reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Budowy i remonty czyli ciężarówki na wykończeniu :P

:-D:-D:-D:-D

a-asia ja tez kiedys tam mieszkalam dokladnie wlasnie w tych 4 blokach na okolnej :-) moze Cie nawet znam z widzenia choc ja juz dawno sie wyprowadzilam na rakow :-) (8 lat temu) i pewnie starsza jestem...
 
reklama
uffff meble zmówione, małży wybierał bo nie mogłam się zdecydować. Padło na meble z serii Roma firmy Gawin: Wyposażenie wnętrz, aranżacje, wystrój i dekoracje - ROMA – nowa kuchnia FM Gawin - Kuchnia - Wiadomości
Powiem szczerze, że mam już dość tych mebli, przewaliłam kilku producentów próbując upchnąć ich meble w moją kuchnię (niewymiarową jak się okazuje). Ale już zadatek dany i po kwiatkach. Wreeeszcie :p Mebl;e przyjadą za ok 3 tyg.

Na alledrogo zamówiłam też prysznic, lodówkę Bosha, a w sklepie internetowym zamówiłam kinkiet i platfon do łazienki: MASSIVE AQUA PLAFON 32010/11/10 | Elektromag i MASSIVE AQUA KINKIET ICE 34021/11/10 | Elektromag


Jeszcze tylko sprzątanie po fugowaniu, malowanie i mogę szukać paneli podłogowych uchhhhh
Aaaa no i jeszcze płytę gazową i piekarnik uffff.....

Boszzzz daj mi siłę i cierpliwość....
 
Hej,
ja tez dolacze tu do was. Za niebawem zaczne kompletowac wszelkie linki i dokumenty zwiazane w ypisami do ksiag wieczystych, przylaczami itd. Na razie po cichutku bede was podgladac :p

Jesli chodzi o kuchnie to slyszalam i widzialam jak wygodne sa szuflady, ich w dolnej czesci zabudowy jak najwiecej!!

Chcialabym miec wasze dylematy :) jakie meble itd.
My z J. na razie zastanawiamy sie jaka metoda chcemy budowac dom, czy kanadyjska czy tradycyjna (murowana) - moze ktoras z was ma doswiadczenia?

aaaa i zadam pytanie z glownego, bo sie jeszcze nie interesowalam i nie iwem jak rzecz wyglada w sprawie kredytu!
"nie wiem jak to jest, gdy bierze sie kredyt hipoteczny pod budowe domu czy z bankiem mozna przemyslec ile bedzie kosztowalo wykonczenie tego domu? Czy Bank w ogole to interesuje, czy po prostu da pieniadze na budowe, a potem na wykonczenie trzeba brak kolejny? - wiecie dziewczyny jak to jest?"
 
muliszka różnie w róznych bankach, ja akurat w hipotekach się nie spcjalizowałam, ale lepiej kredyt na całość, jeśłi zdolność pozwoli, bo później z obciązeniem hipotecznym ciężko Wam będzie dobrać gotówkę-poza tym masakrycznie drogo, a powiększanie hipoteki bywa czasochłonne i bank często kręci nosem
 
miluszka z bankami to różnie bywa niestety. Ja brałam kredyt w 2008 roku gdy było bardzo nieciekawie z kredytami. Wzięłam najtańszy jaki się udało znaleźć. Teraz oferty są korzystniejsze. Kredyt zaciągneliśmy na budowę domu i wykończenie tylko parteru - nie mieliśmy zdolności bo bank wycenił, że budowa naszego domu (systemem gosp) będzie kosztowała 600 000. My nie chcieliśmy brać aż tak dużego kredytu, wiadomo jakby była kasa to byśmy ją wydali a odsetki ogromne. Jak dla nas to za dużo. Umówiliśmy się z bankiem, że chcemy wykańczać tylko parter i tym sposobem udało się wziąć jedynie 270 tyś na budowę całego domu i wykończenie parteru. A i tak udało się poddasze wybudować, ściany działowe też, zrobić instalacje i wylewki i tynki.

Banki mają swoich rzeczoznawców i mimo, że ja robiłam kosztorys na cały dom z wykończeniem na 350 000 -to i tak nie brali go pod uwagę (koniecznie chcieli dać 600 000 na które nie było nas stać :). Ja mam taką wycenę bankową (od rzeczoznawcy) i jest tam podział procentowy na poszczególne prace. Niestety i o on jest nie miarodajny, większość rzeczy udało się zrobić taniej ale część wychodziła np. 2,3-krotnie drożej niż w kosztorysie (np. drzwi zew i garażowe).

Faktem jest, że brakuje nam tych 50-60tyś na dokończenie góry, na razie zostają tam tynki i wylewki i niezbędne instalacje. Resztę będziemy robić powolutku już mieszkając.

