reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bujaczek a miesięczne niemowle

Chce_byc_mama_wielu

Fanka BB :)
Dołączył(a)
13 Październik 2019
Postów
4 227
Cześć drogie mamy i nie tylko ;)
Chciałabym kupić bujaczek dla swojej córki, dzisiaj skończy miesiąc. Czy w ogóle mogę ją włożyć do takiego bujaczka, jeśli nie ma opcji bujania na boki i funkcji całkowitego leżenia na płasko? Jeśli nie to od jakiego czasu można maluchy wkładać do takich bujakow? Jaki model byłby dobry dla takiego malucha?

Jeśli taki post gdzieś jest lub w złym miejscu proszę wybaczcie.
 
reklama
Rozwiązanie
U nas bujak w ogóle się nie sprawdził - dobrze że nie kupiliśmy, tylko pożyczyłam od koleżanki żeby zobaczyć jak będzie. Młody do dzisiaj nie lubi być niczym skrępowany, a nie wyobrażałam sobie zostawić go w bujaku bez pasów.
Za to mata edukacyjna jak najbardziej. Kiedy gotowałam w kuchni i mały leżał na płytkach dawałam mu piankę pod spód, pod balkonem koc. Nie wiem czy ma to wpływ - ale bardzo szybko zaczął się sam przekręcać, raczkować i przemieszczać.
Moje dziecko jest z zimnego chowu - i tak, wychowało się na podłodze jak pies 🤣👍
A po co chcesz kupować bujaczek? Lepiej niech leży na płaskim. Jeśli chcesz ją mieć przy sobie np. w kuchni, to złóż kilka kocy i na tym ją połóż, zdrowiej dla dziecka.
Tak, właśnie chciałam ją mieć przy sobie a jednocześnie właśnie coś zrobić np. obiad. Nie pomyślałam nawet o stole, ale boję się, że jak się odwroce to jak będzie starsza zleci ze stołu.
 
Ja mam leżaczek bujaczek ibaby. Nie wyobrażam sobie go nie mieć! Dzięki niemu moge córkę zostawić sama np. Kiedy na chwilke wychodzę do toalety czy właśnie robie obiad. Mała wtedy ske nie nudzi tylko bawi się przyczepionymi zabawkami. A leżaczek jest tak skonstruowany ze nie obciąża kręgosłupa 😊
 
Nie, nie na stole, na podłodze :). Też nie pomyślałam o stole... ;)
Na podłodze? Dziecko ma leżeć jak pies?! Eeee sorry ..

Bujaczki nie dość, że uspokajają, rozwijają (dzięki pałąkowi z zabawkami) to działają przeciw kolkowo - wyciskają bąki :p
Żadna podłoga ci tego nie da hahahah!!! Booze co za pomysł....

Ja mam bujaczek z funkcją leżenia i siedzenia i do tego specjalną podusie noworodkową. Mały zaczął w nim przebywać od 1 miesiąca, ale nie na długo go tam sadzalismy
 
reklama
Na podłodze? Dziecko ma leżeć jak pies?! Eeee sorry ..

Bujaczki nie dość, że uspokajają, rozwijają (dzięki pałąkowi z zabawkami) to działają przeciw kolkowo - wyciskają bąki [emoji14]
Żadna podłoga ci tego nie da hahahah!!! Booze co za pomysł....

Ja mam bujaczek z funkcją leżenia i siedzenia i do tego specjalną podusie noworodkową. Mały zaczął w nim przebywać od 1 miesiąca, ale nie na długo go tam sadzalismy

Przepraszam, co?
Położenie dziecka na podłodze (na kocach, czy np macie - maty też zazwyczaj jak bujaczki mają pałąk z zabawkami i rozwijają [emoji6]) porównujesz w taki sposób? Serio? [emoji2356]
W takim razie moje dziecko wielokrotnie leżało jak pies na podłodze w kuchni czy to w pokoju... Ludzie....
 
reklama
Cześć drogie mamy i nie tylko ;)
Chciałabym kupić bujaczek dla swojej córki, dzisiaj skończy miesiąc. Czy w ogóle mogę ją włożyć do takiego bujaczka, jeśli nie ma opcji bujania na boki i funkcji całkowitego leżenia na płasko? Jeśli nie to od jakiego czasu można maluchy wkładać do takich bujakow? Jaki model byłby dobry dla takiego malucha?

Jeśli taki post gdzieś jest lub w złym miejscu proszę wybaczcie.
Ja mialam tiny love 3w1 i bylam bardzo zadowolona. Ma 3 rozne pozycje, w tym 1 na calkiem plasko. Uzywalam go przez 7 miesiecy, polecam.
 
Do góry