdzie. Często go sobie dotyka przez spodnie w miejscach publicznych i jak go pytam dlaczego tak robi, to mówi, że z radości :-D Nie wiem skąd taka odpowiedź :sorry:
Wiem, że z kolegą w przedszkolu pokazywali sobie siusiaki, ale ja w tej chwili nie widzę w tym nic złego. Nasze dzieci się rozwijają i interesują je wszystkie rzeczy, te wstydliwe też.
Tłumaczę mu tylko, zeby nie pokazywał siusiaka obcym osobom i żeby nie rozmawiał z obcymi i tyle.
Mam nadzieję, ze nie jestem zbyt liberalna.
 
Mój syn też bawi się siusiakiem, jak tylko przez chwilę jest w samych majtkach zaraz ręka jest w majtkach. Zawsze udaję że nie widzę co robi i ubieram go. jeśli coś takiego zdarzy się gdy jest np. w piżamie bez komentarza wyjmuję mu rękę i zajmuję go czymś.
 
reklama
Mój syn też w wieku 3-4 lat bez powodu ściągał spodnie, podczas spotkań rodzinnych lub zabawy, więc może to tylko taki "odkrywczy" wiek, teraz ma 5 lat i nie robi takich głupot ... ale ... gdy miał 3,5 roku bawił się z dziećmi na sali gimnastycznej w przedszkolu, właśnie po niego przyszłam gdy on w pewnym momencie ściągnął spodnie i majtki i zaczął naguśki (w połowie) biegać po sali, myślałam, że spalę się ze wstydu, pędem ruszyłam za nim, nauczycielka stała jak zaczarowana ale co chcę najważniejszego powiedzieć, inne dzieci zupełnie nie zwróciły uwagi na wygłupy mojego szkraba, one w tym wieku nie rozumieją co to wstyd i dla nich to po prostu dobry żart, jak każdy inny.
Nie ma się co martwić, wyrośnie z tego.
 
Do góry