reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Budzenie się w nocy co 2 godz. u 4miesięcznego bobasa-POMOCY

Dołączył(a)
5 Listopad 2013
Postów
3
Miasto
Kwidzyn, Poland
Witam dziewczyny,
mój 4 miesięczny synek karmiony piersią od jakichś 3 tygodni budzi się w nocy co dwie godziny na jedzonko... Myślałam, że to z głodu, bo kawał chłopa z niego( ponad 7,5kg), więc dałam mu na wczoraj noc kaszkę BoboVita mleczno- ryżową- 150ml wody plus 5 łyżek kaszki. Mały zjadł z apetytem, myślałam, że pośpi dłużej ale nic z tego... Obudził się po półtorej godziny, opróżnił pierś, wrócił do spania, ale za dwie godziny znowu jadł- i tak całą noc. Już nie daję rady fizycznie, bo co to za spanie jak co 2 godziny jest pobudka. Dodam, że w ciągu dnia je też obiadek- zupkę jarzynową na przykład, a teraz próbuję go odstawic od piersi, żeby w końcu się wyspac...
Czy któraś z mam ma podobne doświadczenia? Czy przejście na mm pomogło?
Dodam, że mój starszy syn, dzis juz 7letni, nie dawał mi się wyspac do momentu jak skończył 10 miesięcy a ja poszłam do pracy, więc musiał zapomniec o cycusiu.
 
reklama
Moj ma zaraz 10 mcy jest na mm, w nocy dostaje jedna porcje zageszczonego mleka kleikiem ryzowym a i tak w sumie wychodzi ze je 4 razy bo o 19, 23:30 ok 3 nad ranem i 7 rano. U nas ani zageszczanie, ani samo mm nie pomaga na budzenie, od poczatku tak jest, a w dzien sporo je.
 
Moje śpią.

Tzn, ja w nocy śpię. Młodsza śpi ze mną, karmię ją przez sen, wybudzając się na tyle, żeby odwrócić się w jej stronę i podać jej pierś. Zajmuje mi to jakieś 15sek i zasypiam dalej.

Dzieciom spanie i jedzenie zmienia się jak w kalejdoskopie. To, że teraz budzi się co 2h nie oznacza, że juz do matury tak będzie mieć. Jutro może spać dłużej a za miesiąc wróci do tego co dziś
 
Przepraszam, że tak wchodzę w wątek, ale proszę bardzo o pomoc.
Jestem studentką 3 roku dietetyki na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Prowadzę badania dotyczące spożycia i suplementacji wit D u kobiet w okresie laktacji i ich dzieci. Wyniki przeprowadzonego badania przedstawię w swojej pracy licencjackiej. Byłabym bardzo wdzięczna, jeśli poświęciłaby mi Pani chwilę czasu na wypełnienie anonimowej ankiety i opisała swój jadłospis z dnia poprzedniego.
Dziekuję bardzo!
https://docs.google.com/forms/d/1K1pYEBoxzgdriRGBFrWJ5nRbBXFlO-IsAVxVhhqXX_E/viewform
 
mój 4 miesięczny synek też miał taki okres, ale obecnie mu to minęło. nie przejmowałam się tym. po prostu spał ze mną. budziłam się na chwilę, by go przyłożyć do piersi i dalej zasypiałam. tak było jakieś 2-3 tyg. teaz śpi nawet 5 godz. nie martw się. wsłuchaj się w potrzeby twojego dziecka. skoro chce pić to tgo potrzebuje. zaufaj swojemu instynktowi.
 
U mnie przestawienie na mm (nie celowe-traciłam pokarm) wywołało odwrotny skutek- córcia zaczęła budzić się częściej. Myślę, że jej brzuszek potrzebował czasu, żeby się przestawić. Na szczęście miałam jeszcze resztki pokarmu i w nocy przystawiałam ją do piersi, aż w końcu było go tak mało, że Emilka chyba uznała, że nie opłaca się wstawać:) A może jest jakiś inny powód tych pobudek, np. zęby?
 
U mnie pojawił się dokładnie taki sam problem jak mała skonczyła 3 miesiace. teraz ma juz 5 i dalej budzi się co 1,5h a czasem nawet czesciej w nocy... przeszłam na mm całkowicie i musze powiedziec ze mała dalej sie budzi ale nie zawsze na jedzenie czasem jak oferuje jej butle to płacze okropnie... nie wiem czym to moze byc spowodowane bo co godzine jak sie przebudza to musze ja brac na rece i kołysac ona znowu zasypia itd... ja jestem juz wykonczona... dodam ze w dzien młoda spi ok 3 razy po 30 min góra, i nic nie daje np przetrzymywanie jej na 2 drzemki , a nawet jest wtedy gorzej, bo jest bardziej umeczona i czesciej sie budzi w nocy. dla mnie to masakra martwie sie ze ma jakies problemy neurologiczne bo strasznie niespokojnie spi tak jak by ja cos wybudzało i bała sie wpada w panike i macha raczkami i nozkami i nic juz wtedy nie daje noszenie kołysanie spiewanie itd, próbowałam juz wszystkiego...
 
callamity a myslalas o rozszerzeniu diety? Bo ja sie nad moim glodomorkiem zastanawiam, tylko u mnie problemem sa dlugie karmienia.

Moj maluszek tez budzil sie w nocy co 2 godziny przez okres jakis 3 tygodni, byl wtedy chory na zapalenie ucha wewn. i po chorobie tez, od kilku dni znowu przesypia 5 godzin i budzi sie 2 razy w nocy, mial tak juz gdy skonczyl 6 tygodni.
Teraz znowu moj maluszek je bardzo duzo w dzien, czasem co 1,5 h i potrafi 40 minut ssac piers, tak jakby wiecznie byl glodny. Dawniej czas ssania wahal sie miedzy 5 a 10 czasem 12 minutami.
Moze to znak, ze moge rozszerzac jego diete?
 
reklama
Moja spała raczej ładnie, budzila się, ale nie sprawdzałam, jak często, bo karmiłam ją przez sen, spała ze mną od pierwszej pobudki, ale maluch mojej znajomej teraz ma 5 miesięcy i caly czas budzi się co 2 godziny, tylko, ona jak ja karmi przez sen, więc też bardzo nie odczuwa ;)
 
Do góry