Ja budowałam tradycyjnie z ceramiki poryzowanej POROTHERM, szwagier z konstrukcji drewnianej. Czasowo wyszło tyle samo, jesteśmy na tym samym etapie, kosztowo u niego więcej (o 100 tyś) ale może to w wybranych rozwiązań czy materiałów. Ja wolę jednak moje murowane mury, tam mam wrażenie, że dom rozpadnie się przy większej burzy (pewnie irracjonalne ale widząc jak go budowali to nie mogę się go pozbyć:p). Każdy na pewno ma swoje racje. :D


Papierologię załatwialiśmy w 8 mieś ale nie było planu zagospodarowania w gminie a działka rolna i w otulinie parku kampinoskiego (więc czekaliśmy dłużej na decyzję). Budowa rozpoczęta w marcu zeszłego roku teraz na wykończeniu.

W razie czego służę pomocą :)
 
Ostatnia edycja:
Ech, tak to jest z tym szykowaniem gniazdka. Wczoraj byłam na wizycie u gin i powiedziała mi, że szyjka macicy skróciła się i mam dużo wypoczywać. Tylko jak wypoczywać skoro tyle do zrobienia. Będziemy wymieniać kable elektryki na nowe i co za tym idzie malowanie ścian wszędzie, a czasu coraz mniej. Jeszcze wiosenne porzadki w garażu i piwnicy, w których oczywiście muszę uczestniczyć o ile chcę później odnaleźć "swoje" rzeczy.
Niech tylko pogoda nam wszystkim dopisze, bo cokolwiek robimy to deszczowa pogoda działa na korzyść tylko jeśli sadziliśmy coś w ogrodzie :)
Także kobietki, zakasać rękawy i niech robota idzie do przodu!! Oczywiście w miarę naszych ciężarówkowych możliwosci!! :):):)
 
u mnie po wczorajszym szaleństwie i paskudnej pogodzie muszę się pochwalić że balkon zrobiony:) zostały jeszcze porządki ale to już jutro bo ledwo żyję... ciągle gdzieś jeżdże coś załatwiam i nie mam czasu usiąść na 4 literach na chwilkę... ale jutro już będzie luźniejszy dzionek więc powolutku doprowadzę mieszkanko do użytku:)
pogoda niestety nie sprzyja - ale nic im się też nie sprawdza w tv - wczoraj na wieczór podawali że dziś będzie lało a tu miła niespodzianka - nawet momentami słoneczko się pojazało:)

luise napisałam do Ciebie na priv:)
 
olyv ładne mebelki;-) Miałam takie kinkiety z tej firmy, porządne i łądne są.Ja też mam jakoś większe zaufanie do murowanej technologi:-p

a-asia i jak cynamon?;-)
 
kurcze dziś nie zdążyłam zrobić fotek ale na jutro postaram się coś przesłać... nawet nie głupio to wyszło... tylko muszę tam jeszcze posprzątać bo resztki fugi jeszcze się nie zmyły do końca...
 
reklama
Dobra dziołchy a teraz proszę o pomoc. Tak wygląda obecnie moja sypialnia:
Zobacz załącznik 236897 Zobacz załącznik 236892,
to są meble które będę miała:
Zobacz załącznik 236889
w sumie układ się nie zmieni, łóżeczko będzie stało tam gdzie teraz kosz wiklinowy, a po wyprowadzce bobasa umieszczę tam szafkę nocną i lustro (pionowo nad szafką).
Z dekoracji zostaje kapa na łóżko i w sumie obrazki też bym chciała wykorzystać (jeden nad łóżkiem, a drugi nad łóżeczkiem) reszta do wymiany
Zobacz załącznik 236891 Zobacz załącznik 236893 Zobacz załącznik 236894
Na ścianie gdzie teraz wiszą obrazki chcę dać tapetę, a pozostałe ściany pomalować. Tylko nie mogę się zdecydować na wzór, ogólnie chcę zieloną (lub z akcentem zielonego) tapetę, a ściany szare, te mi się podobają:
Zobacz załącznik 236898 nie widziałam na żywo, ale na zdjęciu są super
Zobacz załącznik 236890 nie widziałam na żywo, ale na zdjęciu mi się podoba
Zobacz załącznik 236895 widziałam na żywo i baaardzo mi się podoba, ale jest droga, w sklepie 145zł/rolkę , na necie 90zł
Zobacz załącznik 236896 jest w praktikerze po 49zł/rolkę i fajnie wygląda (te linie po środku są jasno srebrne, na zdjęciu wyglądają jak białe i jeśli dobrze pamiętam kolor troszkę łagodniejszy, ale pewna nie jestem)
cdn
 
Do góry