reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Budowy i remonty czyli ciężarówki na wykończeniu :P

Firanki bym chciała zielone, dwie upięte klamrami, mogłyby być "makarony" (czyli takie jak na zdjęciu) ale mogą być materiałowe, zdjęcie daję poglądowe
Zobacz załącznik 236903
a ściany mniej więcej takie:
Zobacz załącznik 236902
i tego jakiś zielony dywanik pod nogi przy łóżku nieduży.
Koniec.

Chętnie wysłucham opinii, porad :tak:.
 
reklama
geperty bardzo fajne meble, myślę, że będą super wyglądać. Nie jestem pewna, czy obrazki będą pasować, bo wydaje mi się, że meble są w stylu bardziej nowoczesnym, a obrazki takie bardziej "sielankowe", ale z tym spokojnie można poczekać do nałożenia tapety i koloru. Tapety bardzo fajne najbardziej podoba mi się trójka czyli ta która tobie się podoba, ale pisałaś że droga (jeśli ściana ma być szara to łądnie będzie się komponować), ta pierwsza też może okazać się fajna,a le musiałabyś na żywo zobaczyć, bo nie jestem pewna co do kolorystyki, druga tepeta mi się podoba, ale myślę, że do większych przestrzeni by lepiej pasowała, ostatnia tapeta ma duże zbliżenie, więc trzeba byłoby zerknąć z oddali. Co do firanek to jesli makarony to nie spiętę klamerkami, a jeśli koniecznie chcesz klamerki to dałabym takie lekkie firanki woalkowe/tiulowe, kolor ścian bardzo mi się podoba. Można poszaleć z dywanikiem w intensywniejszej zieleni.
To takie moje spostrzeżenia, ale luźne, ja nie jestem żadnym ekspertem
 
geperty baaaardzo podoba mi się tapeta na obrazku nr 7, czadowa jest, świetne zestawienie z tą ciemną podłogą:tak: pokazałam mojemu M, też bardzo mu sie podoba
 
gepert mi się podoba tapeta nr 1 najbardziej, obrazków bym nie dawała, firanki wolałabym białe- takie np. tiul jakiś albo coś zwiewnego- po to białe, by rozświetlić troszkę ten pokój, ewentualnie biały tiul wykończony zieloną taśmą... i dywanik zielony oczywiście:-) jeśli chciałabyś obrazki jakieś, to ja bym stawiała na bardziej nowoczesne i minimalistyczne;-) ja bym pewnie poeksperymentowała i zakupiła np. dwie ramki drewniane, <drewno w kolorze mebli> i oprawiła w nich kawałki tapety;-) moim zdaniem takie obrazki umieszczone na gładkiej szarej ścianie mogłyby świetnie wyglądać.
 
Dzięki bardzo za podpowiedzi, mi najbardziej podoba się ta droga tapeta i coraz bardziej się nad nią zastanawiam, potem ta pierwsza (zdj. 7), ale jej nie widziałam w żadnym sklepie, tylko na allegro wypatrzyłam u jednego sprzedawcy, wysłałam pytanie czy może podesłać jakieś zdjęcie z większej odległości i czy te tło jest białe czy ecru, mam nadzieję, że doczekam się na odpowiedź, wolałabym, żeby to było ecru, bo na białe się chyba nie zdecyduję. A kapę mogę słać odwrotnie i wtedy będzie jasno kremowa z beżowymi wzorkami. Natomiast obrazki to już ostateczność, wiem, że meble bardziej nowoczesne, ale tapeta będzie właśnie z motywem roślinnym, więc myślałam, że może będą pasowały :sorry2:. Firanki sobie ubzdurałam upięte, a na allegro akurat natrafiłam na sznurkowe i w sumie mi się spodobały, ale tiulowe też jak najbardziej :tak:.
 
Mi się też niedługo zacznie remont i będę się tu dużo udzielać:-)Na razie wiem,że chcę jedną ścianę z klinkieru lub cegły klinkierowej. Macie jakieś doświadczenie w tym temacie?Nie chcę za drogiej, najważniejsze,żeby wyglądała jak naturalna cegła.
 
geperty ja dodam tylko żebyś kupiła ten szary o choć dwa tony jaśniejszy niz podoba Ci się na wzorniku bo na ścianie wyjdzie ciemniejszy a z szarym miałam do czynienia, zamiast gołębiego wyszedł mi betonowy jakiś i musiałam przemalowywać:-ptapety wszystkie ładne , tak ze zdjęcia chyba na pierwszą bym stawiała a na podłodze albo zielony jak dziewczyny piszą albo flokati białe, rozjaśniłoby podłogę ładnie;-)ładnie się wszystko zapowiada:-)
 
Geperty, to i ja wtrącę swoje trzy grosze :rofl2:
JA bym wybrała tę ostatnią tapetę a to ze wzgledu na fakt (oprócz tego że mi się podoba) ze jest najbardziej "jednolita" a przy takich meblach (dużo szczegołów, pasy, klamry) nie będzie "naćpane" wzorami i szczegółami (jeden listek szary drugi zielony)
Na okna dałabym- podobnie jak pisała Atabe- cos białego. nawet makaron, bo jest świetny (szczególnie z w ysku bodajze widziałam taki wykończony na górze szeroką koronką) bo zielonego będziesz miała nadto, ale dywanik ok. Obrazy- też uważam ze nie sa stworzone do tej arażacji :baffled:

To tyle zmądrzenia :rofl2:
 
reklama
A ja właśnie się zastanawiam czy w okna dać karnisze z firankami czy może jakieś rolety rzymskie czy coś....hmm... Chodź z drugiej strony firany zawsze można zmienić jak wystój będzie się zmieniał...sama nie wiem...

A panele do salonu? Gdy w koło jasne piaskowe płytki to może jakieś ciemniejsze, tylko, że kurz bardzo widać ... podpowiedzcie coś?
 
Do góry