reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bujanie sie niemowlaka

Dołączył(a)
27 Marzec 2023
Postów
2
Witam.
Mam prawie 8- miesieczna córeczkę. Rozwija się bardzo dobrze. Już samodzielnie siada, raczkuje, podnosi się do stania itp. Tylko niepokoi mnie jedno; kiedy siedzi, często buja sie do przodu i do tyłu trzymając przy tym rączki zgięte w łokciach. Jak coś ogląda lub sie bawi to siedzi spokojnie. A tak to bujanie.. Proszę o odpowiedź i rady bo nie wiem czy to normalne czy nie. To moje pierwsze dziecko, a wcześniej praktycznie nie miałam do czynienia z niemowlakami. :)
 
reklama
Witam.
Mam prawie 8- miesieczna córeczkę. Rozwija się bardzo dobrze. Już samodzielnie siada, raczkuje, podnosi się do stania itp. Tylko niepokoi mnie jedno; kiedy siedzi, często buja sie do przodu i do tyłu trzymając przy tym rączki zgięte w łokciach. Jak coś ogląda lub sie bawi to siedzi spokojnie. A tak to bujanie.. Proszę o odpowiedź i rady bo nie wiem czy to normalne czy nie. To moje pierwsze dziecko, a wcześniej praktycznie nie miałam do czynienia z niemowlakami. :)
myślę, że takie pojedyncze zachowanie to nic niepokojącego, szczególnie na takim etapie rozwoju.
Córeczka poznaje swoje ciało, spodobał się jej pewnie ten ruch i najpewniej to tylko tyle.
(znam wiele takich "tańczących" bobasów 😃).

Jednak warto zawsze obserwować takie nietypowe zachowania, synek mojej siostry ma zespół Aspergera
(spektrum autyzmu) - lekki przypadek, ale teraz po latach wspominamy takie jego zachowania:
tez się bujał, machał rączkami, lubił się kręcić, uwielbiał śmigła i takie zabawki, później zaczął
chodzić na paluszkach.
Dobrze jest nagrać coś takiego co jakiś czas - moja siostra właśnie pokazywała potem
te filmiki terapeutom i szybciej jej pomogli.
ALE pewnie Twój przypadek na 99% to nie żaden autyzm. 🙂

Choroba sieroca- w której występuje takie bujanie dotyczy najczęściej dzieci zaniedbanych, z domu dziecka
lub odstawionych od matki (brak przytulania itp.) - dlatego na pewno bym skreśliła ta opcję 🙂

Nie nakręcaj się i nie martw, dzieci są różne, być może za miesiąc mała w ogóle zapomni, że lubiła się bujać.
 
Dziękuję bardzo za odpowiedź :).
Tez mi się wydaje, że po prostu córa lubi ten ruch, szczególnie, że to bardzo wesołe dziecko i teraz wszędzie jej pełno i wszystko musi poznać :p. Wolałam się jednak doradzić bardziej doświadczonych mam, różnie bywa :). Ale nagram ten ruch i przy bilansie, który już niedługo, po prostu pokaze go lekarce, niech zerknie swoim fachowym okiem :). O chorobie sierocej nawet nie pomyślałam, bo przy ilości przytulasow, jakie ona ma, to raczej niemożliwe :D
 
Do góry