reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Budujemy nowy dom ...

mea_osi

Mea, Agatka, Gabi i Mati
Dołączył(a)
24 Maj 2009
Postów
14 279
Miasto
Rybnik, Poland
Rozpoczęty przez mea_osi, Dzisiaj 12:27
"Przenieśmy tu wszystkie tematy budowlane
bo to nie każdego będzie interesować ale jest o czym gadac :)
"

--------------------------------------------------------------------------------------------
dziewczyny budowy sie nie bojcie !!! trzeba tylko miec glowe na karku, dobry abonament na telefon i odrobine pomyslunku :) ja cala budowe z malym dzieckiem na reku ogarnelam w rok i 3 mieiace !! a dom mam wieeeeelki :) 200m2 plus 100m2 piwnic :)
mozecie pytac o co chcecie - tematy budowlane to dla mnie pikus !!!
jak chcecie to sluze rada ... nawet co do materialow, etpow prac i tak dalej :) mozemy sobie nawet na ta okolicznosc stworzyc odrebny watek bo bedzie o czym gadac wierzcie mi :D
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
Img_5425.jpgImg_5422.jpgImg_5421.jpgImg_5448.jpgtak właśnie wygląda nasz domek, jeszcze nieskończony ;-)
mea, spory domek masz :tak: chociaż nasz to 155m, bez podpiwniczenia, jednak teraz stwierdziliśmy że o jeden pokój za duzy :tak::rofl2: ale cóż fajnie będzie się mieszkać :-)
 

Załączniki

  • Img_5448.jpg
    Img_5448.jpg
    29,6 KB · Wyświetleń: 346
  • Img_5422.jpg
    Img_5422.jpg
    25,1 KB · Wyświetleń: 320
  • Img_5421.jpg
    Img_5421.jpg
    26,8 KB · Wyświetleń: 363
  • Img_5425.jpg
    Img_5425.jpg
    26,3 KB · Wyświetleń: 359
Ostatnia edycja:
karolq, projekt gotowy z archonu, dom w rododendronach 8, teraz troszkę zmienili ta wersję na stronie, dom budujemy w systemie gospodarczym, co mąż może sam to robi, jednak większość prac to robota wykonana przez fachowców, każdy do czego innego :tak: mąż zajmie się bardziej malowaniem, kładzeniem paneli itp.
my budowę zaczęliśmy 2 lata temu i już mamy jej serdecznie dosyć, mąż stwierdził że 2 raz by się na to nie namówił, w sumie to nas trochę teściu do tego pchnął, pomógł przy budowie, ziemię mieliśmy za darmo, a reszta z pomocą kredytu z którym będziemy zyc przez 30 lat :-D co do kosztów, to muszę podpytać męża, bo on bardziej zorientowany w tym temacie :rofl2:
weronika, fajny własny projekt, tez myśleliśmy o takim ale stanęło na gotowym no i fajnie że jesteś kierownikiem budowy to dopilnujesz wszystkiego, u nas mąż się tym zajmuje bo kierownik to tylko na papierze w większości :crazy: powodzenia i wytrwałości zyczę, przyda się :-) tobie karolq też :tak:


iza super że masz męża złotą rączkę :) ja zatrudnię mam nadzieję dobra ekipę z porządnym kierownikiem, ja będę tym mentalnym kierownikiem no i architekci tez beda cały czas nadzrorować, a rola mojego męża będzie polegała na tym ze będę mu pokazywać rzeczy wybrane przeze mnie i architektow i pytac o jego opinię choc On i tak zdaje się na moj gust, z resztą na szczęscie mamy podobne gusta :) uff ale roboty przed nami. mam nadzieję że przez rok zamkniemy tę budowę, tak sobie wymarzyłam. :) achh ta ogromna kuchnia z wyspą i mnóstwem akcesoriów kuchennych, kuchnia 6 lub 8 palnikowa, nareszcie poszaleję..:)) i wszędzie kominki, będzie ciepło i przytulnie taki chcę mieć dom :)
 
bez piwnicy ne wyobrazam sobie zycia ... 45m2 piwnicy zajmuje garaz do tego pralnia i kotlownia ... niewiele na graciarnie zostaje a wierzci mi gratow na budowie jest od za...nia ...
 
dziewczyny budowy sie nie bojcie !!! trzeba tylko miec glowe na karku, dobry abonament na telefon i odrobine pomyslunku :) ja cala budowe z malym dzieckiem na reku ogarnelam w rok i 3 mieiace !! a dom mam wieeeeelki :) 200m2 plus 100m2 piwnic :)
mozecie pytac o co chcecie - tematy budowlane to dla mnie pikus !!!
jak chcecie to sluze rada ... nawet co do materialow, etpow prac i tak dalej :) mozemy sobie nawet na ta okolicznosc stworzyc odrebny watek bo bedzie o czym gadac wierzcie mi :D


mea chętnie :))
 
Mea rzeczywiście duży domek masz :) my z mężem na razie jesteśmy na etapie planów i marzeń. Na razie nie jest najgorzej, bo mamy swoje mieszkanie 75m2, ale domek z ogródkiem to jest coś :) Ja po prostu nienawidzę kredytów i dlatego mnie wizja budowy domu trochę odstrasza. Co nie zmienia faktu, że już mamy wybrany projekt i nawet go sobie oglądaliśmy na żywo :)
 
przy projektach trzeba zwrocic uwage na mnostwo szczegolow ... jak sie robi projekt indywidualny to latwiej jest ogarnac temat bo architekci to ludzie z doswiadczeniem ... gorzej jak sie zabieracie za temat sami i zmiany w projekcie ktos robi na chybcika i nie do konca z glowa ... miliony takich przypadkow widzialam i potem jest placz i zgrzytanie zebow ...
 
na poprzedniej stronie dodałam zdjęcia naszego domku
mea, my nie mogliśmy mieć domu z piwnicą, takie warunki były odnośnie tego miejsca, zresztą piwnica to dodatkowe koszta, teraz to chyba lepszy by był dom parterowy, tańszy na pewno :tak: ale garaz i kotłownię mamy :tak:
weronika, kuchnia z wyspą marzyła mi się, ale nasza niestety jest na to za mała
anna, wizja kredytu na tyle lat tez nas odstraszała, zwłaszcza mojego męża, ale w dzisiejszych czasach bez kredytu nie ma szans na budowę, bynajmniej w naszym przypadku :tak: powodzenia, spełnicie w końcu to marzenie :-)
 
reklama
Do góry